Tüm meslektaşlarımın kurban bayramı mübarek olsun
  • Reklam

Tüm meslektaşlarımın kurban bayramı mübarek olsun

Güler; Mübarek Kurban Bayramının Türk ve islam alemine birlik, beraberlik, sevgi, barış, kardeşlik ve huzur getirmesini Cenab-ı Allah'tan diler , tüm meslektaşlarım ve Şanlıurfalı hemşerilerimin Kurban Bayramı tebrik ederim.

19 Ağustos 2018 - 17:04 - Güncelleme: 19 Ağustos 2018 - 17:50

Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Kamil Güler ; Bayramlar toplumsal birliği sağlayan değerlerin hatırlandığı, küslerin barıştığı, varlıklı ile yoksulun kaynaştığı güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, dostluk ve kardeşlik hislerinin güçlendiği dargınlıkların giderildiği, günlerdir.

Bütün bu değerleri barındıran mübarek Kurban Bayramı, özellikle yardımlaşma ifade etmektedir. Kurban ibadeti, insanlara gerektiğinde malını ve canını Allah yolunda feda edebilme bilincini aşılamaktadır. Mal ve mülkünü ihtiyaç sahipleriyle paylaşma alışkanlığı kazandırır. İnsanların birbirleriyle kaynaşmalarına, birbirlerini sevip saymalarına ve kardeşlik bağlarını kuvvetlendirmelerine vesile olur. Bu duygular içerisinde idrak edeceğimiz Mübarek Kurban Bayramının Türk ve islam alemine birlik, beraberlik, sevgi, barış, kardeşlik ve huzur getirmesini Cenab-ı Allah'tan niyaz eder, tüm meslektaşlarımın ve Şanlıurfalı hemşehrilerimin Kurban Bayramı tebrik ederim" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Suriyeli işadamlarının yatırım düşüncesi
Suriyeli işadamlarının yatırım düşüncesi
Prof. Dr. Uğur Erdem IŞIKAN vefat etti
Prof. Dr. Uğur Erdem IŞIKAN vefat etti