Tabip odası sağlık çalışanlarına şiddeti görüştü
  • Reklam

Tabip odası sağlık çalışanlarına şiddeti görüştü

Şanlıurfa Tabip odası Hastanelerde yaşanan sorunları ve sağlık çalışanlarına yapılan şiddet konusunda toplandı.

16 Nisan 2019 - 16:26

Şanlıurfa Tabip odası Başkanı Ömer melik, Yönetim Kurulu üyesi Osman Yüksekyayla ve Tabip odası Aile Hekim komisyonu üyesi Aydın Şirin’in katılımı ile sağlık çalışanları ile görüş alış verişinde bulundular.

Şanlıurfa Tabip odası Başkanı Ömer melik konuşmasında; her gün artan şiddet çalışma koşullarımızdan biri haline geldi. Hastanın sağlık çalışanlarına yönelik ve hekimlere yönelik sıkıntıları ve travmaları söz konusudur. Bunları ne kadar gündemleştirirsek ,kamuoyuna mal edersek o zaman başarılı olabiliriz.bu işin kısa vadede  çözümü yasalardır.81 ildeki tabip odalarının teklifi ile odaların yetkilileri Meclis başkan vekilini ziyaretinde sağlık çalışanlarına şiddete an az 2 yıl ceza verilmesini teklif ettiklerini belirtti.

Şanlıurfa Tabip Odası Yönetim Kurulu üyesi Osman Yüksekyayla ise yarın Ersin Aslan’ın ölüm yıldönümü olduğu için Türk Tabipler Birliğinin aldığı şiddete karşı farkındalık haftası var. Bizde tabip odası olarak bu haftayı kamu hastanelerini gezmeyi birlikte olmayı ve şiddeti duyurmaya ayırdık.Dün devlet Hastanesinde hekimlerle bir araya geldik. Çok verimli geçti. Hem hastane sorunlarını aktardılar.hemde şiddet ile ilgili bazı önerilerde bulundular dedi.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bireysel silahlanmaya hayır
Bireysel silahlanmaya hayır
Hilvan'da yıl sonu sergisi düzenlendi
Hilvan'da yıl sonu sergisi düzenlendi