Saatçi’den yeni asgari ücret değerlendirmesi
  • Reklam

Saatçi'den yeni asgari ücret değerlendirmesi

MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut SAATÇI açıklanmış olan Asgari ücret konusunda değerlendirmede bulundu.

27 Aralık 2018 - 14:47 - Güncelleme: 27 Aralık 2018 - 18:20

Saatçi açıklamasında; MÜSİAD Şanlıurfa olarak yapılan %26 oranındaki artış ile 2,020 TL olan Asgari ücret hem işçi hem de işveren açısından ele alındığında oldukça makul olduğu görülmektedir. Konu ile alakalı Genel Başkanımız Sayın Abdurrahman KAAN 'ın görüş ve önerileri şöyledir ; " İş dünyasına öncülük eden bir sivil toplum örgütü olarak MÜSİAD, kurulduğu günden bugüne faaliyetlerini, bütün çalışanların yaşamlarını insani şartlarda ve onurlu bir şekilde sürdürmesini sağlamaya yönelik yürütmektedir. Bu bağlamda 2019 yılı için önceki yıla göre %26 oranında bir artışla net 2 bin 20 TL olarak belirlenen asgari ücretin tatmin edici olduğunu düşünüyor ve hem işverenlerimiz hem de çalışanlarımıza hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyoruz. Böylece 2018 yılsonu için tahmin edilen %20 civarındaki enflasyon oranının üzerinde bir artış oranı belirlenmiş ve çalışanlarımızın alım gücünde gözlenecek kaybın önüne geçilmiştir.

Bununla birlikte; asgari ücretteki artış oranının işverene geçtiğimiz seneye göre ilave maliyeti yaklaşık 620 TL olacaktır. Bu minvalde, yeni asgari ücret uygulamasının herhangi bir istihdam kaybı ya da kayıt dışı ekonomide artışa neden olmaması adına, Hükümetimizin geçmiş senelerde işverene sunmuş olduğu desteklerin 2019 yılında da sürmesini ve böylelikle işverenin yükünün nispeten hafifletilmesini arzuluyoruz."

Özellikle işveren konusunda Genel Başkanımızın vurgulamış olduğu desteklerin getirilmesi noktasında biz de aynı temenniler içerisindeyiz ve yapılan bu düzenlemenin,Başta ülkemiz olmak üzere tüm İşçi ve İşveren camiamıza hayırlı olmasını dilerim.  Dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hilvan'da yıl sonu sergisi düzenlendi
Hilvan'da yıl sonu sergisi düzenlendi
Kırsal mahallelerde stabilize yol yapım çalışmaları sürüyor
Kırsal mahallelerde stabilize yol yapım çalışmaları sürüyor