Şanlıurfa’da gençlerin gidebileceği yerler az
  • Reklam

Şanlıurfa’da gençlerin gidebileceği yerler az

Şanlıurfalı gençler Spor, eğlence ve çeşitli aktivitelerin yapılabileceği mekanların açılmasını istiyor.

10 Şubat 2019 - 18:49

Cuma Genç;Şanlıurfa’da hiçbir yere gidemezler çünkü fazla gezilecek yerler yok. İyi şeylerin olması lazım mesela çocukların oynayabileceği yerlerin olması lazım birde gençlerin vakit geçirebileceği futbol sahaları olması lazım.

Emin Erdem, Eskiden hiç yoktu son 10-15yıldır ilerleme var ama yeterli değil. Bunun için daha çok spor ve aktivite alanları olmalıdadır.

Adem Gönül, Yetmez göründüğü gibi Şanlıurfada hiçbir eğlence merkezi ben göremiyorum ben doğduktan sonra Eyyübiye de yaşamaya başladım.

Calibri  Gövde, Gerekli imkânlar kendileri yapmaları mümkün değil yani geliri olmayan bir insandan ne bekliye bilirsin. Benim şuan bildiğim gençlik merkezlerinin isimlerini çok duydum ama gençlik merkezlerinin hiçbirinin ne kapılarının açıldığını gördüm ne de bir çalışmasını gördüm. Şuan elimde bir şey olsaydı eğer ne gerekiyorsa yapardım. Hem bunu yapacak kişinin cebinde çıkmayacak devlet bütçesi diye bir şey var.

Ahmet Çiftçi; Şanlıurfa da aktivite alanı Var ama bunlar kısıtlı hani Şanlıurfa bir Luna park yok. Bunlar yeterli sayıda değil  bunlar artırılması lazım spor,müzik vb gibi aktivitelerin olması gerekir.

Müzikle ilgileniyorum diğer illere nazaran baya eksikliklerimiz var müzik konservatuarlarımız, ve  spor komplekslerimiz   yeterli sayıda değil herhangi bir yere gittiğimizde bunlar Şanlıurfa da daha fazla .

Nuh Kalender ¸Kahramanmaraşlıyım Şanlıurfa’ya çok geldim. Sosyal olmaz dernek,spor aktiviteleri, eğitim sisteminin geliştirilmesi  lazım. Ne yazık ki Türkiye genelinde var önce evde eğitim sonra toplumda eğitim daha sonra ise devlette eğitim. Spor tesisleri eksik gençleri yönlendirebilirler mesela büyüklerin onlara örnek olması gereken davranışta bulunmaları gerekir.

Fadıl Buğdaycı ,Bu gençlerimize sosyal aktiviteler yok değil mesela bak eyyübiyede,Haliliye de gençlik merkezler ve sosyal tesisler yapıldı.Devlet şuanda bazı mağdur ailelere bakıyor mağdur ailelerin kiralarını idari gelirlerini karşılıyor ben Şanlıurfa da yaşadığım için biliyorum evet karton toplayanlar var hijyensiz yaşayan var. Bunlarda büyük bir şehirdir nerden bakarsan Şanlıurfa da yaklaşık bir buçuk milyona aşkın Suriyeli yaşıyor ondan dolayı biraz sıkıntı yaşıyoruz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa medyasından Şanlıurfa spor’a tepki
Şanlıurfa medyasından Şanlıurfa spor’a tepki
Geleceğin tenis şampiyonları yetişiyor
Geleceğin tenis şampiyonları yetişiyor