Şanlıurfa’da uçak seferleri yetersiz
  • Reklam

Şanlıurfa'da uçak seferleri yetersiz

Çiftçi Türk hava yolları ile görüşme gerçekleştirdik. Uçak sayımız yetersiz. Kabul ediyoruz. Bunun için ikna edilen sebepler olarak beni ikna etmiş değil. Uçuş seferlerinin yetersiz olduğunu defalarca yerine getiriyoruz.

31 Aralık 2018 - 19:58 - Güncelleme: 31 Aralık 2018 - 20:21

Çiftçi, Sorunları çözmek için lobi çalışmasını hepimizin birlikte yapması lazım. Lobi lazım. Kimin tarafından lobi lazım. Siyasin tarafın yani merkezdeki siyaset yapan büyüklerimiz tarafından buradaki iş adamlarımız tarafından gerekiyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av.Nihat Çiftçi, yıl sonu değerlendirme toplantısı düzenledi. Şehir genelinde faaliyet gösteren yerel ve yaygın  basın kuruluş temsilcileri ve gazetecilerle bir araya gelen Çiftçi, kendisine yöneltilen tüm soruları cevapladı.

            Basın Toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreteri Abdulkadir Açar ile birlikte Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Kamil Güler, Sabah Gazetesi temsilcisi Mehmet Yıldırım, DHA Temsilcisi Ali Leylak, DHA muhabiri Ömer Şulul, Duru TV Haber Koordinatörü Mahmut Kılıç, İHA Temsilcisi Şinası İnan, Şanlıurfa Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Yusuf Güler , Damga Gazetesi sahibi Mehmet Ağaslan, Değişim Gazetesi sahibi mahmut Kakız ve yaygın ve yerel basın kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Zeynel Abidin Beyazgül'ün muhakkak suretle destekleyeceğim.

Görev süresince tüm kurumlarla birlikte ortak hareket ettiklerini belirten Başkan Nihat Çiftçi, "Başta Valimiz Abdullah Erin olmak üzere valilik ve diğer tüm kurumlarımızla birlikte ortak çalışmalar yürüttük. Tüm bunların neticesinde Şanlıurfa'mız kazandı. Hiç bir kurumla farklı görüşlere düşerek ayrım gözetmedik. Olası bir sorunda anında bir araya geldik ve anında sorunlara çözüm ürettik. Ama yatırım noktasında özel sektörün üzerine çok görevler düşüyor. Bu konuda iş adamlarımıza tekrardan Şanlıurfa'ya yatırım yapmaları hususunda çağrıda bulunmak istiyorum" diye konuştu.  Partisinin adayı Zeynel Abidin Beyazgül'e sonuna kadar destek olacağını ve birlikte hareket edeceklerini de sözlerine ekleyen Başkan Çiftçi, "Dün yine adayımız Zeynel Abidin Beyazgül ile bir araya geldik. Kendisinin partimize çok büyük hizmetleri olmuştur. Seçim çalışmalarını yine birlikte yürüteceğiz. Muhakkak suretle seçim çalışmalarının içerisinde olacağım. Ben partiliyim ve partimleyim. Hiç bir zaman Zeynel beyle bir yarış içerisine girmedim. Kendi irademle başkanlık konusunda affımı istedim. Dolayısıyla yarışma içerisinde olmadık ve daha önceden de partimizde birlikte çalışmalar yürüttüğümüz Zeynel Abidin Beyazgül'ün muhakkak suretle destekleyeceğimi belirtirim" şeklinde konuştu.

