Yılmaz: Toplumu yönlendirecek olan bireyler yetiştirmemiz gerek
  • Reklam

Yılmaz: Toplumu yönlendirecek olan bireyler yetiştirmemiz gerek

Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, Önder İmam Hatipliler Derneği tarafından düzenlenen değerlendirme toplantısına katıldı.

09 Kasım 2018 - 12:58

Önder İmam Hatipliler Derneği’nce Cudi Paşa Konağı Belediye Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen değerlendirme toplantısı Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Derneğin yıl içerisindeki faaliyetlerinin gösterildiği sunumun ardından dua edildi.

Toplantıya katılan ve aynı zamanda kendisi de imam hatip mezunu olan Başkan Resul Yılmaz, insan yetiştirmenin önemine vurgu yaptı. Sorumluluklarının farkında olmaları gerektiğine dikkat çeken Yılmaz, “Toplumu değiştirecek olan, liderlik ve önderlik edecek olan bireyleri şekillendirecek olan kadro sizlersiniz. Ben imam hatip lisesi öğrencisi olduğum yıldan bugüne kadar bütün ortamlarda imam hatip lisesinden mezun olduğumu her zaman iftiharla dile getirdim. Şunu da hemen ifade etmeliyim ki bizim dönemdeki imam hatip liselerindeki eğitim hususunda değerli öğretmenlerimiz ve büyüklerimiz bizleri yetiştirmek konusunda büyük emekler verip çaba harcadılar. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Belediyenin tüm imkanlarını eğitim konusunda seferber ettiklerini dile getiren Başkan Resul Yılmaz, şunları kaydetti: “Bundan sonra da bu anlamda bize hangi görev düşüyorsa bunu yerine getirmeye hazır olduğumuzun altını çizmek istiyorum. Makam, mevki, paye ve rütbelerin hepsinin gelip geçici olduğunu sanırım en iyi bilen bileriz. Öyle ise yarın bugün bulunduğumuz makamlardan ayrılırken ya da daha ötesini söyleyeyim ahirete göç ederken bizim arkamızdan söylenecek olan makamlarımız olmayacak, hiç şüphesiz bıraktıklarımız ve eserler olacak. Bundan yola çıkarak ifade etmek isterim ki en büyük eserin insan yetiştirmek olduğunu unutmamamız gerekiyor.”

Başkan Resul Yılmaz, yaklaşık iki saat süren toplantıda dernek üyeleriyle bir süre sohbet etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Minibüsün çarptığı bisikletli çocuk hayatını kaybetti
Minibüsün çarptığı bisikletli çocuk hayatını kaybetti
Maketlerle yeni nesilleri tarihle buluşturuyor
Maketlerle yeni nesilleri tarihle buluşturuyor