PRP doğru uygulanmalı
  • Reklam

PRP doğru uygulanmalı

Yılmaz, Açıkçası PRP doğru uygulanıyorsa hiçbir şekilde dikkat edilmesi gereken bir şey yok, bunu kişinin uzmanının eline bırakması lazım.

10 Temmuz 2018 - 18:25

Uzman estetiysen Zehra YILMAZ  Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada; PRP, Platelet Rich Plasma’nın kısaltılmasıdır. Pıhtı hücresi tarafından ve trombositler tarafından zengin olan kan hücrelerine PRP denir. PRP kişinin kendi kanıyla 8 ila 20 cc’lik bir kanla alınıp yapılan bir tedavidir, aynı şekilde kişiden alınır kanı özel bir yöntemle ayrıştırılır daha sonra da kişiye enjekte yöntemiyle uygulanan bir uygulamadır. PRP saçta, yüzde yeri gelince hatta ağrı da bile kullanılır, çeşitli hastalıklar da kullanılır ama genel de saç dökülmesinde, yüzde ki leke tedavisinde veya kırışıklık tedavisinde kullanılır. Tedavisinde derken kırışıklığın biraz daha cildin ileriye yatırımı diyelim, birden bire kırışıklık kaybolur demeyelim ama biraz daha geciktirmek, cildin yaşlanmasını geciktirmek ya da lekelerin görünümünü azaltmak. Yine aynı şekilde kişiden az bir miktar da kan alınır daha sonra onu kişiye ayrıştırılarak o kan, kişinin saç derisine enjekte yöntemiyle uygulanır. Yüzdeki de aynı şekilde kan ayrıştırılır daha sonra yüze enjekte yöntemi ile uygulanır. Ağır hastalıklar yaşayan insanlar da ufaktan tedbir alınması gerekir ama eğer kişide hiçbir problem yoksa hastalık yoksa veya fazla önemsenmeyecek hastalıklar varsa örneğin kan da bir problem yoksa hiçbir şekilde problem olmaz. Hiçbir şekilde kişiyi etkilemez, yararı vardır ama zararı kesinlikle yoktur, hiçbir riski yoktur.

Uygulamanın yan etkisi yok

Yılmaz, Saç dökülmesi için biraz daha erken olabilir ama eğer yüzde ise 25 yaşının üstünde olması lazım ki zaten cildimiz de 25 yaşından sonra hafiften artık yenilemeyi bırakıyor, 30 yaşından sonra da cilt iyice kendini bırakıyor. Zaten kişinin kendi kanıyla yapıldığı için kişinin kendinden aldığımız trombositi, pıhtı hücresini, iyileştirme hücresini kendisine enjekte ediyoruz bu yüzden bunun her hangi bir şekilde yan etkisi yok. Yapan kişi işinin ehli ise, yapmayı biliyorsa, alanın da uzmansa her hangi bir şekilde problem yaşanmaz. Aslında steril ortamlar da bir de işini bilen kişilerle yani alanın da uzman kişiler de yaptırdıktan sonra hem temiz bir ortam hem de profesyonellik işidir, daha fazla bir şey aranmaz zaten basit bir işlem çok zor bir işlem değil ama çok iş gören bir işlem.

Memurlar rağbet gösteriyor

Yılmaz, Şanlıurfa’nın yerlisinden ziyade gelen memurlar rağbet gösteriyor, özellikle polis memurları, strese bağlı saç dökülmesi yaşayan meslek kesimlerin de polis memurları çok stres yaşıyor, askerler çok stres yaşıyor aynı zaman da hem stres hem de kep çok zorluyor onları bundan dolayı onlar da PRP ‘ye yöneliyor. Saç ekimindense mevcut saçımı koruyayım diye düşünüyorlar.

Uzmanlara yaptırın

Yılmaz, Açıkçası PRP doğru uygulanıyorsa hiçbir şekilde dikkat edilmesi gereken bir şey yok, bunu kişinin uzmanının eline bırakması lazım. PRP yaptırmaya karar vermiş bir kişi eğer karşıda ki insan güvenilir bir şekilde anlatıyorsa, işini iyi yapıyorsa yapabilir, yaptırabilir, bunun için dikkat edilecek bir şey yok açıkçası.Şanlıurfa halkı görsellikten daha çok maliyete bakıyor, maliyetten ziyade işe yarayıp yaramadığına baksınlar. Benim yaptığım hastalarım buradan çok memnun ayrılıyorlar, kuzenini, kardeşini, arkadaşlarını, akrabalarını yönlendirmeye çalışıyorlar. Çok güzel yüzlü bir şekilde buradan ayrılıyorlar ve bende bu sayede mutlu oluyorum, zaten bizim için insanların memnun ayrılması önemlidir. Doğal Güzellik Merkezine bekliyoruz, saçları dökülenler, lazer epilasyon tedavisi düşünenler, yüzünde leke tedavisi düşünenler, kırışıklı tedavisi düşünenleri Doğal Güzellik Merkezine bekliyorum. dedi,

               ..

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kuş: Bölge esnaflarından destek
Kuş: Bölge esnaflarından destek
Canpolat: Esnafımızın hizmetinde olacağız
Canpolat: Esnafımızın hizmetinde olacağız