Reklam

2020 yılının başında yeni binamıza taşınacağız

Şanlıurfa Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kamil Güler Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Aktaşoğlu ile röportaj yaptı.

2020 yılının başında yeni binamıza taşınacağız

Şanlıurfa Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kamil Güler Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Aktaşoğlu ile röportaj yaptı.

2020 yılının başında yeni binamıza taşınacağız
30 Ağustos 2019 - 17:12

Aktaşoğlu , Federasyonumuza alt yapı kazandırarak 2020 yılında bir amatör evi yapacağız ve 2020 yılının başında yeni binamıza taşınacağız yüz kişi alabilecek bir kapasiteye sahip bir tesisimiz olacaktır.
Saha yapımı için  Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden yirmi dönüm araziyi aldık. Harran, Halfeti ve Bozova da olmayan sahaların yapılmasını temin ettik.
Kulüplerimizle ilgili olarak bir ilk olarak iki sezonda  her kulüplerimize Bin 250 TL  sponsorluk ödemesini yaptık.
 Şanlıurfa Büyükşehir belediyesi tarafında yetmiş iki kulübümüze beş bin TL nakit yardım yapıldı. Bu maddi destekle kulüplerimiz de rahatlamış oldular
SİZİ TANIYABİLİRMİYİZ?
Ben Mehmet Aktaşoğlu  Şanlıurfa’da doğumluyum.2005 yılında Amatör spor kulüplerinde müdür olarak görev yaptım. 2008 yılında ise yönetici olarak görev aldım. 2008-2017 yılına kadar da genel sekreterlik görevini yaptım 6 mayıs 2017 tarihinden itibaren Amatör spor kulüpleri başkanı olarak bu görevi yürütüyorum.
FEDARASYONUN YAPTIĞI ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ VEREBİLİRMİSİNİZ?
Federasyon olarak geçmişten günümüze bakacak olursak yirmi yılda yapılmayan çalışmaların hepsini  iki yıla sığdırmış olduk. Tesis yapımında iki saha yaptık. Saha yapımı için  Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden yirmi dönüm araziyi aldık. Harran, Halfeti ve Bozova da olmayan sahaların yapılmasını temin ettik. Kulüplerimizle ilgili olarak bir ilk olarak iki sezonda  her kulüplerimize Bin 250 TL  sponsorluk ödemesini yaptık. Bu konuda kulüplerimiz  bir nebzede olsa rahatlamış oldular. Şanlıurfa Büyükşehir belediyesi tarafında yetmiş iki kulübümüze beş bin TL nakit yardım yapıldı. Bu maddi destekle kulüplerimiz de rahatlamış oldular. Bu yardımlardan dolayı kulüp sayımız seksen ikiye  ulaşmıştır.bu iki sezonda ben inanıyorum ki böyle devam ederse 2020 yılına kadarda sayımızın yüzü bulacağına inanıyorum. Çalışmalarımız bu şekilde aralıksız devam ediyor.Lige  gelecek olursak  bu sezon birinci amatör ligimiz sona erdi. (A) grubun da karaköprü  spor , (B) grubunda  Viranşehir sanayi spor  şampiyon olarak önümüzdeki sezon süper amatör lig de yer alacaklar. On dokuz ligimizde sona erdi. Üç kurum üzerinden oynanmıştı. A grubunda  Hilvan belediye, B grubunda  karaköprü belediye C grubunda ise büyükşehir belediye spor şampiyon  olarak ligi tamamladılar. Bunlar Türkiye  şampiyonasında  Şanlıurfa’yı temsil edecekler.   on yedinci ligimiz de sona erdi. İki grup üzerinden oynandı. A grubunda 11 nisan,  B grubunda ise  büyükşehir belediye spor birinci oldu bunlarda on yedinci lig de Şanlıurfa’yı  temsil edeceklerdir. Diğer liglerimizde devam etmektedir.
İLERDEKİ PROJELERİNİZDEN BAHSEDERMİSİNİZ?
Federasyonumuza alt yapı kazandırarak 2020 yılında bir amatör evi yapacağız ve 2020 yılının başında yeni binamıza taşınacağız yüz kişi alabilecek bir kapasiteye sahip bir tesisimiz olacaktır.
SON OLARAK NE SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?
Çalışmalarımız devam ediyor . iyi ki böyle bir yönetim kurulu oluşturmuşuz bizimle çalışan herkese çok teşekkür ediyorum. Umuyoruz ki önümüzdeki sezonda  daha iyi sponsorlarla  hizmet edeceğiz.
BİZE ZAMAN AYIRDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.
Ben teşekkür ederim.
Mehmet Aktaşoğlu ;
01.01.1949 tarihinde Şanlıurfa’da doğmuştur. Evli ve 4 çocuk babasıdır.
Eğitim hayatı: Endüstri meslek lisesinin orta bölümünden mezun olmuştur.
İş hayatı: 1974 yılında Şanlıurfa Belediyesinde memur olarak işe başlamış, 1982 yılında Türkiye Elektrik kurumuna geçiş yapmıştır.
1986 yılında tek sporu kurmuştur ve 1998 yılına kadar başkanlık ve yöneticilik yapmıştır.
1986-1998 yılları arasında satın alma şefliği yapmış ve 1998 şubat ayında emekli olmuştur.
1996 yılında ASKF Denetleme Kurulu üyesi olarak seçilmiştir.
2001 yılından itibaren ASKF müdürlüğü yapmıştır.
2005 yılında yöneticilik yapmıştır.
2008-2011 yılları arasında başkan vekilliği yapmıştır.
2011-2017 yılları arasında Genel Sekreterlik yapmıştır.
2017 yılı mayıs ayında ASKF Başkanı olarak seçilmiştir. Görevine devam etmektedir.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum