Oto yıkamacı evinde nasıl yaşıyorsa arabayı da o şekilde...

Oto yıkamacı evinde nasıl yaşıyorsa arabayı da o şekilde temizleyecek

Şanlıurfa Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Yusuf Güler GEL-GÖR Oto Yıkama ortağı Ömer Almaz ile araçların yıkama ve bakımı ile ilgili röportaj yaptı.

13 Mayıs 2018 - 15:01 - Güncelleme: 13 Mayıs 2018 - 16:14

Almaz; özellikle ben kendi adıma söyleyeyim arabayı temizleyince kendi evimmiş gibi A’dan Z’ye tertemiz bir şekilde teslim edebilirim. Önce o aşkı, ruhu yaşayacaksın.

Aracın tabanı, dabanı, istetmenin altı, motora kadar hepsini söküyoruz ter temiz bir şekilde teslim ediyoruz

Halkımız sitemizi girsin, bizi görüp takip etsinler, yaptığımız işlerin öncesi ve sonrası olarak video şeklinde müşterilerimize atıyoruz.

 

SİZİ TANIYABİLİRMİYİZ?

Ömer ALMAZ, GEL – GÖR oto yıkamanın ortağıyım, bu işi profesyonel olarak 1,5 yıldır yapıyorum.

 İŞLETMENİZ HAKKINDA BİLGİ VERİRMİSİNİZ?

İşletmemiz hakkında fazla bilgi vermeye gerek yok, zaten isim olarak gel – gör, anlatmaya gerek yok yaşayalım. Gel – gör oto yıkamada pasta cila, boya koruma, seramik kaplama olarak hizmet vermekteyiz, burada 6 kişiyiz.

ÇALIŞMA SİSTEMİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ?

Sabah 07:30 geece 21:00, 22:00’a kadar 6 personel ile hizmet veriyoruz, 2 kişi pasta cila, boya koruma, seramik alanında, 4 kişi de oto yıkama da çalışıyoruz.

HANGİ MALZEMELERİ KULLANIYORSUNUZ?

Caldini, Carpex, Tıanmeı markalarını kullanıyoruz, malzemelerimiz yurt dışından özel olarak geliyor, temizlik olarak koltukları söküyoruz, tavan açıkçası A’dan Z’ye aracı sıfır gibi size teslim ediyoruz ve sonra ki yıkamamız da ücretsizdir.

İYİ BİR OTO YIKAMADA BULUNMASI GEREKEN ÖZELLİKLER NELERDİR?

Oto yıkamacı evinde nasıl yaşıyorsa arabayı da o şekilde temizleyecek, o işi aşkla yapacak özellikle ben kendi adıma söyleyeyim arabayı temizleyince kendi evimmiş gibi A’dan Z’ye tertemiz bir şekilde teslim edebilirim. Önce o aşkı, ruhu yaşayacaksın.

 ARABAYI TEMİZLERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

                Siz arabayı ilk açtığınız zaman gözünüze ne çarpar? Örneğin arabanın ayak pedalları bu yüzden önce aracı hissedeceksiniz.

                BOYA KORUMA NEDİR?

Boya koruma özellikle sıcak ve güneşli havalar da aracın boyasına zarar gelmemesi için atılan bir ilaçtır, boya korumanın 2 yıl, 3 yıl garantili olanı var, aracı güneşten, metalik boyadan korur.

SERAMİK KAPLAMA NEDİR?

Seramik kaplama sıvı bir maddedir, aracın üzerinde uygulamalı anlatmam gerekli, aracın üzerinde cam görevi görür.

DETAYLI TEMİZLİK NEDİR?

Aracın tabanı, dabanı, istetmenin altı, motora kadar hepsini söküyoruz ter temiz bir şekilde teslim ediyoruz

SON OLARAK NELER EKLEMEK İSTER SİNİZ?

Halkımız sitemizi girsin, bizi görüp takip etsinler, yaptığımız işlerin öncesi ve sonrası olarak video şeklinde müşterilerimize atıyoruz.

                BİZE ZAMAN AYIRDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

                BEN TEŞEKKÜR EDERİM BİZE BU İMKANI VERDİĞİNİZ İÇİN…

 

Araç Yıkanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araçlarımızın kaportasını temizlerken, mutlaka araçlar için özel üretilmiş olan ve bu işe yönelik üretilmiş ürünleri tercih etmelisiniz. Bulaşık deterjanı el sabunu gibi kimyasal temizleyiciler, aracın boyasına zarar verebilmektedir. Yine temizleme işlemi yapılırken kullanılan silme ve yıkama yardımcıları da bir o kadar önemlidir. Sert ve pürüzlü sünger yada benzeri malzemeler, aracımızın dış kaplamasında küçük çizikler oluşturarak uzun vade de paslanmalara sebebiyet verebilmektedir.

Aracımızı yıkarken yıkama işlemini bölge bölge gerçekleştirmeliyiz. Yani hangi bölgeyi ilk olarak yıkacaksak o bölgeyi ıslatmalı ve köpüklemeliyiz. Tüm aracı aynı anda köpüklemek yanlış bir harekettir çünkü aracın her yerinin aynı anda yıkanması zaman alacaktır. Geçen bu süre zarfında ise köpükler kuruyarak kaplamaya ve boyaya zarar verebilmektedir. Aracınızdaki tüm köpüğün ve yıkama malzemelerin tamamıyla gitmesi için aracımızı yıkamaya tepesinden başlamalıyız. Aracımızı yıkarken fırça kullanmak yerine, daha yumuşak sünger kullanabiliriz. Süngeri kullanırken bastırmamak ve dairesel hareketlerle sürmek akıllıca bir hareket olacaktır.

Araç Yıkama İşlemi ;

Cila uygulamasını ise aracın dışı tamamen kuruduktan sonra yapabiliriz. Yılda iki kez yapılan bu cila işlemleri, aracınızın parlak bir görünüme kavuşmasını sağlarken aynı zamanda boyanızı da korur. Cila işlemi mutlaka temizliği yapılmış bir araca dairesel hareketlerle yapılmalıdır. İlk cilanızda istediğiniz verimi alamazsanız, ikinci bir kat cila işlemi daha uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda aracın dış kaplamasına pasta işlemi de uygulanabilmektedir ancak bu işlemin sık sık yapılması boyada incelmeye neden olur.

2018/05/2018-05-12-15-05-03.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tır sürücüsünün ölümüyle ilgili 3 tutuklama
Tır sürücüsünün ölümüyle ilgili 3 tutuklama
Haliliye için el ele gönül gönülle diyoruz
Haliliye için el ele gönül gönülle diyoruz