Türkiye güçlü ise Türkmenler de güçlüdür
  • Reklam

Türkiye güçlü ise Türkmenler de güçlüdür

Selim, Türkiye Cumhuriyeti de bizim için ana vatandır, mazlumlar için ana vatandır. Türkiye ne kadar güçlü olursa Türkmenler de o kadar güçlü olur

01 Nisan 2018 - 14:29 - Güncelleme: 01 Nisan 2018 - 17:18

Şanlıurfa ve Erbil, bir iş adamının  ev sahipliğinde kardeşlik gecesinde bir araya geldi. Gecede her iki şehrin türküleri söylendi.
Irak Türkmen Cephesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Erbil Milletvekili Aydın Maruf Selim geceyi düzenleyen iş adamı ile Şanlıurfa Vali Yardımcısı Bahadır Güneş’e Erbil’in simgelerini taşıyan plaket verdi. Türkmen  milletvekilline tarihteki Türk devletlerinin bayraklarıyla süslenen bakır bir tabak hediye edildi.
Kardeşlik gecesiyle ilgili düşüncelerini ifade eden Aydın Maruf Selim, "Erbil’den Türkmen heyeti olarak bugün Şanlıurfa’yı ziyaret ettik. Gerçekten Şanlıurfa da güzel bir şekilde bizi karşıladı. Şanlıurfa - Erbil kardeşlik gecesi bu gece gerçekleşecek. Hem Şanlıurfa’dan bizim soydaşlarımızdan sanatçılar, hem de Erbil’den Türkmen sanatçıları birlikte kardeşlik mesajı verecekler. Bizim için Şanlıurfa her zaman önemli bir şehirdir” dedi.
Güçlü bir Türkiye’nin Türkmenleri de güçlendirdiğini söyleyen Selim, "Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti de bizim için ana vatandır, mazlumlar için ana vatandır. Türkiye ne kadar güçlü olursa Türkmenler de o kadar güçlü olur. O yüzden biz Türkmenler olarak Irak’ta, özellikle Erbil’de kardeşlikten yanayız. Bizim için bölgede yaşayan diğer etnik gruplarla mutlaka bu barışı sağlamaktır. Barış ve istikrar bizim için önemlidir. O yüzden bugün Şanlıurfa halkından, valisinden, soydaşlarımızdan gördüğümüz ilgi bizi çok mutlu etti. Bugün de beraber, birlikte bu etkinliği düzenleyip bütün dünyaya bir mesaj olsun ki bu bölgede yaşayan hangi etnik gruptan olursa olsun kardeşlikleri, dostlukları çok önemli ve önem verecekler. Biz tekrar Irak Türkmenleri adına, Erbil Türkmenleri adına başta Türkiye Cumhuriyeti olmak üzere herkese şükranlarımızı bildirmek istiyoruz" diye konuştu.
Gece, Erbil ve Şanlıurfa türkülerinin söylenmesiyle devam etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Araç stepnesine saklanmış 6 adet tabanca ele geçirildi
Araç stepnesine saklanmış 6 adet tabanca ele geçirildi
Bakan Pakdemirli'den AK Parti ve MHP'ye ziyaret
Bakan Pakdemirli'den AK Parti ve MHP'ye ziyaret