Şeker hastalarına müjde

Şeker hastalarına müjde

Şanlıurfa Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Yusuf Güler NLS uzmanı Ömer Arıca ile Alterna tıp konusunda röportaj yaptı.

06 Haziran 2018 - 15:35

Arıca, İlk olarak vatandaşımızın her 6 ayda bir kendisine check up yaptırması gerekiyor, bir başka iddialı olduğumuz konu ise şeker hastalığı konusudur, şeker hastalığında da iddia edip diyoruz ki 6 ay veya 1,5 yıl içerisinde yapmış olduğumuz diyabet ve pehrizlerin içerisinde hastalar eğer iyileşemezse ücretlerini iade etmek kaydıyla böyle bir tedavi yöntemimiz var.

Alterna tıp merkezi olarak iki aşamada anlatmak gerekirse , birinci aşama da doğal tamamlayıcı kürlerimiz var, ikinci aşamada ise manuel terapi ve hacamat hizmetlerimiz mevcut

SİZİ TANIYABİLİRMİYİZ?

Ömer Arıca ,NLS Uzmanı olarak Alterna Tıp Merkezinde görev yapmaktayım.

CİHAZINIZ HAKKINDA BİLGİ VERİRMİSİNİZ?

NLS cihazımız 1989 yılında Rus bilim adamları tarafından kozmologlar için geliştirilen bir cihazdır. Bu cihazın özelliği insan vücudunu tepeden tırnağa tarayarak check up yapmasıdır. Check up yaparken cihazımız, kan ve idrar tahlillerine gerek duymuyor, radyasyon ortamı kesinlikle oluşmadan insan vücudunu check up yapan bir cihazımız mevcut.

ALTERNA TIP MERKEZİ OLARAK FARKLI TEDAVİ YÖNTEMLERİNİZ VARMI?

Alterna tıp merkezi olarak iki aşamada anlatmak gerekirse , birinci aşama da doğal tamamlayıcı kürlerimiz var, ikinci aşamada ise manuel terapi ve hacamat hizmetlerimiz mevcut. Doğal tamamlayıcı kür çözümlerimizin içerisinde, birincisi diyabet (şeker hastalığı) kürümüz mevcut, çocuğu olmayan aileler için kısırlık kürü mevcut, erkek cinsel kürlerimiz mevcut. Manuel terapi ve hacamat hizmetlerimiz de bel ve boyun fıtığı terapilerimiz, omuz ağrıları ve lif kopma tedavilerimiz, diz ağrısı ve menisküs tedavilerimiz mevcuttur.

ŞEKER HASTALIĞI NEDİR VE NASIL OLUŞUR?

Şeker hastalığı pankreas dediğimiz organımızın yeteri miktar da çalışmaması veya ürettiği insülinin yeteri miktar da kullanılmaması sonucu meydana gelen bir rahatsızlıktır. Kanda ki şeker miktarı yediğimiz yiyeceklerden dolayı kandaki glikoz miktarının artması sonucu bunu kullanamadığımız için vücudumuz da hiperkrisemi dediğimiz şeker hastalığı oluşmaktadır. Bizim şeker hastalığı için kürümüz ve perhizimiz mevcut, diyabet hastalarımız eğer ilaç kullanıyorlarsa 6 ay içerisinde, insülin iğnesine başlamışlar ise 1 – 1,5 sene içerisinde şeker hastalığını tamamen ortadan kaldırıyoruz. Ve bu konuda o kadar çok iddialıyız ki, eğer şeker hastalığını ortadan kaldıramazsak verdiğimiz süre içerisinde (6 ay veya 1,5 yıl) hastamız iyileşmez ise yapmış olduğu harcamaları iade ediyoruz.

ŞEKER HASTALIĞININ TEDAVİ YÖNTEMLERİ NELERDİR?

İlk olarak bizim kürlerimiz var, ilaçlarımız var kişi de bu ilaçlarımızı düzenli olarak kullanacak artı bir de pehrizimiz var, eğer bu pehrizimize de sıkı sıkı sarılır ilaçlarımızı düzenli kullanırsa Allah’ın izni ile diyabeti (şeker hastalığı) ortadan kaldırıyoruz.

BU KONUDA ŞANLIURFA HALKINA TAVSİYELERİNİZ NELER?

