AKP´li vekilden vatandaşa fırça-.(Ortadoğu Gazetesi-01.11.2006)

ŞANLIURFA Valisi Yusuf Yavaşcan ve AKP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaplan, 4 kişinin öldüğü, 2 kişinin kaybolduğu sel felekatinin yaşandığı Ceylanpınar İlçesi`nde incelemelerde bulundu.Yetkililere s

AKP´li vekilden vatandaşa fırça-.(Ortadoğu Gazetesi-01.11.2006)

ŞANLIURFA Valisi Yusuf Yavaşcan ve AKP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaplan, 4 kişinin öldüğü, 2 kişinin kaybolduğu sel felekatinin yaşandığı Ceylanpınar İlçesi`nde incelemelerde bulundu.Yetkililere s

AKP´li vekilden vatandaşa fırça-.(Ortadoğu Gazetesi-01.11.2006)
30 Kasım 2008 - 02:00

ŞANLIURFA Valisi Yusuf Yavaşcan ve AKP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaplan, 4 kişinin öldüğü, 2 kişinin kaybolduğu sel felekatinin yaşandığı Ceylanpınar İlçesi`nde incelemelerde bulundu.Yetkililere sorunlarını anlatan gruptan bir kişi, `Üç gündür burada aç susuz kaldık. Dönüp yüzümüze bakan yok. Devlet nerede, hükümet nerede?`` diye sorunca sinirlenen AKP Milletvekili Kaplan, `Ben buradayım, çok konuşma`` dedi. Bu duruma sinirlenen bir başka kişi ise `Sen ne diyorsun?`` diyerek Kaplan`ın üzerine yürümek istedi.

ŞANLURFA Valisi Yusuf Yavaşçan, bugün AKP Milletvekili Mahmut Kaplan, Viranşehir Kaymakamı Şevket Atlı ile birlikte sel felaketinden en büyük zararı gören Ceylanpınar İlçesi`nde incelemelerde bulundu. Yıkılan ve hasar gören evleri yerinde gören Vali Yavaşcan ve beraberindekiler, Mevlana Mahallesi`nde bir grup vatandaşın sorunlarını dinlemeye başladı. Yaklaşık 30 kişilik grupta bulunan bir kişi, `Üç gündür burada aç susuz kaldık. Dönüp yüzümüze bakan yok. Devlet nerede, hükümet nerede? Niye kimse gelip halimizi sormadı?`` dedi. Buna öfkelenen AKP Milletvekili Mahmut Kaplan, `Ben buradayım, fazla konuşma`` dedi. Bu duruma sinirlenen bir başka kişi ise `Sen ne diyorsun?`` diyerek Kaplan`ın üzerine yürümek istedi. AKP Ceylanpınar İlçe Başkanı Mehmet Kahraman, bu kişiye engel oldu. Kimliği öğrenilemeyen bu kişinin polis tarafından olay yerinden uzaklaştırılmasının ardından Vali Yavaşcan ve beraberindekiler mahalleden ayrıldı.

Buğday fırlattı

İlçedeki selden zarar gören diğer mahallelerinde incelemelerde bulunan yetkilileri gören yaşlı bir kadın da tepkisini göstermek için çuvalda bulunan buğdayları fırlattı. Yaşlı kadın, `Günlerdir bunları yiyoruz, kış günü sokakta kaldık, neredesiniz?`` diye tepki gösterdi. Heyet, yaşlı kadının bu sözlerine karşılık vermedi.

Vali de sinirlendi

Ceylanpınar İlçe Kaymakamlığı önüne gelen heyeti bekleyen bir grup çiftçi ise Vali Yavaşçan`a, `Tarlalarımız büyük zarar gördü, devlet bize destek olsun`` dedi. Vali Yavaşcan, `Sigorta diye bir şey var. Tarım sigortası yaptırsaydınız. Her şeyi devletten beklemeyin. Zamanında tarım sigortası yaptırsaydınız, şimdi bunları söylemezdiniz`` dedi. Vali Yavaşçan, bir vatandaşın selden etkilenen okul ve köprülerle ilgili olarak şikayetini söylemesi üzerine de `Sus bir dakika, ne çok konuşuyorsunuz. Bunları kaymakama söyleyin`` diye azarladı.

Gergin ortamda geçen incelemeler sonunda açıklama yapan Vali Yavaşçan, ilçede çok hasarlı, 72 orta hasarlı, 136`sı ise az hazarlı olmak üzere toplam 267 konutun selden etkilendiğini açıkladı. 400 hayvanın telef olduğu selden sonra kurulan Kriz Merkezi`ne mağdur olduğunu ileri süren 1800 kişinin başvurarak yardım talebinde bulunduğunu kaydeden Yusuf Yavaşcan, `Devletimiz, mağdur olanların mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekeni yapacak ve afetin yaralarını en kısa sürede saracaktır`` diye konuştu.(Ortadoğu Gazetesi-01.11.2006)


YORUMLAR

  • 0 Yorum