Viranşehir belediyesinde ilk meclis toplantısı yapıldı
  • Reklam

Viranşehir belediyesinde ilk meclis toplantısı yapıldı

Viranşehir Belediyesinde yerel seçimler sonrası ilk meclis toplantısı yapıldı.

16 Nisan 2019 - 00:40

İlk meclis toplantısı yeni seçilen AK Parti'li Belediye Başkanı Salih Ekinci’nin yönettiği oturumla gerçekleştirildi. Halka açık yapılan toplantıya, AK Parti'li 17, HDP’li 10 meclis üyesi,Viranşehir Belediye Başkan yardımcısı Arslan Çiftçi, Birim Müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, seçimlerde kazananın Viranşehir olduğunu ve seçimlerin geride kaldığını belirterek, bundan sonra ilçeye yapılacak hizmetlere odaklanmaları gerektiğinin altını çizdi.

İlk meclis toplantısının hayırlara vesile olması temennisinde bulunan Başkan Ekinci, alınacak kararların şimdiden ilçe halkına hayırlı olmasını diledi.

Yapılan konuşmanın ardından 11 maddelik gündem konularına geçildi. Toplantının birinci gündem maddesi olan meclis Başkan Vekilliği seçimi yapıldı. Kapalı zarf oylamasıyla meclis birinci başkan vekilliğine Eyyüp Öztürk, ikinci başkanvekilliğine Cuma Koyuncu oy çokluğuyla seçildi.

Ardından söz alan Belediye Başkan yardımcısı Arslan Çiftçi, Kayyum dönemindeki Mali hizmetler durumunu ve yapılan çalışmalar hakkında belediye meclis üyelerini bilgilendirdi.  

Daha sonra Meclis Kâtipliği, Daimi Encümen, Plan ve Bütçe, İmar Komisyonu, Tarihi Kentler Birliğine üye seçimi ve Virbel şirket yetkisinin Başkan Salih Ekinci’ye verilmesi kararlaştırıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bireysel silahlanmaya hayır
Bireysel silahlanmaya hayır
Karaköprü STEM merkezine büyük onur
Karaköprü STEM merkezine büyük onur