Şanlıurfa’da hastane başhekim vekilleri değiştirildi
  • Reklam

Şanlıurfa'da hastane başhekim vekilleri değiştirildi

Şanlıurfa’da Sağlık Müdürlüğüne Doç.Dr. Emre Erkuş’un getirilmesi sonrası sağlık müdürlüğünde ve hastanelerde atamalar yapıldı

16 Nisan 2019 - 16:39

Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri başkanlığına Ahmet Kara getirilirken ,Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Vekili İdris DAĞ görevinden alınarak yerine Başhekim Yardımcısı Psikiyatri uzmanı Gülben Saraçoğlu vekaleten getirildi. Şanlıurfa eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim vekili Op.Dr.Yusuf Yavuz görevinden alınarak Yerine Hilvan Devlet Hastanesi Dahiliye uzmanı Abdurrahman Açıkgöz vekil olarak getirildi.

Şanlıurfa’da sağlık sorunları çözülmezken hastalar il dışına gitmek zorunda kalırken Şanlıurfa AK Parti Milletvekilleri sağlık Müdürlüğü atamasında anlaşamaması  sonucu Doç.Dr. Emre Erkuş’ın ataması iki defa iptal edilmiş ve üçüncü seferinde tekrar atanmıştı.

Şanlıurfa’da 800 yataklı Mehmet Akif İnan eğitim ve araştırma hastanesinde ve Şanlıurfa Mehmet Akif İnan eğitim ve araştırma Hastanesine halen asaleten başhekim ataması yapılamıyor. Dün ise bu iki hastanenin vekil başhekimleri yine değiştirildi.

Şanlıurfa’da kanser hastaları doktor yokluğundan il dışına giderken, Şanlıurfa’da kan bankası olmadığından Gaziantep’ten araçların gidip kan getirmek zorunda kalırken, Şanlıurfa’da verem hastalığının hortlaması  ile Şanlıurfa Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesinde birim açılırken, Şanlıurfa’da şark çıbanın tekrar hortlaması ile ilaç bulunamazken, çocuk hastalıklarında kızamık başta olmak üzere artış olduğu öğrenilirken ayrıca bazı hastanelerde doktor olup, cihaz olmazken bazı hastanelerde cihaz olup doktor bulunmazken Siyasilerin ve Şanlıurfa milletvekillerinin bu benim adamım bu senin adamın deyip atamalarda mücadele etmesi , Şanlıurfa’nın yetişmiş hekimleri yerine Yabancı Urfalı olmayan doktorların bürokrat olarak atanması Şanlıurfa’nın sağlığının her geçen gün siyasi çekişmelere kurban edildiği görünüyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bireysel silahlanmaya hayır
Bireysel silahlanmaya hayır
Hilvan'da yıl sonu sergisi düzenlendi
Hilvan'da yıl sonu sergisi düzenlendi