 

Çalıştık ki eleştirildik. Yaptığımız çalışmalarla eleştirildik

"Bir takım sağlık problemlerim vardı. Şu anda herhangi bir sağlık sorunum yok. Bu zamana kadar edinmiş olduğum bilgi birikimimi de kalkıp dört duvar arasına sıkıştıramam. Bu konuyu yine Başkanım ve genel merkezim ile görüşürüm. Şanlıurfa adına faydalı konumlarda muhakkak suretle yine görev alacağım. Bana başkanımız tarafından görev tebliğ edildiğinde yapacağımı belirtmek istiyorum. Sonuçta tatile girmiyorum. Yerel anlamda irademizin olduğunu genel merkeze ve başkanımıza belirttik" ifadelerini kullandı.   Görevde olduğu süre içerisinde bazı dönemlerde yaptığı çalışmalarla eleştirildiğinin de altını çizen Başkan Çiftçi, "Çalıştık ki eleştirildik. Yaptığımız çalışmalarla eleştirildik. Ama eleştiri dozajı bazen karalamaya kadar gitti. Özellikle algı yapan bir takım kişiler bu memlekete zarar verdi. Trambüsle ve Köprülü Kavşaklar gibi konular üzerinden kara algı yapıldı. Ama bu millete yönelik yapılan bu hizmetlerin bu şekilde kara bir algı ile ele alınması yine bu şehrin zararınadır. Biz bu şehre hiç bir zaman sıkıntı vermedik. Tüm çalışmamız, tüm gayemiz bu şehrin insanları için oldu" dedi.

 

"DEVLETİN TÜM PROJELERİNE SAHİP ÇIKTIM"

Karaköprü Köprülü Kavşak yapımına yönelik soruları da yanıtlayan Başkan Nihat Çiftçi, "Yeri geldi Karaköprü Köprülü Kavşağında eleştiriler aldık. Ben, Şanlıurfa'da devletin yaptığı her çalışmayı sahiplendim. Kendimi hiç bir zaman bu çalışmaların dışında tutmadım. Oranın projesini ve alt yapı çalışmalarını Büyükşehir Belediyesi üstlendi. Yapımı ise Karayollarına ait. Yine de bu projenin bir an önce tamamlanması için Şanlıurfa'yı seven bir yönetici olarak her zaman işin takipçisi oldum ve olmaya da devam edeceğim. Her zaman pozitif olduk ve elimizden geleni yaptık. Kendimizi devletten ve hükümetimizden farklı görmüyoruz" ifadelerini kullandı. Büyükşehir Belediyesi olarak tüm projelerine devam ettiklerini de sözlerine ekleyen Başkan Çiftçi, "Kurum olarak tüm projelerimiz sağlıklı  bir şekilde işliyor. Açık söyleyeyim; bir projemizde duraksama veya erteleme olsa bunu kamuoyuyla paylaşırım. Sebebini açıkça söylerim. Tüm bu çerçevede bize her zaman destek veren tüm Şanlıurfa halkına tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Her zaman dediğimiz gibi de Şanlıurfa halkı hizmetlerin en güzeline layıktır" diye konuştu.

Güler Şanlıurfa’da uçak seferlerinin artırılması için girişimler var mı ?

 

Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkan Mehmet Kamil Güler toplantıda uçak seferlerinin yetersizliği ile ilgili soru sordu. Güler;  Bilindiği gibi 2018 yılında sizin de yaptığınız çalşmalar Sayesinde isot festivali, fuar merkezi vs. gibi Şanlıurfa’da turist sayısı yaklaşık 1 milyonu geçti tabi bunun içerisinde konaklama ve günü birlik ziyaretler dahil. Tabi Cumhurbaşkanımızın 2019 yılında Türkiye’de Göbeklitepe yılı ilan edilmesiyle birlikte, turizm sayısında özellikle devletinde üzerinde durmasıyla büyük bir artış bekleniyor. Tabi bu artışı zaman gösterecek ancak Şanlıurfa’ya özellikle ulaşım sorununda büyük bir problem var, Şanlıurfa’da uçak firmaaının sayıları yetersiz, uçak seferleri de yetersiz bu nedenle şuan bile Urfa’ya gelen yabancılar ve bürokratlar Antep’ten gidip geliyorlar. Bununla ilgili ve Şanlurfa Valiliği, Siyasile ve Havayolu firmalar ile ilgili bir girişim oldu mu yoksa Göbeklitepe ile ilgili turizmde önemli artıştan dolayı turizm gelirlerinden payı Şanlıurfa değil de en büyük pastayı Antep alacak.Bu konuda neler söyleyeceksiniz?

