Şanlıurfa internet fakiri

Şanlıurfa internet fakiri

Şanlıurfa’nın Ertuğrulgazi mahallesinde yaklaşık 8 aydır vatandaşlar port olmamasından internet bağlantısı yapamıyorlar.

11 Şubat 2018 - 15:30

Şanlıurfa’da Telekom’un bilboardlarda yaptığı reklam ile internet bağlantısı için Şanlıurfa Halkını bilgilendirerek internet bağlamaları istemeleri dikkat çekiyor.Ancak, Yenişehir’in Ertuğrulgazi mahallesi 352.sokakta yüzlerce kişi 8 aydır internet bağlatamadığından uydu veya farklı özel sektörlere başvuruyor.

            Ertuğrulgazi mahallesi 352.Sokakta  yaklaşık 8 aydır yapılan müracaatlara rağmen internet bağlantısı port yokluğundan karşılanamıyor. Vatandaşlar hem Superonline firmasına yaptıkları mürcaatta telekomun alt yapısı ile ilgili olduğunu ve port yokluğundan bağlantı kuramayacaklarını belirttiler. Türk Telekom yetkililerine müracaat eden vatandaşlar ise Telekomunda  port yokluğundan internet bağlantısı kuramayacaklarını belirtmeleri dikkat çekiyor. Telekomun ne zaman internet bağlantısı kurabileceklerini ise belirtmemesi dikkat çekiyor.

Şanılurfa’nın en yoğun bölgelerinden biri olan Ertuğrulgazi mahallesi 352.sokak ve çevresinde  Şan-Med hastanesi, İş Mahkemesi ,okullar, marketler ve onlarca işyeri bulunuyor. Bu bölgede internet bağlantısının olmaması üzerine vatandaşlar özel firmaların bölgeye kurduğu linkler üzerinde binalarına anten koyarak internet bağlantısı bağlamaya başladılar. Bir çok vatandaş ise fazla para ödeyerek internet üzerinden bağlantı yapabiliyor.

            Vatandaşlar, Günümüzde tüm iş ve işlemlerin internet ile yapıldığı göz önüne alındığında Şanılurfa ilinin internet sorunun çözümün için  Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in ve Şanlıurfa milletvekillerin olayı Ulaştırma Bakanı Sayın Ahmet Arslan’a ileterek Şanlıurfa’nın internet alt yapısının güçlendirmesi ve bölgenin internet bağlantısına kavuşması için gereğini yapmasını istediler.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şanlıurfa’da seçim startı verildi
Şanlıurfa’da seçim startı verildi
Suriyeli Kürt öğrencilerin
Suriyeli Kürt öğrencilerin "terörsüz vatan" özlemi