Urfa lahmacunu tamam sıra çiğköftede

Urfa lahmacunu tamam sıra çiğköftede

Şanlıurfa Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Yusuf Güler Şanlıurfa’da eksikliği hissedilen Lahmacun Salonu açan Mehmet Bostancı ile röportaj yaptı.

08 Mayıs 2018 - 19:25 - Güncelleme: 08 Mayıs 2018 - 19:26

Bostancı, salonumuz açık büfe olduğu için müşteriler nasıl yapıldığını görüyorlar ve bu durum da müşterilerimizin hoşuna gidiyor, her şeyin göz önünde şeffaf olması müşterilere güven veriyor.

. Şuan da Şanlıurfa’da biz tekiz lahmacun ve pide üzeri olarak, başka biri olsa istemez bir tane daha açılmasını ama ben canı gönülden istiyorum. Birisi Balıklıgöl de açsın, birisi Karaköprü’de açsın, Urfamıza yabancı geldiği zaman anlasın ki lahmacun Urfanındır ve bunu herkeste kabul etsin.

Lahmacun ve Çiğköfte’nin  Şanlıurfa’nın lezzetleri olarak bilinmesine rağmen Şanlıurfa’da lahmacun salonu ve Çiğköfte salonu bulunmaması tepkilere neden oluyordu. Lahmacun’da boşluğu Urfalı Bostancıoğlu lahmacun salonu doldurdu. Urfa çiğköftesi üretip satacak salonun ise halen açılmaması Şanlıurfa’da Adıyaman çiğköftesinin satılması ise Urfalıların tepkilerine neden oluyor.

Urfalı Bostancıoğlu lahmacun salonunda Urfa lahmacunu, cevizli lahmacun, kaşarlı lahmacun, sarımsaklı lahmacun olmak üzere 4 çeşit lahmacun üretimi ile birlikte 25 çeşit pide üretimi ile de her türlü damak zevkine hitap ediyor.

SİZİ TANIYABİLİRMİYİZ ?

Mehmet Bostancı Şanlıurfa’da lahmacun salonunun eksik olduğunu farkettim ve dostlarında tavsiyesi ile Bostancıoğlu Lahmacun salonunu açtım.

İŞLETMENİZİ BİZE TANITIR MISINIZ?

İşletmemiz de 4 çeşit lahmacunumuz var, Urfa lahmacunu, cevizli lahmacun, kaşarlı lahmacun, sarımsaklı lahmacun, 25 çeşit pidemiz mevcut, pidelerimiz özellikle Karadeniz pidesidir, Karadeniz’de yaptığımız pidenin aynısını burada yapıyoruz. Ustalarımızın da bir tanesi Karadeniz’den geldi, lahmacunla pidenin Bostancıoğlu lahmacun salonunda iyi yapıldığını bize de söylüyorlar, tabi biz bunu yaparken de önce kendimiz yiyoruz sonra da sizin gibi dostlar yiyorlar.

GÜNDE KAÇ TANE LAHMACUN YAPIYORSUNUZ?
 

Günde ortalama 700 – 800 tane diyebiliriz.

HALKIN RAĞBETİ NASIL?

Şuan da çok iyi, çok güzel yorumlar alıyoruz, ben özellikle belirteyim de Urfa dışından gelen memur kesimden çok ilgi görüyoruz, onlar da Urfa’da bir eksikliği tamamladığımız söylüyorlar bizde onlardan güç alıyoruz. Şanlıurfa halkının da ilgisi güzel ama daha çok yabancılardan ilgi görüyoruz.

MÜŞTERİLERİN YORUMU NASIL OLUYOR?

Zaten bizim ki açık büfe olduğu için nasıl yapıldığını görüyorlar ve bu durum da müşterilerimizin hoşuna gidiyor, her şeyin göz önünde şeffaf olması müşterilere güven veriyor.

SON OLARAK NELER SÖYLEMEK İSTER SİNİZ?

Lahmacun salonu olarak sadece Bostancıoğlu değil de başka arkadaşlarında Şanlıurfa’da lahmacun salonu açmasını gerçekten isterim, güzel bir rekabetlik ortaya çıkar. Şuan da Şanlıurfa’da biz tekiz lahmacun ve pide üzeri olarak, başka biri olsa istemez bir tane daha açılmasını ama ben canı gönülden istiyorum. Birisi Balıklıgöl de açsın, birisi Karaköprü’de açsın, Urfamıza yabancı geldiği zaman anlasın ki lahmacun Urfanındır ve bunu herkeste kabul etsin. Sağ olsun İbrahim Tatlıses’de lahmacunun tanıtımı konusunda çok katkısı oldu, TV programlarında söyledi ve şuan da Türkiye’nin her tarafında lahmacun satılıyorsa ve Urfa’ya gelip lahmacun soruyorlarsa İbrahim abinin de çok katkısı oldu bunu da özellikle belirtmek isterim.

BİZE ZAMAN AYIRDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

BEN TEŞEKKÜR EDERİM BİZE BU İMKANI VERDİĞİNİZ İÇİN…

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tır sürücüsünün ölümüyle ilgili 3 tutuklama
Tır sürücüsünün ölümüyle ilgili 3 tutuklama
Haliliye için el ele gönül gönülle diyoruz
Haliliye için el ele gönül gönülle diyoruz