Ticaret Odasında Şanlıurfa uçak seferleri masaya yatırıldı
  • Reklam

Ticaret Odasında Şanlıurfa uçak seferleri masaya yatırıldı

Şanlıurfa Ticaret Odası Başkanlığında Sivil toplum örgütlerinin katılımı ile uçak seferlerinin artırılması ve doluluk oranı ile ilgili iştişare toplantısı yapıldı.

08 Nisan 2019 - 18:40 - Güncelleme: 08 Nisan 2019 - 19:22

Peltek; Bizde eksik olan birliktelik beraber düşünme ve ortak akıldır. Kıymetli hemşerilerim artık ortak akılı kullanmamız gerekir.

Toplantıya, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Halil Peltek,  Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim, Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Karakuş, Meclis Başkan Yardımcısı Kemal Süt,  Devlet Hava Meydanları İşletmesi Şanlıurfa GAP Havalimanı Müdür Yardımcısı İbrahim Çiftçi,  Türk Hava Yolları (THY) Şanlıurfa Satış Müdürü Hasan Malik Aydıner,  Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Saatçi,  ASKON Şanlıurfa Şube Başkanı Orhan Şahin, MİSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Ömer Ağ, Karacadağ Kalkınma Ajansı Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Yunus Çolak, Şanlıurfa TurizmA.Ş. Genel Müdür Mehmet Uncu, Kent Konseyi Yürütüme Kurulu Üyesi Gürkan Billurcu.Turizm Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Alataş, ile birçok Sivil Toplum Kuruluşu (STK) Temsilcisi ve ilgili kurumu ve kuruluşların yetkilileri katıldı.

Toplantı sonunda açıklama yapan Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Halil Peltek,Şanlıurfa’daki uçak seferlerinin artırılması için çeşitli toplantılar yapıldı.Bugünde  Ticaret Sanayi Odası meclis Başkan vekili Kemal Süt, Misiad Şube Başkanı Ömer Ağ, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyüpoğlu, ASKON şube Başkanı Orhan Şahin, Ticaret Borsası, THY, DHMİ, Şanlıurfa turizm A.Ş temsilcileri ve ilgili kurumu ve kuruluşların yetkilileri ile toplandıklarını belirten Peltek. Son günlerde sefer sayımızın yükselmesine rağmen doluluk oranı istendiği gibi değil.geçmişten gelen alışkanlıklarımızı bir tarafa bırakmalıyız.Şanlıurfa’dan geçmiş dönemlerde Diyarbakır , Adıyaman ve Gaziantep illerine  yolculuk yapmak zorunda kalıyorduk. Nasıl istihdam seferberliği yaptık ise turizm ile ilgili seferberlik yapmamız gerekir.

Şanlıurfa’da eksik olan birliktelik beraber düşünme ve ortak akıldır.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İ.Halil Peltek, Artık şapkamızı önümüze indirmemiz gerektiğini belirterek sözlerine şöyle devam etti.bugünden sonra şehrimizi düşünce açısından ,turizm açısından ,ekonomi açısından uçak seferlerinin artırılması  ve doluluk oranın artırılması  için hepimizin şehrimize dönmemiz gerekir. Bizler hep birlikte el ele vererek şimdi biz urfa’da tüm sivil toplum örgütleri ile tek vücut olmuşsak bürokratı ile siyasileri ile çalışıp urfa’mızın geleceğimizin bundan sonra şehrimizle ,vatandaşlarımızla birlikte hareket etmemiz lazım. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımız, 13 ilçe belediye Başkanlarımız, valimizle buradan artık Urfa’mızın bir gram menfaatini başka yere taşımamamız lazım. Gelişen illerin bizden farklı yanı yok.geçmişi ,tarihi bizden fazla değil, üretimi, tarım potansiyeli bizden fazla değil.Sanayileri bizden fazla değil. Bizde eksik olan birliktelik beraber düşünme ve ortak akıldır.Kıymetli hemşerilerim artık ortak akılı kullanmamız gerekir.Biz her şeye açık olalım.tüm STK’larla beraber bundan sonra tüm fikirleri birlikte analiz ederek istişare etmemiz gerekir. Ümit ediyorum ki önümüzdeki süreç içersinde siyasi parti ve milletvekillerimizle Belediye başkanları ile urfanın kalkınması için bir zincir oluşturmamız lazım. Zinciri oluşturduğumuz halka bir yerden koparsa tüm zincir dağılır. Dedi.

 

 

 

 

2019/04/2019-04-08-18-48-11.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğretmensiz sınıf kalmamalı, atamalar kadrolu yapılmalı
Öğretmensiz sınıf kalmamalı, atamalar kadrolu yapılmalı
Turizm şehri Şanlıurfa’da denetimler sürüyor
Turizm şehri Şanlıurfa’da denetimler sürüyor