Seçmen listeleri 17 Ocak’ta askıdan indirilecek
  • Reklam

Seçmen listeleri 17 Ocak’ta askıdan indirilecek

Muhtar Dağbaşı; kendileri gelip bizzat burada isimlerinin olup olmadığını kontrol ederler ise isimleri burada var ise zaten mesele yok ise Seçim Kurulunda isimlerini yazdıracaklar Çünkü bu ayın 17 sinden sonra tekrar isim yazdıramayacaklar

09 Ocak 2019 - 17:46

Yüksek Seçim kurulunun takvimine göre ; Seçmen listeleri, 17 Ocak 2019 Perşembe saat 17.00'da askıdan indirilecek olup bu tarihe kadar seçmenler kaydını mutlaka kontrol etmeleri gerekiyor. Bu tarihten sonra yapılan başvurular hiçbir suretle dikkate alınmayacaktır.

 

            Seçmen kütüğünde kaydı olmayanlar, kayıtlarında değişiklik/düzeltme yapmak isteyenler veya yerleşim yerini değiştirmek isteyenler; Bizzat veya 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununun 50. maddesinde sayılanlar, ilgili nüfus müdürlüğüne adres beyan formu ile birlikte elektrik, su, telefon, doğalgaz abonelik sözleşmesi veya faturası, noter tasdikli kira sözleşmesi gibi belgelerden birisi ile başvururlar ve nüfus müdürlüğünce tescil edilen adrese ilişkin imzalı ve onaylı adres beyan formunun bir örneği ve eklerini ilçe seçim kurulu başkanlığına teslim ederler. Yerleşim yeri adresini başka ilçelere aldırmak isteyen seçmenler başvurularını, yukarıdaki belgeleri de eklemek suretiyle askı süresi içinde herhangi bir yer nüfus müdürlüğüne de yapabilirler. Başvuruyu alan nüfus müdürlüğü başvuru belgelerini adresin bulunduğu ilgili nüfus müdürlüğüne aynı gün faks veya elektronik ortamda iletir. Öğrenci olup, seçmen niteliğini taşıyan ve öğrenim gördükleri yerleşim birimlerinde oylarını kullanmak isteyenler askeri öğrenciler hariç, öğrenim gördükleri okuldan, o okulun öğrencisi olduklarına ve yurt müdürlüklerinden, yurtta kaldıklarına ilişkin alacakları belgeler ile kaldıkları yurtların bağlı bulunduğu ilgili nüfus müdürlüklerine bizzat başvururlar ve tescil edilen adrese ilişkin imzalı ve onaylı adres beyan formunun bir örneği ve eklerini ilçe seçim kurulu başkanlığına teslim etmeleri gerekiyor.

Mimar Sinan Mahallesi Muhtarı İsmail Dağbaşı Şanlıurfa gazetesine yaptığı açıklamada;Ben İsmail Dağbaşı Mimar Sinan mahalle muhtarıyım. Doğrudur seçim ve seçmen listesini ben gittim bizzat Seçim Kurulundan aldım. Bu Seçim Kurulunda getirdikten sonra buraya mahallenin belirli semtlerinde astırdım gelen giden vatandaş görsün diye ayrıca camiye de astırdım. Cami hocasına da bizzat söyledim. Cami hutbesinden hoca mahalle sakinlerine söyledi. Ben buradan Mimar Sinan mahallesinde oturanlara sesleniyorum. Kendileri gelip bizzat burada isimlerinin olup olmadığını kontrol ederler ise isimleri burada var ise zaten mesele yok ise Seçim Kurulunda isimlerini yazdıracaklar Çünkü bu ayın 17 sinden sonra tekrar isim yazdıramayacaklar saygılarımla arz ederim.

 

 

2019/01/2019-01-09-18-25-59.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞUPKU, sosyal farkındalık etkinliği düzenleyecek
ŞUPKU, sosyal farkındalık etkinliği düzenleyecek
Maşuk’a 24 saat kesintisiz su verilecek
Maşuk’a 24 saat kesintisiz su verilecek