Şanlıurfa’da Şifali bitkilere ilgi

Şanlıurfa’da Şifali bitkilere ilgi

Şanlıurfa’da Şifalı bitkilerin satışını 8 yıldır yapan Mustafa Yıldırım gazetemize şifali bitkiler ile ilgili detayları açıkladı.

10 Eylül 2017 - 16:45

Yıldırım; Şanlıurfa’da Şifalı bitkiler satmaktayız yaklaşık 9 yıldır bu işi burada yürütmekteyiz. Sağlıklı bitkiler şifalı otlarla hizmet vermekteyiz. Hemen hemen her türlü hastalığa karşı formülize edilmiş ilaçlarımız bulunmaktadır her türlü hastalıklara karşı ilaçlar veriyoruz. Vücutsal içsel yüzeysel fark etmeksizin hani düzenli bir şekilde ürünleri kullanıp ta faydasını gören insanlar var yani hani her türlü ilaçlarımız mevcuttur.Bitkilerimizi Akdeniz mersin bölgesinden toplattırıp orda zaten fabrikalar falan var orda karışımı yapılıp nakliye yapıp raflarda satışa sunuyoruz Şuan için Şanlıurfa’da sadece toptancılığı ağırlıkta yapılıyor da ama üretimi yok şuan Şanlıurfa’da öyle bir şey mevcut değil olursa tabi daha iyi olur.

Yıldırım; Yani tıpla bizim alternatif tıp farkı var arasında illaki hani ürünlerin kullanımında faydası olmadığı sürece zararı da olmaz yani herhangi bir hastamızın doktora gidip muayene olup muayene sonucunda doktorun vermiş olduğu ilacı kullanmayıp gelip bizden aldığı ilaç olmuştur. İstediği ürünler mevcut her hangi bir hastalığa karşın benim şu rahatsızlığıma faydalı bir ilaç varmı var diyoruz veriyoruz. Faydasını görende var görmeyende veriyoruz tabiî ki oda Allahın takdiridir. Tabi ki sağlık bakanlığı, Gıda tarım ve hayvancılık Bakanlığından onaylı olup, Tarım il müdürlüğünce kontrolleri yapılmaktadır. düzenli bir şekilde bunlara göre uygun belgelerin olması şart bu belgeler olduğu takdirde hiçbir sorun teşkil etmemektedir. Dedi.

Uzmanlar ise Bitkilerin tedavi amacıyla kullanılması çok uzun yıllar öncesine dayanıyor. Modern tıbbın temelini bitkiler oluşturuyor. Ama burada keskin bir sınır olması gerekiyor. Günümüz teknolojisinde ilaçlar milyonlarca dolarlık yatırımlardan sonra, insanlar üzerinde yıllarca deneyler yapıldıktan sonra kullanılmakta. Bu kadar yatırım insanlara ilaçlar hangi dozda verilirse yan etkileri azalır, ilacın etkili olabilmesi için hangi dozda verilmelidir sorularının cevaplarını bulmak için yapılıyor. İlaçlarda da belli miktarın altında alırsanız işe yaramaz, belli miktarın üstünde alırsanız yan etki oluşturur, öldürücü olabilir. Hekimlerin bitkisel ürünlere karşı olduğu gibi bir kanı var. Aslında bitkisel ürünlere karşı değiliz ama kanıtlanmış bilgiler az olduğu için emin olamıyoruz. Mesela özellikle kanser tedavisinde ısırgan otu gibi pek çok bitkinin kullanıldığını biliyoruz. Hatta Çin’de bu işi yapan klinikler var. Ama bunlarla ilgili bilimsel bir veri, araştırma ya da istatistiksel bir sonuç yok. Sadece çok çaresiz durumlarda tıbbın artık yetersiz kaldığı durumlarda bitkisel ilaçların denenmesine karşı değiliz. Bu durumda ki bir hastada tedavi almanın verdiği moral etkisi dahi bazen faydalı olabilmekte. Ancak bir hekim kontrolü ve takibi bu hastalarda dahi doğru olacaktır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Demirkol, sınavlara hazırlanan gençleri ziyaret etti
Demirkol, sınavlara hazırlanan gençleri ziyaret etti
Dört duvar arasına sıkışan hayatlardan taşların renkli dünyasına
Dört duvar arasına sıkışan hayatlardan taşların renkli...