Urfa’da sebze ve meyveler cep yakıyor
  • Reklam

Urfa’da sebze ve meyveler cep yakıyor

Şanlıurfa Gazetesi muhabirleri semt pazarlarında pazarcının ve vatandaşın alışverişini yakından izledi ve birlikte alış veriş yaptı.Fiyatların pahallığından semt pazarı esnafın hemde vatandaşın şikayetçi olduğunu belirtti.

14 Ocak 2019 - 14:14

GAP’ın merkez şehir ve Tarım kenti Şanlıurfa’da yeterince sebze ve meyve üretimi yapılamadığından Şanlıurfa’ya sebzeler ve meyveler farklı illerden geliyor. Aracılar ve nakliye ücretleri nedeni ile fiyatlar yükseliyor. Şanlıurfa’nın nüfusu 2 milyona yaklaşırken 650 Suriyeli ile 2 milyon 650 bin gibi nüfusun yaşadığı Şanlıurfa’da üretimin artırılması durumunda ancak fiyatların düşebileceği belirtiliyor. Alış verişe gelen vatandaşlar ise geçen haftaya göre fiyatların çok artığını geçen hafta 2-3 lira patlıcanın 8-10 liraya yükseldiğini, domatesin 5-6 liraya yükseldiğini, eskiden 50 liralık alışverişle bir haftalık ihtiyaçlarını karşıladıklarını ancak bu hafta fiyatların yükselmesi ile bunun mümkün olmadığını belirttiler. Şanlıurfa Semt Pazarları Derneği ikinci Başkanı Mahmut Kaçan ise halkı korkutmayalım pazarlardan, ürkmesinler. Vatandaş 5kilo alacağına bütçesine göre 2 kilo alsın. Bu kış gibi idare etsin. Şartlar böyle elverdiğini belirtti.

Şanlıurfa Semt Pazarları Derneği ikinci Başkanı Mahmut Kaçan yaptığı açıklamada; ürünler bildiğiniz gibi seralara döndük.kış günü her taraf doğal afet.yağış her tarafı sel götürüyor.tabiki fiyatlarda değişiklik olur.ama bizce uygun.halkı korkutmayalım pazarlardan, ürkmesinler. Vatandaş 5kilo alacağına bütçesine göre 2 kilo alsın. Bu kış gibi idare etsin. Şartlar böyle elveriyor. Dedi.

2019/01/2019-01-14-14-21-28.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞUPKU, sosyal farkındalık etkinliği düzenleyecek
ŞUPKU, sosyal farkındalık etkinliği düzenleyecek
Siverek’te Mursi için gıyabi cenaze namazı kılındı
Siverek’te Mursi için gıyabi cenaze namazı kılındı