Reklam

Ağda lüks değil ihtiyaçtır

İğrek; Şanlıurfa halkından rica ediyorum gideceğiniz ağda salonunun ilk olarak hijyen kurallarına uyup uymadığına dikkat ediniz

Ağda lüks değil ihtiyaçtır

İğrek; Şanlıurfa halkından rica ediyorum gideceğiniz ağda salonunun ilk olarak hijyen kurallarına uyup uymadığına dikkat ediniz

Ağda lüks değil ihtiyaçtır
30 Haziran 2019 - 16:28

Cecom Ağda Salonunun işletmeciliğini yapan Merve Maide İğrek Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ;20 yaşındayım annemle birlikte Cecom Ağda Salonunun işletmeciliğini yapıyorum. Şanlıurfa’da böyle bir şeyin eksik olduğunu farkettik, işe başlamadan önce eğitimini aldık ve sonrasında Cecom Ağda Salonunu Şanlıurfa’ya kazandırdık. Öncelikle gideceğimiz ağda salonunun hijyenine bakılmalı, ortam temiz ve ferah olmalı, kullanılacak malzemeler tek kullanımlık olmalıdır. Buna çok dikkat etmek gerekir, Şanlıurfa halkından rica ediyorum gideceğiniz ağda salonunun ilk olarak hijyen kurallarına uyup uymadığına dikkat ediniz. Ağdayı yapan kişi ağdanın çekiş yönünü bilmek zorunda ve kullandığı tüm malzemeleri tek kullanımlık ve temiz kullanmalıdır. Bilindiği üzere günümüzde işletmelerin hemen hepsinin sosyal medya hesapları mevcut ve orada yaptıkları işlemler paylaşılıyor. Gitmeden önce sosyal medyadan yapılan işlemlere bakılabilir.  Ağdanın çekiş yönü, tüylerin çıkış yönü çok önemli, bunlara çok dikkat etmek gerekiyor, bir ağda salonu açmadan önce eğitimini almak gerekiyor tabi ağda direk olarak vücuda uygulandığı için sıcak vurulmaması gerekiyor, tüylerin çıkış yönünün tersine alınması gerekiyor. Maalesef bunu çoğu kişi yanlış uyguladığı içinde vücuda zararı olabilir. Sıcak ağda vurulmaması gerekiyor, ağda direk vücuda temas ettiği için yanma, kızarılık, tahriş olabiliyor. Hassas yerler de pudra kullanmak gerekiyor. İşlem öncesinde kese yapıp gelinmesi daha mantıklı çünkü vücutta batıklar oluştuğu için kese onları dışarı atacaktır ve ağda yapıldığında kısa tüylerin bile gelmesini sağlayacaktır. Ağdadan sonra da 3 – 4 saat  vücuda su vurulmaması gerekiyor, gözenekler açık olduğu için vücuda pek yararlı değil tüyler açısından da öyledir.  Ağda bir lüks değil ihtiyaçtır bu yüzden ucuz olmasına değil kaliteli olmasına bakmalıyız, biz Cecom ağda salonu olarak müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutuyoruz, tüm Şanlıurfa halkını salonumuza bekleriz. Dedi.

Ağda;  istenmeyen tüylerden arınmak, kurtulmak için kullanılan yapışkan çeşitli bir maddedir. Vücut bakımı için bayanların kıllarından kurtulma ve çok uzun süreli temizliğe sahip olması, aynı zamanda kıl köklerinin incelmesini sağlayan bir ürüne ihtiyaç duymasından dolayı en çok tercih ettikleri temizlik maddesidir ağdalar. Ağda %100 doğal olan çam reçinesinden yapılarak, ısıtıldıktan sonra eriyen ve akışkan hale gelen ağda yapılacak bölgeye yapıştırıp hızlı bir şekilde çekmek suretiyle uygulanan bir bakım ve temizlik yöntemidir. Diğer temizlik yöntemlerine göre oldukça güvenilir ve özel bir durum söz konusu değil ise tamamen sağlığa zararsız olduğu kadar aynı zamanda da kıl köklerini zayıflatıp, işlem sırasında da ölü hücreleri de temizleyerek doğal peeling de sağlayarak batıklar içinde oldukça faydalı olduğu söylenmektedir. 

Ağda’nın tarihçesi ;M.Ö. 15 Haziran 696 günü Lidya uygarlığında.Batı Anadolu'da Gediz ve K. Menderes civarında ikamet eden Lidyalıların parayı bulmalarını takiben, sahtecilik diye bir meslek dalı oluşmaya başlamıştır.Dönemin en boş gezen Lidyalısı, Karia köyünden Aida, altın sikkeleri taklit etmek için kolları sıvar.Biraz limon suyu, biraz şeker ve yeterli miktarda suyu harmanlar. Bir kapta köpüklenene kadar ısıtır. Daha sonra bu karışımı sikke kalıbına dökmeye başlarken kazayla bacağına döker. Karışım katılaşır, Aida bir ucundan tutup can havliyle çeker. Sonuç ortadadır. Karışımın döküldüğü bölgede tüyden eser yoktur. Aida; sahte sikke yerine tarihteki ilk tüyleri yok edici solüsyonu bulduğunu fark ederek, seri üretime geçer, buluşa kendi adına verir. İsim, zaman içinde, değişime uğrayarak, ağda olmuştur.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum