Atletizm'de Hüseyin Can Türkiye ikincisi oldu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü sporcusu Hüseyin Can Türkiye Atletizm Federasyonu’nun düzenlediği U-23 Türkiye Şampiyonası’nda 5 bin metrede Türkiye 2’ncisi oldu.

Atletizm'de Hüseyin Can Türkiye ikincisi oldu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü sporcusu Hüseyin Can Türkiye Atletizm Federasyonu’nun düzenlediği U-23 Türkiye Şampiyonası’nda 5 bin metrede Türkiye 2’ncisi oldu.

Atletizm'de Hüseyin Can Türkiye ikincisi oldu.
06 Haziran 2021 - 16:18

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Buursa’da düzenlenen U-23 Türkiye Şampiyonasında Şanlıurfalı genç sporcu Hüseyin Can, 5 bin metrede 2’nci olarak gümüş madalyanın sahibi oldu. Daha önce de birçok spor müsabakasında  Şanlıurfa’nın göğsünü  kabartan genç sporcu, son olarak Bursa’da düzenlenen yarışmada gümüş madalyanın sahibi olarak bir kez daha Şanlıurfalı hemşerilerinin yüzünü güldürdü.
Bursa Atıcılar Atletizm Pisti'nde gerçekleştirilen organizasyonda erkekler kategorisinde Mikdat Sevler, 110 metre engellide kendisine ait Türkiye rekorunu 13,54'ten 13,42'ye indirerek şampiyon oldu. Kadınlar 100 metre engellide Mersinli atlet Şevval Ayaz, 13,26 ile rakiplerini geride bırakmayı başardı.Erkekler uzun atlamada Alper Kulaksız, 7,72'lik derecesiyle kariyerinin 10'uncu Türkiye şampiyonluğunu elde etti. Kadınlar uzun atlamada ise bir gün önce üç adımı kazanan Tuğba Danışmaz, 6,42'lik derecesiyle birinci oldu.Erkekler 200 metre seçmesinde Jak Ali Harvey 20,66 derecesiyle, bu yıl Türkiye listesindeki en iyi performansı sergiledi. 800 metre erkeklerde Mehmet Çelik, bu yıl ikinci kez 1 dakika 47,49'luk derecesiyle Türkiye şampiyonluğuna ulaştı.Çoklu branşlar serisi "Komple Atlet"in final etabını oluşturan Türkiye Şampiyonası'nda heptatlon şampiyonluğu Ezgi Şayir'in oldu. Büyüklerde üçüncü kez mutlu sona ulaşan Şayir, 2018'deki en iyi derecesine bir puan daha ekleyip yarışmayı 4723 ile noktaladı. Türkiye Şampiyonası'nda ikinci olan Emine Selda Kırdemir ise PB derecesini 4711'den 4717'ye yükseltti. Kırdemir, ayrıca iki etap toplamında 9293 puana ulaşarak "Komple Atlet" sezon şampiyonluğuna ulaştı.
Beyazgül sosyal medyadan Can’ın Türkiye ikinciliğini duyurdu.
Şanlıurfa Büyükşehir belediye Başkanı Zeyne Abidin Beyazgül, sosyal medyada yaptığı paylaşımda; Bursa'da koşulan U23 Atletizm Türkiye Şampiyonası'nda Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü sporcumuz Hüseyin Can 5.000 metre koşusunda Türkiye ikincisi oldu.Alkışlar, tebrikler sana Hüseyin. Ded.
Dedeoğlu; çalışmalarımızın meyvesini alıyoruz.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı Spor Daire Başkanı Ahmet Dedeoğlu sosyal medyada yaptığı paylaşımda, Şanlıurfa Büyükşehir belediye Başkanımız Sn.Zeynel Abidin Beyazgül’ün her türlü desteği ve imkanlarıyla çalışmalarımızın meyvesini alıyoruz. Bursa’da düzenlenen U23 Atletizm Türkiye şampiyonasında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor kulüp sporcumuz Hüseyin Can 5000 metre koşusunda Türkiye 2. Olmuştur. tebrik ediyorum. Dedi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum