Reklam

Aracınızın temizlenmesinde oto yıkamacıları tercih edin

Şanlıurfa Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Yusuf Güler oto yıkamacıların sorunları ile ilgili Mehmet Sinan Karadağ ile röportaj yaptı.

Aracınızın temizlenmesinde oto yıkamacıları tercih edin

Şanlıurfa Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Yusuf Güler oto yıkamacıların sorunları ile ilgili Mehmet Sinan Karadağ ile röportaj yaptı.

Aracınızın temizlenmesinde oto yıkamacıları tercih edin
31 Ağustos 2018 - 17:12

Karadağ, Biz iç dış yıkamada oto yıkamada kuaför arabayı içi dış yıkamada tertemiz ediyoruz aracı kendi aracımız olarak ağırlıyoruz gelen müşteride bizim abimiz olarak hoş görü ile ağırlıyoruz.

                Oto kuaför yaparken aracı yıkadığımız zaman aracın içine fırça yapıyoruz ondan sonra aracın motor kısmını açıp bağacına kadar temizleyerek gidiyoruz bağaçdaki setmeye kadar temizliyoruz.

                Tabi ki gelip detaylı temizlemesi daha tavsiye ederim nedeni işe su anki köpüklü sudan yıkama araçların kireçlenmesine sebep oluyor araç kireç tuttuğunda pis bir görünümü oluyor mesela yolculuk olur akşam olur araç o kirden gizlenemez ama oto yıkamaya gelse köpüklenip yıkandıktan sonra koruma atılıyor yıkamanın bir anlamı oluyor.

Ben şuan petrollerdeki tüm yıkama tarzlarını tavsiye etmem şuan araç ne olursa olsun her daim yeşere biliyor yeşerince de araç sahibine de zarar çıkartabiliyor

SİZİ TANIYA BİLİRMİYİZ?

Mehmet Sinan KARADAĞ yaşım 20  8 yıldır oto yıkama işi yapıyorum

ŞANLIURFA DA OTO YIKAMA SEKTÖRÜ ŞUANDA NASIL İLERLİYOR?

Oto yıkama sektörü kendi temizlikle ilgili müşteri ağırlamak ile hoş görüle arabaların temiz çıkartılması bu şekilde yapılması gerekiyor şimdi gelen müşterilerden temizlik olur gelen müşterilerimizi hoş görü ile ağırlıyoruz araba yerlerimiz var.

BİZE KISACA İŞLETMENİZ HAKKINDA BİLGİ VERİRMİSİNİZ?

Biz iç dış yıkamada oto yıkamada kuaför arabayı içi dış yıkamada tertemiz ediyoruz aracı kendi aracımız olarak ağırlıyoruz gelen müşteride bizim abimiz olarak hoş görü ile ağırlıyoruz iç dış motor yıkama aracın motorunu yıkıyoruz motorun iç diş yıkama temiz yıkıyoruz iyi olsun diye biz arabaları kendi arabamız olarak görüyoruz

ORTALAMA GÜNDE KAÇ TANE ARAÇ ALIYORSUNUZ?

Günde en az 15,20 tane alıyoruz bizde genellikle gelen müşterilerimiz abone oluyorlar araçları kendimiz gibi batkımız içi abone oluyorlar kullandığımız malzemelerde kaliteli malzemeler müşteriler gelir bir daha gelir

OTO KUAFÖR YAPARKEN NASIL BİR İŞLEM YAPIYORSUNUZ?

Oto kuaför yaparken aracı yıkadığımız zaman aracın içine fırça yapıyoruz ondan sonra aracın motor kısmını açıp bağacına kadar temizleyerek gidiyoruz bağaçdaki setmeye kadar temizliyoruz tavanı olur yanlıklar olur motor olur her tarafına yıkıyoruz ondan sonra pasta cila boya koruması boya giderici şuan biz kampanya üzerinde gittiğimiz için kuaför şöyle aracın motorundan başlıyoruz temiz bir şekilde motorunu yıkıyoruz araca koruma atıyoruz aracın dabanına koruma atıyoruz bağacdaki semde ye kadar çıkartıyoruz aracı yeni haline getiriyoruz yıkadıktan sonra arabayı tekrardan topluyoruz önce dağıtıp sonra topluyoruz.

BİR ARACI YIKARKEN NELERE DİKKAT ETMEMİZ GEREKİR?

Araç yıkarken dikkat etmemiz gereken tabaca ustasının arabaya nasıl su vuracağına dikkat etmeli aracın fırça verimlimi verimsiz mi ?  Aracın göğsü olur kapıları olur dikkat     mesela biz aracın altına tabanına olur gögüsüne kapının yanlarına biz koruma atıyoruz biz kaliteli malzeme kullandığımız için bizim amacımızda kesinlikle bir sıkıntı çıkmıyor

KULLANDIĞINIZ MALZEMELERİ BİRAZ AÇARMISINIZ NE TÜR MALZEME KULLANIYORSUNUZ?

