Urfalılar bayanlar her sektörde (video)

Urfalılar bayanlar her sektörde (video)

Şanlıurfa’nın ilk bayan itfaiye görevlisi olan Kübra Şiş: ‘ Baskılara ve tepkilere rağmen kararlılıkla hayalim olan mesleği kazandım ve çalışmaya başladım. dedi.

07 Eylül 2017 - 16:37 - Güncelleme: 07 Eylül 2017 - 18:36

Şanlıurfa’da kamu kurum ve kuruluşları, özel sektörde ise konfeksiyon, turizm ve sağlık sektörü başta olmak üzere her alanda bayanlar çalışmaya başladı.

Şanlıurfa’da itfaiye teşkilatında işe başlayan Kübra Şiş; gazetemize mesleği ile ilgili özel açıklamalarda bulundu.

Şiş;  Şanlıurfa Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı Eğitim amirliğindeyim ama olaylara da aktif olarak çıkıyorum 2 yerde de gerektiği zaman bulunuyorum. Mesleğe ilgim ile ilgili olarak ise Zaten küçüklüğümden beri bir ilgim vardı, erkek işidir gitme, yapma, etme denmesine rağmen üzerinde durdum çok şükür başardım şuanda da hak ettiğim yerde olduğumu düşünüyorum. işe başlarken tepkiler ile ilgili olarak bana Bu erkek işidir, bayanların ne işi var, sen yapamazsın gitme, tehlikelidir gibisinden oldu hatta başka bölümler de kazanmama rağmen gitmedim illa bu bölüm olacak dedim en sonun da çevremi de, ailemi de ikna ettim ve başardım. Ben her zaman söylüyorum bayanların oldukları yerde her zaman güzellikler olur, her zaman daha saygılı bir ortam olur o yüzden bayanlarımızın daha da çoğalmasını istiyorum. Mesleğim ilk sırada ailemden de, çevremden de tepki alıyorum ama ilk sırada her zaman önceliğim mesleğim yani zorluklara rağmen, tepkilere rağmen. Çok şükür şimdi tepkiler kırıldı, ön yargıları kırdık yani bir sıkıntımız yok ama her şeye rağmen ilk tercihim ilk başta benim mesleğim ve artık herkes saygı duyuyor. Tüm bayanların Hepsine diyorum ki gelin, çünkü çekinecekleri hiçbir şey yok. Bayanlarda, erkek ortamıdır deyip bir korkular oluşuyor, ama geldikleri zaman görecekler buradakiler onlara bir abi, bir baba, bir amca, bir arkadaş bundan başka hiçbir şey olmayacak yani aile sıcaklığı görecekler, ki artacağını düşünüyorum. Bu yönde çok ümitliyim bütün bayanlara buradan sesleniyorum gelin. Yaptıkça olumlu yönde çevreniz genişliyor, yaptıkça, duyuldukça ben olumlu tepkiler alıyorum.dedi..

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kırsal yollar karayolları standarlarına getiriliyor
Kırsal yollar karayolları standarlarına getiriliyor
Demirkol, sınavlara hazırlanan gençleri ziyaret etti
Demirkol, sınavlara hazırlanan gençleri ziyaret etti