Yeşilçam Nostalji Sergisine İlgi (VİDEO)
  • Reklam

Yeşilçam Nostalji Sergisine İlgi (VİDEO)

Akademi Çözüm Temel lisesi 9-10 ve 11 sınıf öğrencilerinin çalışmaları ile hazırlanan “Yeşilçam Kalemimizde Nostalji sergisi Şanlıurfa Büyükşehir sergi salonunda açıldı.

17 Nisan 2019 - 16:54 - Güncelleme: 18 Nisan 2019 - 19:16

Sergi açılışında; Şanlıurfa eski Milletvekili Abdulkerim Gök, Şanlıurfa sanatın müziğin folklorun güzel bir şehri inşallah bu anlamda bu sergin açılışı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada bir çok Urfa’ya önderlik etmiş olurlar. Sözlerimin hemen başında bu sergide emeği gecen herkese teşekkür etmek istiyorum. ayrıca çok kıymetli eğitim camiasının eğitim öğretmenlerine teşekkür ediyorum. Şanlıurfa bağrından kalma bir gün geçiriyor inşallah Şanlıurfa’nın  bu günü memleketimiz adına da güzel bir bahar olur bugün kendilerini ziyaret etik büyük bir bayrak dönüşümü yaşadık siyasete Şanlıurfa’yı yöneten belediye başkanlarımıza meclis başkanlarımıza başkan vekillerimize bütün dava arkadaşlarıma da bir kez daha hayırlı olsun diliyorum. dedi.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclis vekili Ahmet Kaytan,  ömer bey  öğrencileriyle bütünleşmiş şuanda onların ortaya koydukları çalışmaları göreceğiz. Ömer hocam eğitim camiasında güzelliklere imza attı. Buraya davet ettiğinde  de yeni bir güzelliğe imza attı. Eminim içersi de öyledir. Şimdi öğrencileriyle bütünleşmiş şu anda onların ortaya koydukları çalışmaları göreceğiz. Bu çalışmayı ve bu serginin açılmasına katkı sunan ve siz değerli katılımcılara  çok teşekkür ediyorum. Dedi.

 

AK Parti MMY üyesi Vildan Polat , Öncelikle toplumda gençleri var edebilmek adına bu şehrin gelişimi aldılar ve bugün öğrencileri Sanırım bir nostalji resim sergisinin açılışına bulunduklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız değerli Sivil Toplum Örgütü başkanlarımız ve Değerli hocamız hepinizi saygıyla selamlıyorum. Öncelikle toplumda gençleri var edebilmek adına bu şehrin gelişimi aldılar ve bugün öğrencileri Sanırım bir nostalji resim sergisinin açılışına bulunuyoruz. Çocukların gençlerin sanat ve spora yönelmesi konusunda hocamız Her zaman elimden gelen tüm desteği sonuçları ve bu konuda başarılı çalışmalara imza atmıştır Öncelikle hocamızı tebrik ediyoruz ve bizlere de her zaman bulunduğumuz konum itibariyle gençlerin sosyal alanda var olabilmeleri adına cilde güzel hizmetlere edebilmeleri adına geleceğin siyasetçilere olabilmeleri adına gençlerimize her konuda destekleyeceğiz bu konuda elimizden gelen tüm projelere destek vermeye çalışacağız tüm Haziran saygıyla selamlıyorum açılışımız ın hayırlara vesile olmasını dili saygılar sunuyorum dedi.

 

 

            Daha sonra serginin açılışı; Şanlıurfa eski Milletvekili Abd+ulkerim Gök, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclis vekili Ahmet kaytan ve AK Parti MMY üyesi Vildan Polat, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası başkanı İbrahim Halil Peltek, Şehit aileleri Derneği Başkanı Mehmet Yavuz ve Akademi Çözüm Temel lisesi Yönetim kurulu Başkanı Ömer Ağ tarafından gerçekleştirildi.

           

Sergide;Tarık Akan, Türkan Soray, İbrahim Tatlıses, Halit Akçatepe, Erol taş olmak üzere bir çok sanatçının resimleri bulunuyor.

           

Serginin sonunda Akademi Çözüm Temel lisesi Yönetim kurulu Başkanı Ömer Ağ Duru Mikrofonlarına yaptığı konuşmada; Geleneksel hale gelen çözüm lisesi sergilerinden bir tanesi daha  Yeşilçam sergisi oldu. Daha öncede kamuoyunun hatırlayacağı üzere 15 Temmuz şehitlerine hitap etmiştik.bugün ise biraz üst yaş guruplarını geriye götürmek gençlere de geçmişteki sanatçılarımızı hatırlatmak adına Yeşilçam konulu bir sergimiz oldu. Geriye dönük Yeşilçam büyüklerini sanatçılarını, portrelerini film afişlerini öğrencilerimiz bireysel şekilde yani amatörce, ressam değiller muazzam bir eğitim de almış değiller. Hocaların vermiş olduğu yolla formülerle çizimlerini yaptılar. Halkımıza bu ani yaşatmak için ben hepsini gözlerinden öpüyorum hepsine tek tek teşekkür ediyorum hocamızın eline sağlık diyorum. dedi.

 

 

 

 

2019/04/2019-04-17-16-58-06.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bireysel silahlanmaya hayır
Bireysel silahlanmaya hayır
Hilvan'da yıl sonu sergisi düzenlendi
Hilvan'da yıl sonu sergisi düzenlendi