Asıl Amacımız Şanlıurfa'ya Hizmet Etmek

Altındağ: . 2002 yılında başladığımız zaman sadece haftalık paket sayılarımız 400 paketti, bugün ise haftalık paket sayımız 3 bin pakettir.

Asıl Amacımız Şanlıurfa'ya Hizmet Etmek

Altındağ: . 2002 yılında başladığımız zaman sadece haftalık paket sayılarımız 400 paketti, bugün ise haftalık paket sayımız 3 bin pakettir.

Asıl Amacımız Şanlıurfa'ya Hizmet Etmek
20 Haziran 2019 - 19:24

Bahar Yıldızları firması sahibi Salih ALTINDAĞ Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ;Bahar yıldız 2002 yılında kuruldu, 2002 yılından önce kardeşim ve ben iç çamaşır, çanta satardık 92 – 93 yılları arasında, temelimiz oradan gelmedir. Daha sonra küçük çaplı imalat yapmaya başladık ve 2002 yılından beridir de bahar yıldızları olarak halkımıza hizmet veriyoruz. Şuan da 70 kişiye istihdam sağlıyoruz hepsi sigortalı, bizim asıl amacımız Şanlıurfa’ya hizmet etmektir. Buradan tüm hemşerilerime bir konu arz etmek istiyorum, lütfen Şanlıurfa’nın gelişmesini istiyorlarsa Şanlıurfa’da yastık altı veya boş yatırımlar yapmalarını istemiyoruz, bizim tek dileğimiz Şanlıurfa’nın tekstil, teknoloji gibi konular da gelişmesidir. Baktığımız zaman nüfus olarak Şanlıurfa Türkiye’de 9. En büyük ilimizdir ama maalesef bu büyüklüğe rağmen çoğu şehirlerin gerisindeyiz gelişim olarak buna çözüm olarak da lütfen yastık altına değil de girişimciliğe yatırım yapalım.  2002 yılında başladığımız zaman sadece haftalık paket sayılarımız 400 paketti, bugün ise haftalık paket sayımız 3 bin pakettir. 2005 yılına kadar üretim sayımız örnek veriyorum 4 çeşitti ve her geçen gün artmaya başladık bugün ise yaptığımız çeşit sayısı 50’ye yakındır. Çorap fabrikamızı da kurduk ve şuan çorap da üretiyoruz.  Bugüne kadar devletimizden herhangi bir istihdam almadık sadece İşkur üzerinden bir yıl boyunca 2 eleman aldım sonrasında kendi çabamızla, kendi gücümüzle eleman alımı yaptık ve öyle de devam ediyoruz.  İş yerimizde çamaşır bölümünde yaklaşık 200 çeşit ürün var bunların yüzde 40’ı kendi imalatımız, yüzde 60’ını da İstanbul’dan getiriyoruz. 2002 yılından bu yana çok şükür gün geçtikçe bütçemizi arttırdık, gerileme olmadı, personel sayımızı da arttırdık ve daha da arttırmayı hedefliyoruz çünkü memleketimizi çok seviyoruz, Şanlıurfa’nın gelişmesini istiyoruz. 2002 yılından bu yana hem çeşit olarak hem kalite olarak arttırdık.dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum