Türk Ocakları Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı
  • Reklam

Türk Ocakları Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Türk Ocakları Şanlıurfa Şubesinin olağan genel kurul toplantısını yapıldı. Şube Başkanlığına tekrar Cemil Demir seçildi.

18 Şubat 2019 - 19:00

Şube Başkanı Cemil Demir, Değerli basın bugün Türkocaklarının 7.olağan yönetim kurulu toplantısını yaptık ve bitirdik. Vatanımıza milletimize hayırlı uğurlu olsun dedi.2005 yılında derneğimizi urfada kurduk. Türk ocakları Derneği 1912 yılında kurulmuş Osmanlı bakiyesinde bir dernektir. bu derneğimizin faaliyetleri ülke çapında  83  şubesi var  Şanlıurfa’mızda 2005 yılında kuruldu.derneğimizin faaliyetleri arasında gençleri vatandaşları bilinçlendirmek uyanık tutmak bu tarza çalışmalarımız oluyor seminerler konferanslar panellerimiz oluyor.bugüne kadar her gün bir iki tane dışarıdan panel  konferansçı getirip değişik üniversitelerden profesörler getirip konferanslar vermekteyiz. 2018 yılında Azerbaycan milletvekili Ganire Paşayevayı getirdik. İki  devlet bir millet başlığıyla bir konferans verdirdik. Ordumuz afrine girdiği dönemde sayın  ganire hanım afrin Karabağ Türkiye orunlarınıda dile getirdi. Büyük bir katılım olmuştu.

Bu arda derneğimizin haftalık mutlak ocakbaşı sohbetleri olur. ocakbaşı sohbetlerinde yine memlket meseleleri konuşulur.bu arada ilimizdeki eğitime destek olarak eğitimdeki okullara mesela karahanideki  şehit ilköğretim  okuluna  bu yıl kitap ve  giyim yardımı yapıldı. Yine bölgemizde Suriyeli Türkmenlere yönelik  giyim maddi ve diğer yardımlarımız devam ediyor.bugünki kongremiz hakkında da yine  büyük bir katılımla kongremizi yaptık  yeni yönetimi şekillendirdik ve tüm arkadaşlarıma dernekte görev alan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Başarılarının  devamını diliyorum inşallah  bu dönemde bu 3 yıllık süreçte yine çalışmalarımız devam edecek dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ceylanpınar’da ilaçlama çalışmaları sürüyor
Ceylanpınar’da ilaçlama çalışmaları sürüyor
Daum sendromlu sporcuya doğum günü süprizi
Daum sendromlu sporcuya doğum günü süprizi