Saç protezi 5 yaşından 80 yaşına kadar yapılabilir
  • Reklam

Saç protezi 5 yaşından 80 yaşına kadar yapılabilir

Şanlıurfa Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Yusuf Güler Saç Protezi ile ilgili İbrahim özbay ile röportaj yaptı.

22 Temmuz 2018 - 19:09

Özbay, Eğer kişide bir avuç içi kadar problem varsa o saç ekimidir, tabi saç ekiminde de cerrahi müdahaleler vardır, ağrısı vardır, kanaması vardır. Avuç içi kadar yer için saç ekimi idealdir ama alan  ne kadar büyürse saç ekimi de artık o kadar yetersiz oluyor.

Saç protezi 5 yaşından 80 yaşına kadar bütün insanlara yapılır, saçın rengi, özelliği kişinin isteğine göre hatta bazı arkadaşlarımız vardır ki kendi ana saçından memnun değildir ve protez saç ister.

Saç protezi, saç ekimi gibi değildir, saç ekiminde belli bir bekleme süresi vardır ama protezde öyle değildir, bir saat içerisinde kişiyi tamamen değiştiririz. Saç öyle bir şeydir ki protez kullanan arkadaşlarımızdan da duyduğumuz ‘ 5 yaş gençleştim, 10 yaş gençleştim’ diyorlar.

Sizi tanıyabilirmiyiz?

İbrahim ÖZBAY ,;   2000’li yıllar da HDC’nin kurucu olan rahmetli Ömer Faruk KONCA kardeşim ile birlikte 1997 yılında saç protezi kullanmaya başladık tabi o yıllar da metropol şehirler de İstanbul’da, Ankara’da vs. vardı. Kendisi iyi bir referans olduğu için Güneydoğu’da ilk ve tek HDC’nin bölge bayiliğini kendisi aldı. Bende 18 yıldır burada halkımıza hizmetimizi sunuyoruz.

Saç Protezi nedir ?

Saç Protezi Nasıl ki bir insanın kana ihtiyacı varsa kanın aynı gruptan olması gerekirse saç protezi de öyledir, kişinin kirli, doğal, ana, yüzde yüz aynı saç grubundan olmasıdır. Arkadaşlarımıza günlük yaşantılarında ne gibi etkileri vardır? Öncelikle saç problemi olan arkadaşlarımız da isterse kafasında bir tel saç olsun isterse hiç olmasın bütün arkadaşlarımıza saç protezini yapıyoruz. Saç protezinin hiçbir zaman sağlık yönünden, islami yönden hiçbir sakıncası yoktur. Saç dipleri su alır, hava geçirir nasıl ki insanlarımız terlediği zaman kendi ana saçlarımız nasıl ıslanırsa protez saçlarımız da öyle ıslanır çünkü hava alıyor ve sağlık yönünden sakıncası yoktur.

 

Saç Protezi yaptırırken yaş önemli mi?

Saç protezi 5 yaşından 80 yaşına kadar bütün insanlara yapılır, saçın rengi, özelliği kişinin isteğine göre hatta bazı arkadaşlarımız vardır ki kendi ana saçından memnun değildir ve protez saç ister, kendi ana saçını istediği gibi şekillendiremiyor ama protez saçı istediği gibi şekillendirir. Öncelikle tabi uzman ellerden yapılması lazım, her sektör de merdiven altı yerler vardır ve  o tür yerlerden uzak durmak lazımdır. Çünkü yaptığımız protez yüzde yüz doğal saçtır ve sentetik yoktur.

Saç Protezini Nerelerden Yaptırmak Gerekir?

Örneğin güzel bir saç protezini düşünelim yüzde yüz, doğallığı yönünden, yan etkisi asla yoktur örnek vermek gerekirse buraya gelen arkadaşların bana en çok sordukları soru ‘Saç protezi gusül abdestine engel midir? ‘ Hayır, kesinlikle ve kesinlikle hiçbir engeli yoktur çünkü saç protezi su alır, hava geçirir. Nasıl ki bir yara bandını parmağına sararsan 24 veya 48 saat sonra onu açınca parmağı tahriş eder çünkü hava almıyor ve su geçirmiyor. Benim 2000 yılından beri saç protezi kullanan arkadaşım var eğer sağlığa zararlı olmuş olsaydı ister istemez cilde zarar verirdi ama kesinlikle bir zararı yoktur. 

Saç ekiminde cerrahi müdahale var mı?

Eğer kişide bir avuç içi kadar problem varsa o saç ekimidir, tabi saç ekiminde de cerrahi müdahaleler vardır, ağrısı vardır, kanaması vardır. Avuç içi kadar yer için saç ekimi idealdir ama alan  ne kadar büyürse saç ekimi de artık o kadar yetersiz oluyor çünkü enseden alacağın saç sayısı bellidir. Alan geniş olunca da ister istemez yetersiz oluyor. Ama saç protezin de kişinin saç problemi olan bölgelerinin ölçüsünü alıyoruz, üç yerden saç örnekleri alarak yurt dışına gönderiyoruz, protez olarak yapılır sonrasında montajını biz burada yaparız.

