Şanlıurfa Kültürü Tokat ilinde tanıtıldı
  • Reklam

Şanlıurfa Kültürü Tokat ilinde tanıtıldı

Şanlıurfa’nın sıra gecesi ekipleri Türkiye’nin farklı şehirlerinde Şanlıurfa’nın kültürünü, müziğini tanıtıma katkı sağlıyor.

04 Ocak 2019 - 19:34 - Güncelleme: 04 Ocak 2019 - 20:04

Tokat ile erbaba ilçesinde bir işletmenin işçilerine yönelik düzenlediği etkinliğe Şanlıurfa’dan giden sıra gecesi ekibi büyük beğeni aldı. Sanatçı İbrahim Halil Bulut’un söylediği türküler ile işçiler adete coştu. İşletme sahibi bizlere urfayı tanıtıp ve urfayı yaşadıklarını belirterek işçiler ise Şanlıurfa bu güzel geleneğini Şanlıurfa’ya gitmeden burada yaşadıklarını ve Şanlıurfa’ya mutlaka gideceklerini belirttiler.

İşletme sahibi; Bu gece İbrahim Halil Bulut kardeşim ve ekibi güzel bir gece yaşattılar. Daha öncede Tokat Erbada kendilerini misafir etmiştik. Yine bize misafir oldu bizlere Urfa'yı tanıtıp ve özelikle Urfa'yı bizlere yaşattıkları için teşekkür ederiz. Dedi.

Sanatçı İbrahim Halil Bulut ise değerli müdürümüze teşekkür ediyoruz bu misafir perverliğinden dolayı dedi.

Yusuf Oktay Usta ise; "Güzel bir sıra gecesi yaşadık. İşçi ile iç içe olduklarını gördük. Sıra gecesinin özelikleri var bizde o özelikleri onlara sunduk umarım beğenmişlerdir. Urfa sıra gecesi kardeşliktir sıra gecesi dostluktur sıra gecesi Urfa demek, sıra gecesi'ni başka şehirlerde kendilerine mal etmektedir. Urfa sıra gecesi Urfa ve yöresine aittir efendim. Elazığ kürsü başı diyor Mardin eyvan diyor. Aslında sıra gecesi Urfa’ya aittir. Urfa’mızın kurtuluşunda sıra gecesi olmuştur bunu her zaman dile getiriyorum dile getirmeye ve anlatmaya ömrüm yetinceye kadar devam edeceğim" dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bireysel silahlanmaya hayır
Bireysel silahlanmaya hayır
Karaköprü STEM merkezine büyük onur
Karaköprü STEM merkezine büyük onur