Şanlıurfa CHP’de istifalar fire verdi
  • Reklam

Şanlıurfa CHP'de istifalar fire verdi

CHP il yönetimden istifa eden İl yönetim kurulu üyesi Ahmet Yağmur istifasını geri çekerken, istifa ettiği belirtilen Mustafa Rızvanoğlu ve Çetin Uluç’un ise yönetim Kurulu üyesi olmadığı belirtildi.

17 Kasım 2018 - 19:54 - Güncelleme: 17 Kasım 2018 - 20:19

Cidir; Şanılurfa’da ses getirecek adaylarla 31 Martta en iyi sonucu alacağız.    İstifa ettiği belirltilen Mustafa Rızvanoğlu ve Çetin Uluç yönetim Kurulu üyelerimiz değil..

CHP İl Başkanı Hayrettin Cidır istifalarla ilgili Şanılurfa Gazetesine yaptığı özel açıklamada ; istifa eden arkadaşlarımızın aldığı karara saygı duyuyoruz. CHP İl yönetimnden istifa ettiği belirten Mustafa Rızvanoğlu ile Çetin uluç yönetim kurulu üyelerimiz değildir. Yine istifa ettiği belirten Ahmet yağmur ise CHP il binasına gelerek istifası geri çekmiştir. İstifa eden 7 kişinin ise yerlerine alınan yedek üyeler alınan yönetim kurulu kararı ile  doldurulmuştur. 31 Mart 2018 tarihinde yapılacak seçimlere il yönetimi olarak hazırlanıyoruz. Seçim çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Şanlıurfa’da ses getirecek adaylarla 31 Martta en iyi sonucu alacağız.

Eyübiye ilçe Başkanı Şaban Kılıç önceden ailevi nedenlerle istifa etti.

CHP İl Başkanı Hayrettin Cidır ,Eyübbiye ilçe Başkanımızın istifa ettiği belirtilmiştir. Eyübiye iliçe Başkanımız  Şaban Kılıç bir süre önce partiye gelerek ailevi nedenlerle görevini verimli yürütemediğini bu nedenle istifa dilekçesini vermiştir. Kılıç, Eyübiye ilçe Başkanlığına getirilecek arkadaşın ve CHP’nin emrinde olacağını belirtmiştir. İstifa dilekçesini diğer istifa edenlerle birlikte vermemiştir. Dedi.

Tanal, Yerel seçimlere de kısa bir süre kalması da göz önüne alındığında vekil il başkanıyla başarılı olamayacağımız da aşikardır.

Birkaç basın mensubunun daveti ile Grup adına özel bir mekanda hazırlanan yazılı basın açıklamasını okuyan CHP eski il saymanı Neşe Tanal ; 24  Haziran 2018 seçimleri ve eski il Başkanımızın adaylığı sözkonusu olduğundan dolayı bu süreç içersinde il yönetim kurulu üyeleri olarak tüm motivasyonunumuzu adayımızın seçilmesi üzerine yoğunlaştırmak için seçim öncesi bir karar aldık. Şu an vekaleten il Başkanlığını yürüten kişiyi seçim bitene kadar bu işi yürütmesi yönünde karar alınmıştır. İlimizde yıllardır hasret kaldığımız partimizin adına bizi temsil edecek bir vekil çıkarmaktır.Sonuçta bu emelimize halkımızın isteği doğrultusunda ulaşmış olmaktan örgüt olarak hepimiz onurlu ve mutluyuz.ancak seçimlerin üzerinden 6 ay gibi bir süre geçmesine rağmen ilimiz ve örgütümüz vekil il başkanıyla yönetilmeye devam etmekte beraber bu konuda her hangi bir adım atılmadığı görülmüştür. Yerel seçimlere de kısa bir süre kalması da göz önüne alındığında vekil il başkanıyla başarılı olamayacağımız da aşikardır. İl Yönetim Kurulu üyesi ve kurultay delegesi Mustafa Taplamacı, İl Yönetim Kurulu üyesi ve kurultay delegesi Neşe Tanal, İl Yönetim Kurulu üyesi ve kurultay delegesi Ahmet Kılıç, İl Yönetim Kurulu üyesi Semiha Alkan, İl Bilişim Sekreteri Mehmet Kılıç, İl Yönetim Kurulu üyesi ve kurultay delegesi Hasan Gülhan, İl Yönetim Kurulu üyesi ve kurultay delegesi Halit Kılıç, İl Yönetim kurulu üyesi Çetin Uluç, İl yönetim kurulu üyesi Ahmet Yağmur ve İl Yönetim kurulu üyesi Mustafa Rızvanoğlu ile örgütümüzle aldığımız karar doğrultusunda  demokratik hakkımızı kullanarak Cumhuriyet Halk Partisi il yönetiminden istifa etme kararı almış bulunmaktayız. İstifa nedenimiz Cumhuriyet Halk Partisi Şanılurfa il Başkanlığının aylardır vekaleten yönetilmesi ve bu işi vekaleten  yürüten kişiyle çalışamadığımız  ve çalışamadığımızdan dolayı Cumhuriyet Halk Partisi Şanılurfa il yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiğimizi kamuoyuna bildiririz. Dedi.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Göçerlerin ramazanda günler süren zorlu yolculuğu
Göçerlerin ramazanda günler süren zorlu yolculuğu
Siverekli öğrencilerden Nijer’e su kuyusu
Siverekli öğrencilerden Nijer’e su kuyusu