Saç protezi ile saç ekimi aynı mı?

Saç protezi, saç ekimi gibi değildir, saç ekiminde belli bir bekleme süresi vardır ama protezde öyle değildir, bir saat içerisinde kişiyi tamamen değiştiririz. Saç öyle birşeydir ki protez kullanan arkadaşlarımızdan da duyduğumuz ‘ 5 yaş gençleştim, 10 yaş gençleştim’ diyorlar, kaybetmiş oldukları yılları yeniden kazanmış oluyorlar. Halkımız bu konuda bilinçlidir fakat halkımız mahalle baskısından çok çekiniyorlar, bizim halkımız önyargılı oldukları için ve saç da insanı o kadar değiştiriyor ki ‘Acaba arkadaşlarım, ailem, eşim, dostum ne söyler?’ Halbuki yıllar önce nasıl saçın vardıysa yine o eski saçına kavuşuyorsun. Saç problemi olan, olmayan bütün arkadaşlarımız gelsinler, bizim çalışmalarımızı görsünler. Bire bir saç dökülmesi olan arkadaşlarımız misafirimiz olsunlar.

Bize zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Ben teşekkür ederim bize zaman ayırdığınız için

SAÇ PROTEZİ;

insanoğlu bütün tarihi boyunca saçsızlık sorununa karşı mücadele etti, bu uğurda sayısız yöntem geliştirdi. Peruk, Implant, Stures, Scalp Reduction vb. gibi uygulamalarla sorununa çareler aradı. Eskimiş yöntemlerin zararlı ve pek de estetik olmayan sonuçlarına on yıllarca katlanmak zorunda kaldı.Söz konusu mücadele günümüzde gelişen teknoloji ve tıp sayesinde tüm hızıyla devam ediyor. Herhangi bir yöntemle saçsızlıktan kurtulmaya karar veren herkesin bilmesi gereken şey ise, her saçlandırma yönteminin kendisine özgü artılarının olduğu gerçeği.Ancora’da size Saç Yerleştirme Sistemleri konusunda; Biomic, Micro Slim, Hair Injection ve Extreme Hair Therapy’nin yanı sıra, uzun yıllar süren araştırmalar sonucunda geliştirdiğimiz HairPlus gibi dünyanın en gelişmiş yöntemlerini, en prestijli markalarını ve teknolojik yeniliklerini hizmetinize sunuyoruz.Ancora’nın şirket politikası, müşterilerine var olan bütün Saçlandırma Sistemlerini sunmak ve onları bu yöntemlerin bütün yönleri hakkında dürüstçe bilgilendirmek, kararı müşterimize bırakmaktır. Çünkü en doğru kararı iyi bilgilendirilmiş müşteri verir!

PROTEZLE SAÇLANDIRMA NE DEMEKTİR? Kaliteli bir saç proteziyle saçlandırma; deneyimli uzmanlar tarafından ölçülendirilen ve %100 insan saçından gelişmiş tekniklerle üretilen saç protezinin özel bir yapıştırıcı solüsyonla saçsız veya seyrek saçlı bölgeye yerleştirilerek şekillendirildiği yönteme verilen isimdir. Tıbbi müdahale gerektirmeyen ve geri dönüşü mümkün olan; sağlıklı, kullanışlı, dayanıklı ve estetik bir uygulamadır.

SAÇ PROTEZİ KİMLERE UYGULANABİLİR? Saç protezi, kaybın sebebi ne olursa olsun saçı tamamen dökülmüş veya seyrekleşmiş kadın-erkek, genç-yaşlı herkese uygulanabilir. Kemoterapi ve radyoterapi tedavileri sonucunda geçici saç kaybı yaşayanlar bile, protez saç uygulamalarıyla saçsızlık dönemlerini daha yüksek bir motivasyon ve moralle geçirebilirler.

SAÇ PROTEZİ KİMLERE ÖNERİLMEZ? Küçük yaştaki çocuklara ve egzama gibi ileri derecede kronik cilt rahatsızlığı olanlara protez saç uygulaması önerilmemelidir. Saç protezi kullanımı, tıpkı göz lensi ya da diş protezi kullanımı gibidir ve tıpkı onlar gibi hijyen kurallarına uyularak kullanılmalıdır. Küçük ya da ileri yaşları ya da zihinsel durumları nedeniyle kişisel temizliklerine ve genel hijyen kurallarına önem verme sorumluluğunu taşıyamayacak durumda olanların bu uygulamadan uzak durmaları daha doğru olacaktır.

SAÇ PROTEZİ UYGULAMA AŞAMALARI :  Uygulatana memnuniyet, uygulayana gurur veren sonuçlara ulaşmak için aşağıdaki aşamaların her birinin uzman ve deneyimli eller tarafından büyük bir özen ve ciddiyetle gerçekleştirilmesi son derece önemlidir.

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Müziğin İzinde 4 Kardeş Şehirin Türküleri Seslendirildi
Müziğin İzinde 4 Kardeş Şehirin Türküleri Seslendirildi
Baydilli ev toplantılarını sürdürüyor
Baydilli ev toplantılarını sürdürüyor