            Otelcilik hizmetini kamu vermeyecek

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Av.Nihat Çiftçi ; Bir kere hazırlıklı olmamız lazım, hazırlıklar yapılıyor Vali ile bir araya geldik, uzmanlar şuan da çalışıyor ama size bir şey söyleyeyim otelcilik hizmetini kamu vermeyecek, turizm hizmetini kamu vermeyecek artık bu şehrin bazı şeyleri kabul etmesi lazım. Bu hizmetleri siz vereceksiniz, zenginler, iş adamları otel yapacaksınız, para kazanacaksınız. Belediye ne yapsın? Sosyal tesis yapsın, otelciliğe girsin, hediyelik eşyaya girsin, böyle bir şey hiçbir yerde yok. Gaziantep noktasında bizim şunu göz önünde tutmamız lazım, belediye olarak Gaziantep belediyesinden Allah’ın izni ile kat be kat çalışma sergiliyoruz, şehircilik anlamında biz Gaziantep’in ilerisindeyiz ama sanayi, iş adamı, yatırım, tanıtım anlamında Gaziantep bizim önümüzde. Buradan halkımızın katılımını bekliyoruz, iş adamlarımızın, sanayicilerimizin katılımını bekliyoruz. Tek başına olabilecek bir şey değil, kamu bunu başarılı bir şekilde yönetemez, kamunun otelden çıkalı 50 yıl oldu, 40 yıl oldu otelcilikten çıkalı ve kamu bir daha otelciliğe giremez ve girmemelidir. Ama bunu tartışacağız, biz onlara yön vereceğiz. Kamu kurum ve kuruluşları önünü açacak, yatırımına izin verecek, teşvikler için elinden geleni yapacak ve turizm tanıtım şirketiyle her türlü fizibilite doğru analizi önüne indirecek. Bunu kabul etmemiz lazım, bunu kabul etmeden ilerleyemeyiz her konuda öyle kamu sanayi, kamu tarım, kamu turizm böyle bir şey yok. Şanlıurfa artık bir dünya şehri oluğunu anlamalıdır., uzak doğu coğrafyasının çok merak ettiği bir şehir olduğunu anlayabilmeli. UNESCO’ya gidip Türkiye’de 18 tane merkez, varlık, değer girmiş ve 18. nin Göbekli tepe olduğunu anlayabilmeli bunun için de yıl nedir? Yol çalışmaktan geçiyor.

LOBİ ÇALIŞMALARI BİRLİKTE YAPMAMIZ YAZIM.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av.Nihat Çiftçi, Şanlıurfa bir inanç merkezidir. Bunun için ise yol nedir.Yol çalışmaktan geçiyor.Doğru konuşmak lazım. Biz bu konuda  eksiğiz.Kabul edeceğiz. Kabul etmesek de Şanlıurfa’ya haksızlık edeceğiz.ulaşımı da çözeriz. Havaalanını da çözeriz. Lobi lazım. Kimin tarafından lobi lazım. Siyasin tarafın yani merkezdeki siyaset yapan büyüklerimiz tarafından buradaki iş adamlarımız tarafından biz Türk hava yolları ile görüşme gerçekleştirdik. Uçak sayımız yetersiz. Kabul ediyoruz. Bunun için ikna edilen sebepler olarak beni ikna etmiş değil. Uçuş seferlerinin yetersiz olduğunu defalarca yerine getiriyoruz. Bunun için lobi çalışmasını hepimizin birlikte yapması lazım.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükşehir'in futbol yaz okuluna yoğun ilgi
Büyükşehir'in futbol yaz okuluna yoğun ilgi
Haliliye belediyesinde sabır ve emek sanata dönüşüyor
Haliliye belediyesinde sabır ve emek sanata dönüşüyor