İlk olarak vatandaşımızın her 6 ayda bir kendisine check up yaptırması gerekiyor, bir başka iddialı olduğumuz konu ise şeker hastalığı konusudur, şeker hastalığında da iddia edip diyoruz ki 6 ay veya 1,5 yıl içerisinde yapmış olduğumuz diyabet ve pehrizlerin içerisinde hastalar eğer iyileşemezse ücretlerini iade etmek kaydıyla böyle bir tedavi yöntemimiz var. Vatandaşlarımız bizlere inansın ve güvensin, gelsinler bizi görsünler ve tanısınlar.

 

Bilgi Almak İçin Adresimiz ve Telefon numaramız: Bahçelievler halk eğitim arkası – Telve cafe üstü  kat:2 no. 5 – İletişim için: 0553 966 36 10

BİZE ZMAN AYIRDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

BEN TEŞEKKÜR EDERİM.

Şeker Hastalığı, diğer adıyla Diyabet; ciddi sonuçlara yol açan ve pankreasın ürettiği insülinin yetersizliği veya etkisizliğinden kaynaklanan bir rahatsızlıktır. Günümüzde sıkça görülmeye başlayan diyabet, tıp dilinde genellikle “diabetes mellitus” şeklinde ifade edilir.

 

Şeker ve İnsülin

Vücut, sürekli olarak kanda bir miktar şekere (glukoza) ihtiyaç duyar. Hücrelerdeki glukoz, günlük yaşamımızı devam ettirmeyi sağlayacak enerji kaynağıdır. İnsülin, kan dolaşımındaki glukozu hücrelere taşımakla görevlidir. Vücut basit şekerlerin tümünü genellikle glukoza çevirir. Kanda dolaşan ve hücreler tarafından alınan şeker glukozdur. Kan şekeri “kan glukozu” anlamına gelir.

Vücudumuzdaki hücrelerin çoğu, enerji kaynağı olarak, yiyeceklerden aldığımız lipid (yağlar), karbonhidrat (şekerler) ve proteinleri kullanabilirler; ancak bazı hücreler, sadece glukozu yani şekeri enerji kaynağı olarak alıp kullanabilmektedir. Bunlar beyin hücreleri, sinir hücreleri ve kanda bulunan alyuvarlardır. Kandaki glukoz düzeyleri, insülin hormonu tarafından kontrol edilir. Kan dolaşımına geçen glukoz, pankreasta insülinin üretilmesine neden olur. Üretilen insülin sayesinde kandaki glukoz, hücreler içerisine alınır. Yani, insülin hormonu, şekerin hücre içine girişinde anahtar rolü oynar. Hücre içine giren glukoz, enerji için hemen kullanılabilir ya da depolanabilir. Kan şekeri normal düzeye indiğinde insülin üretimi azalır. Eğer vücudun insülin üretimi yeterli değil ise ya da hücreler insüline normal şekilde tepki vermeyerek direnç gösterir ise; glukoz hücre içine giremez ve kan glukoz düzeyi yüksek kalır. İşte bu durumda şeker hastalığı ortaya çıkar. Kandaki glukoz düzeyinin yüksekliği zehir etkisi yaratır ve vücutta birçok hücreyi tahrip eder. Hücre içerisindeki glukozun yetersizliği de vücutta çeşitli belirtilere ve sorunlara neden olur.

Şeker Hastalığı tipleri nelerdir?

Son yıllara kadar diyabet hastalığının, Tip 1 ve Tip 2 olarak adlandırılan iki tipi olduğu düşünülmekteydi. Ancak, son dönemlerde yapılan araştırmalar, Tip 1,5 diye adlandırılan ara form diyabetin varlığını ortaya koymaktadır. Bunların dışında bazı kaynaklarda, pankreatit gibi başka hastalıklar ya da cerrahi müdahalelere bağlı olarak ortaya çıkan şeker hastalarının da, Tip 3 diyabet olarak adlandırıldığı bilinmektedir. En basit ifade ile; şayet hastanın vücudu insülin üretmiyorsa Tip 1, üretiyor ama kullanamıyorsa Tip 2 diyabet olarak adlandırılmaktadır. Ara form (Tip 1,5) diyabette ise; insülin üretimi -özellikle- başlangıçta varken, hastaların çoğunda ilerleyen yıllarda insülin depoları boşalır ve insülin üretimi sonra erer. Bu aşamada hastalık Tip 1 diyabete döner.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kızılay Bu Yıl 50 Bin Ünite Kan Toplayacak
Kızılay Bu Yıl 50 Bin Ünite Kan Toplayacak
Başhekim Yardımcısı Demir’den Duru TV’ye ziyaret
Başhekim Yardımcısı Demir’den Duru TV’ye ziyaret