Malzemeler kalpres gözüs koruma kalkan koruma bizim kullandığımız malzemeler kaliteli olduğu için kalkan vurduğumuzda aracı kesinlikle korur arabaya zarar ol gelmez çatlaklardan falan.

MÜŞTERİLERİN GERİ DÖNÜŞÜ SİZE NASIL OLUYOR?

Yorumları gayet güzel bir şekilde bize yeni gelenler bir sevgiden geliyor bir şefkat ile geliyor bana tavsiyede veriyorlar gelen araçların hepsi bize gelen araçların şuan %100 memnun şimdiye kadar bir şikâyet almadım o yüzden işimizi temiz yaptığımız için

BENZİNLİKLERDE KÖPÜKLE SU VAR ONLARIMI TAVSİYE EDİYORSUNUZ TEMİZLİK YAPTIRMALARINIMI?

Tabi ki gelip detaylı temizlemesi daha tavsiye ederim nedeni işe su anki köpüklü sudan yıkama araçların kireçlenmesine sebep oluyor araç kireç tuttuğunda pis bir görünümü oluyor mesela yolculuk olur akşam olur. Araç o kirden gizlenemez ama oto yıkamaya gelse köpüklenip yıkandıktan sonra koruma atılıyor. Yıkamanın bir anlamı oluyor ben genellikle oto yıkamada yıkamalarını tavsiye ederim oto yıkamada genellikle durulama olur mesela şuan ben burada aracın lastiklerini cilalıyoruz .Petrollerde cilalamak yok sadece su vurup köpük vurup gönderiyorlar bunun yüzden oto yıkamalara gelip yıkamalarını ben daha çok tavsiye ederim.

PETROLLERDEKİ BÜYÜK FIRÇALI YIKAMALAR  VAR ONLARI TAVSİYE EDİYORMUSUNUZ BÜYÜK YIKAMACILARI?

Ben şuan petroler’deki tüm yıkama tarzlarını tavsiye etmem şuan araç ne olursa olsun her daim yeşere biliyor yeşerince de araç sahibine de zarar çıkarta biliyor mesela gelen araçlarda büyük küçük lekeler çıkıyor yuvarlak lekeler çıkıyor o lekeleri aracın şoförü’nün görmediğini de söyleye bilirim yani şuan petrolde tabancalı olsun fırçalı olsun onları tavsiye etmem yani bura gelip yıkamasını daha çok tavsiye ederim.

Bize zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Ben teşekkür ederim bize bu fırsatı verdiğiniz için….

 

 

Araç Yıkanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araçlarımızın kaportasını temizlerken, mutlaka araçlar için özel üretilmiş olan ve bu işe yönelik üretilmiş ürünleri tercih etmelisiniz. Bulaşık deterjanı el sabunu gibi kimyasal temizleyiciler, aracın boyasına zarar verebilmektedir. Yine temizleme işlemi yapılırken kullanılan silme ve yıkama yardımcıları da bir o kadar önemlidir. Sert ve pürüzlü sünger yada benzeri malzemeler, aracımızın dış kaplamasında küçük çizikler oluşturarak uzun vade de paslanmalara sebebiyet verebilmektedir.

Aracımızı yıkarken yıkama işlemini bölge bölge gerçekleştirmeliyiz. Yani hangi bölgeyi ilk olarak yıkacaksak o bölgeyi ıslatmalı ve köpüklemeliyiz. Tüm aracı aynı anda köpüklemek yanlış bir harekettir çünkü aracın her yerinin aynı anda yıkanması zaman alacaktır. Geçen bu süre zarfında ise köpükler kuruyarak kaplamaya ve boyaya zarar verebilmektedir. Aracınızdaki tüm köpüğün ve yıkama malzemelerin tamamıyla gitmesi için aracımızı yıkamaya tepesinden başlamalıyız. Aracımızı yıkarken fırça kullanmak yerine, daha yumuşak sünger kullanabiliriz. Süngeri kullanırken bastırmamak ve dairesel hareketlerle sürmek akıllıca bir hareket olacaktır.

Araç Yıkama İşlemi ;

Cila uygulamasını ise aracın dışı tamamen kuruduktan sonra yapabiliriz. Yılda iki kez yapılan bu cila işlemleri, aracınızın parlak bir görünüme kavuşmasını sağlarken aynı zamanda boyanızı da korur. Cila işlemi mutlaka temizliği yapılmış bir araca dairesel hareketlerle yapılmalıdır. İlk cilanızda istediğiniz verimi alamazsanız, ikinci bir kat cila işlemi daha uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda aracın dış kaplamasına pasta işlemi de uygulanabilmektedir ancak bu işlemin sık sık yapılması boyada incelmeye neden olur.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum