Şanlıurfa 30 yıllık hizmeti 3 yılda aldı (Video)
  • Reklam

Şanlıurfa 30 yıllık hizmeti 3 yılda aldı (Video)

Çiftçi; ilçelerde Semt sahaları, Prestij caddeleri, şehir parklarımızı bitirdik.enerji ana artellerde yer altına alındı.orta refüjler merkezdeki gibi ışıklandırmaları dahil yapıldı. Beton yol uygulamalarını geliştirdik. Şanlıurfa yerel hizmetler anlamda 30 yıllık hizmetini 3 yılda aldı.

28 Temmuz 2018 - 16:06 - Güncelleme: 29 Temmuz 2018 - 16:14

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı  Av. Nihat Çiftçi, Şanlıurfa’nın turizm kenti olan Halfeti ilçesini Sivil toplum örgütlerinin başkanları ve Basın kuruluşlarının temsilci ve sahipleri ile birlikte  ziyaret etti. Çiftçi, tamamlanan Halfeti Kent Parkı, Prestij Caddesi, Semt Pazarı, Otopark Alanı, Yeni Marina, Yüzen köprü ve Büyükşehir Belediyesi İncisu Tesisini incelemelerde bulundu.

Halfeti’deki gezi e inceleme STK’ler ve Basın Kuruluşları ilgi gösterdi

Daha sonra Basın kuruluşlarını bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantıya; Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Şefik Bakay, Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyüpoğlu, Şanlıurfa Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mehmet Yavuz, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi meclis Üyesi Halaf Kete, Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı’da katıldı.   Basın toplantısına üst düzey katılım oldu. Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı ve Şanlıurfa Gazetesi sahibi Mehmet Kamil Güler, Kanal urfa Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Toru, Yeniurfa Gazetesi sahibi Mehmet Canbek, Edessa TV Genel Yayın yönetmeni Ferhat Özer, İpekyol Gazetesi sahibi Mustafa Arısüt, Güneydoğu Televizyonu adına Mehmet Demir, DHA Şanlıurfa temsilcisi Ali Leylak, GAP Gündemi Gazetesinden ishak Polat, Değişim Gazetesinden Bülent Karaca ile yerel ve yaygın basın kuruluşlarının temsilci ve muhabirleri katıldı.

30 Büyükşehir belediye Başkanı içinde en fazla ilçeleri ben geziyorum

Türkiye’de 30 Büyükşehir Belediye Başkanı var. En fazla ilçelere giden hatta mahallelere ve sokaklara giden bir Belediye Başkanıyım. Bize bağlı ŞUSKİ Genel Müdürlüğü gerekli olan alt yapı çalışmalarını her ilçe yürüttüğü gibi Halfeti’de de yürütüyor.Semt sahalarımızı bitirdik.Prestij caddelerimizi bitirdik.Şehir parklarımızı bitirdik.enerji ana artellerde yer altına alındı.orta refüjler merkezdeki gibi ışıklandırmaları dahil yapıldı.kırsalda da nufus ve alan büyüklüığüne göre her yıl Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığınca planlama yapılıyor.Bu yılda yeni uygulamalarla özelikle beton yol uygulamalarını  geliştirdik. Tüm ilçelerimizde yapılıyor.Yukarı göklü, bulundum. Şanlıurfa 30 yıllık hizmetini 3 yılda aldı.yerel hizmetler anlamında söylüyorum.

Şanlıurfa’ya gelen her turist Halfeti’ye gelmeli

Çiftçi, Halfeti ilçemiz bir turizm merkezidir.Şanlıurfa ile entegre ederek Şanılurfa’ya gelen her turistin Halfeti’ye de gelerek yani saklı cennet ve turizm alt yapısı çok sağlam olan bu ilçemizi güzel bulması, mutlu olması  ve mutlu dönmesidir. Halfeti’de incelemelerde bulunurken turistleri gördüm. Onlarla görüşerek halfeti’de memnun olup olmadıklarını sordum hepsi memnun olduklarını belirtti.

Halfeti ilçesi Şanlıurfa’ya bağlı olmaktan mutludur

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av.Nihat Çiftçi ,Şanılurfa’nın sınırları Cumhuriyetin ilanından sonra sınır çizilmesi kanunladır. İlçelerin doğal sınırlarının başka bir yere bağlanması söz konusu değildir.Bu iş taleple olmaz. Birecik Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı bir teklifte bulunmuştur.Bir mektup yazmış. Kendisi zaten o mektubu da geri çekti.Kamuoyundan da özür diledi. Ama bunu çok büyütmenin de bin anlamı yok. Bize buralara hizmet ediyoruz. Halfeti ilçesi Şanlıurfa’ya bağlı olmaktan mutludur.Şanlıurfa ise Halfeti’nin kendi ilçesi olmasından memnundur. Şanlıurfa Halfeti’nin her sorununa çözüm bulmada muktedirdir.Her türlü donanıma da sahip ve sevgisi de vardır.Hemşerilik sevgisi budur.

            Çiftçi Tekne gezisine katıldı

            Şanlıurfa’da gelen sivil toplum örgütlerinin Başkanları, Basın kuruluşlarının sahip ve temsilcileri, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı ŞUSKİ Genel Müdürlüğüne Genel müdür Yardımcıları ve daire başkanları katıldı. Basın mensupları ile sohbet eden ve açıklamalarda bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av.Nihat Çiftçi, Halfeti’nin ve Siverek Takardon Vadisi başta olmak üzere Şanılurfa’nın tarihi ve turistik  güzelliklerin tanıtımı için yoğun çaba sarf ettiğini belirtti.

 

2018/07/2018-07-28-16-15-01.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa'da silahlı kavga: 1 yaralı
Şanlıurfa'da silahlı kavga: 1 yaralı
Şanlıurfa'da öğrenciler empati kurmak için
Şanlıurfa'da öğrenciler empati kurmak için "engelli" oldu