Açanal'dan Gazeteciler Derneğine ziyaret

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Ecz. Gülender Açanal ve beraberindeki heyet Şanlıurfa Gazeteciler Derneğini ziyaret etti.

Açanal'dan Gazeteciler Derneğine ziyaret

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Ecz. Gülender Açanal ve beraberindeki heyet Şanlıurfa Gazeteciler Derneğini ziyaret etti.

Açanal'dan Gazeteciler Derneğine ziyaret
12 Haziran 2018 - 13:36

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Ecz. Gülender Açanal, 24 Haziran seçim çalışmalarını sürdürüyor. AK Parti Şanlıurfa Kadın Kolları İl Başkanı Demet Saatçi Güven, Haliliye Belediyesi Meclis üyeleri Halil Yetkin ve Mahmut Aksoy ile birlikte Şanlıurfa Gazeteciler derneğini ziyaret eden AK Parti Miletvekili Aday Ezc.Gülender Açanal, Dernek Başkanı ve Yenişafak,.Milat,Yenisöz, Diriliş Postası Temsilcisi  M.Kamil Güler ile bir süre sohbet edip fikir alışverişinde bulundular. 

 

Şanlıurfa’nın  Vekili olacağız inşaallah

 

AK Vekil adayı Ecz. Açanal ise, ilçeleriyle, merkeziyle ili temsilen yola çıktıklarını belirterek şöyle dedi; “Tabiki ilçelerle birlikte 2 milyon nüfuslu Urfa’nın Vekili olacağız inşaallah. Kazanacağımıza inancımız tamdır. Cumhurbaşkanımız bu listeyi uygun görmüşse Urfa’da barışmanın taciz nedeni diye düşünüyoruz. Sizin de bildiğiniz gibi Haziran seçimlerinde gördük. Yani böyle bir riski olduğunu göz ardı etmememiz gerekiyor. Kazanacağımıza inancımız tamdır.” Konu ticarete geldiğinde Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen’in de Urfalı olduğu hatırlatılınca Vali Abdullah Erin’in de bir toplantıda Emin Beyden de bahsettiğini söyleyen Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Kamil Güler, “Çin’den turist geleceğini ve Emin beyinde destek olacağını söylemişti.Ancak Urfa her ne kadar tarım kenti isede, kalkınmamızın bir ayağı da turizm alanıdır. Çin’in 1,5 milyar nüfusu var. Ne kadar fazla turist gelirse o kadar iyi. Hele terörün beli kırılınca esnafta rahatladı” deyince AK Vekil adayı Açanal da , Emin beyle görüştüğünü, Türkiye ile Çin arasında hem ticaret hem turizm ağırlıklı çok çalışma yaptığı söylediğini biliyorum” dedi. 

 

Şanlıurfa’ya önemli hizmetler yapılacağına inanıyorum.

 

Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı M.Kamil Güler, “AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Sayın Gülender Açanal, Şanlıurfa Gazeteciler derneğimizi ziyaret ettiler. Kendilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Tabi kendisi Urfa’nın köklü ailelerinden birisinin evladı. Şanlıurfa’da tanınan bir sima, daha önce Belediye Başkan yardımcılığı da yapmış. Listede seçilecek yerde olması, Milletvekili olarak Şanlıurfa’ya önümüzdeki dönemlerde önemli hizmetler yapacağına inanıyoruz. Kendisini destekliyoruz, yanındayız” diye konuştu.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum