Adliye'de yer sıkıntısı

Şanlıurfa'da yeni Adliye binasının yapılmaması nedeni ile yeni mahkemelerin kurulması,yeni atamalar nedeni ile yer sıkıntısı ile birlikte lojman sıkıntısı da had safhaya ulaştı.

Adliye'de yer sıkıntısı

Şanlıurfa'da yeni Adliye binasının yapılmaması nedeni ile yeni mahkemelerin kurulması,yeni atamalar nedeni ile yer sıkıntısı ile birlikte lojman sıkıntısı da had safhaya ulaştı.

Adliye'de yer sıkıntısı
20 Mart 2018 - 16:50

GAP’ın merkez şehri olan Şanlıurfa ili Suriyelilerle birlikte 2 milyon 500 bini bulan nüfusa hizmet veren Adliye binasında tek odada iki hakimin görev yapması dikkat çekiyor. Aile ve iş mahkemelerinin Ertuğrulgazi mahallesindeki Valilikçe tahsis edilen hizmet binasına taşınmasına rağmen sorunlar giderilemedi ve Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığınca Milli eğitim Bakanlığı ve ilgili kurum ve kuruluşlarla görüşmeler yapılarak adliye hizmetlerinin daha iyi şekilde verilebilmesi için fiziki mekan sorununu  çözmek için yoğun mesai harcanıyor.

            Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan Şanlıurfa Gazeteciler Derneğini ziyaret etti.

            Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Kamil Güler ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılanan Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan ile gazetecilerle Şanlıurfa’nın sorunları hakkında görüş alış verişinde bulundular.

            Adli Tıp Kurumu taşınıyor

Ziyarette Atatürk Mahallesi sakinlerine müjdeli haberi veren Başsavcı Doğan; Mahalle sakinlerinin taleplerinin değerlendirildiği ve ilk aşamada Adli Tıp’ın Mehmet Akif İnan Araştırma Hastanesine taşınacağını, ikinci aşamada ise Eyübiye ilçesinde faaliyette bulunan Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesindeki tahsis edilen alana  “Adli Tıp Kurumu” yeni binasının yapılacağını ve buraya kalıcı olarak taşınacağını belirterek Adliye binasında fiziki yetersizlik nedeni ile sorunun giderilmesi için ilgili kurum ve kuruluşları nezdinde girişimlerinin devam ettiğini belirtti.

Medyada bilgi kirliliğine fırsat verilmiyor

            Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Kamil Güler; Cumhuriyet Başsavcılığınca medya mensuplarına haber akışının düzenli olması, doğru ve zamanında bilgilerin medya mensuplarına ulaştırılması ile medyada bilgi kirliliğin önlendiğini belirten Güler, basın kuruluşlarına verilen destek nedeni ile Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan’a teşekkür etti.

            Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan ise Toplumun doğru bilgilendirilmesi bizim için önemli, gazetecilerin özverili çalıştıklarını biliyoruz. Toplumun bilgilendirilmesi hususlarında da yanlış algılamalar ortaya çıktığında açıklamalarımızla düzeltmeye çalışıyoruz. Dedi.

            Ziyarete üst düzey gazeteciler katıldı

Ziyarette; Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı ve Yenişafak, Milat ve Diriliş Postası Gazetesi temsilcisi Mehmet Kamil Güler, Duru TV Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Süt, NTV Şanlıurfa Temsilcisi ve Değişim Gazetesi Haber Müdürü  Kadir Çelikçan, Habertürk Temsilcisi Hasan Atmaca, İHA Temsilcisi Şinasi İnan, Damga Gazetesi sahibi Mehmet Ağaslan, Yeniasya Gazetesi Temsilcisi Nihat çiçek, Yeni Urfa Gazetesi sahibi ve Duru TV Genel müdürü Mehmet Canbek, Gazeteci Fuat Erbülbül, Şanlıurfa Gazetesi  Genel Yayın Koordinatörü Ahmet Güler ve derneğe üye gazeteciler de katıldı.

           

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum