Özcan’dan 11 Nisan kutlama mesajı
  • Reklam

Özcan'dan 11 Nisan kutlama mesajı

Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıl dönümü dolayısıyla TBMM idare amiri Ak Parti Şanlıurfa milletvekili Dr. Halil Özcan kutlama mesajı yayınladı.

10 Nisan 2019 - 17:54

Özcan mesajında; "Büyük Türk Milletinin inancı ve sarsılmaz iradesiyle yaptığı İstiklal Savaşı, bugünkü Modern Türkiye’nin sağlam ve sarsılmaz temel taşını oluşturmuştur. Anadolu’da verilen bu varlık-yokluk mücadelesinde, 11 Nisan 1920 Şanlı Şehrimiz Urfa’mız içinde unutulmaz bir tarihtir.

Peygamberler Diyarı ve Medeniyetlerin merkezi Urfa’mız için gururla yâd edilecek, hafızalarımızdan çıkmayacak özel bir gündür.

11 Nisan’da Urfa’mız bağımsızlık yolundaki kararlılığını göstermiş;baskıyı, esareti ve işgali reddedip düşmanları vatan topraklarından defetmiştir.“Onikiler” adı altında toplanan ecdadımız,yaptığı kutlu mücadele ile Anadolu’ya örnek bir şehir olmuştur.

Bu vesile ile şanlı bir mücadele ve direnişle bize bu cennet vatanı canlarını feda ederek bırakan ecdadımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Değerli hemşerilerim; Hürriyetimiz ve özgürlüğümüz söz konusu olunca; vatanını, bayrağını, ezanını ve devletini koruma hususunda nasıl hassas olduğunu tarih boyunca tüm dünyaya gösteren bizler, ecdadımızın göstermiş olduğu hassasiyeti sergilemeye devam edeceğiz.

Şanlı milletimizin bağımsızlığına olan hassasiyetini azim ve kararlılıkla korumaya devam edeceğinden şüphem yoktur. Şükürler olsun ki; Aziz Urfa’mız 11 Nisan 1920’de düşmana nasıl geçit vermediyse,aynı inançla bugün ve yarında teröre, teröriste, düşman odaklarına ve işbirlikçilerine asla müsaade etmeyecektir.

“Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım” diyen asil milletimizin bu kutlu gününü canı gönülden kutluyor,tüm hemşerilerimize selam ve saygılarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğretmensiz sınıf kalmamalı, atamalar kadrolu yapılmalı
Öğretmensiz sınıf kalmamalı, atamalar kadrolu yapılmalı
Evi Süslemek Zevkli İnsanların İşidir
Evi Süslemek Zevkli İnsanların İşidir