Baby SPA sektörü Şanlıurfa'da

Şanlıurfa Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kamil Güler Sema Avcı ile Baby SPA sektörü ile ilgili röportaj yaptı.

Baby SPA sektörü Şanlıurfa'da

Şanlıurfa Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kamil Güler Sema Avcı ile Baby SPA sektörü ile ilgili röportaj yaptı.

Baby SPA sektörü Şanlıurfa'da
01 Nisan 2021 - 14:55

Avcı ;  Baby spa sektörünü  seçtim çünkü gerçekten bebeklerin üzerinde ki etkimiz çok fazla, çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Tabi ki bunun yanı sıra hala baby spayı bilmeyen ailelerimiz de var, amacımız onları bilgilendirmek.
Bebeğin hem motor gelişimin de hem kas gelişimin de, beyin fonksiyonların da, solunumun da ve daha birçok fayda sağlayan etkileri olduğu için getirmeliler.
Biz randevularımızı her bebeğe özel olarak gerçekleştiriyoruz, burada hiçbir şekilde önce ki aile ile bir sonra ki aile ile karşılaşma ihtimaliniz yok, saatleri ona göre ayarlıyoruz. Genel de 2 saatte bir veriyoruz çünkü 1 saati zaten aile burada iken geçiyor, geri kalan 1 saatte de ortamın tamamen dezenfekte edilmesi gerekiyor
İnstagram adresimiz de her şeyi paylaştık biz ve paylaşmaya da devam ediyoruz, spanın faydalarını, yararlarını, yaptığımız aktiviteleri, verdiğimiz hizmetleri özellikle hijyeni en ince ayrıntısına kadar instagram sayfamız da paylaşıyoruz.

SİZİ TANIYABİLİR MİYİZ?

Sema Avcı,  26 yaşındayım bu meslekte yeniyim daha öncesinde masaj geçmişim vardı, Urfa’da böyle bir işin olmadığını duyunca Urfa’nın da bu sektörden yararlanmasını istedim.

MESLEĞİNİZ VE FİRMANIZ HAKKINDA BİZE BİLGİ VERİR MİSİNİZ?

Firmamız yeni bir firma ve yeniliklere açık bir firmayız, Urfa’ya da bu yenilikleri tanıtmak istiyoruz. Baby spa sektörü, Urfa’da yaygın olan bir sektör değil, hala birçok ebeveynimizin bilmediği bir sektör bu yüzden amacımız halkımıza tanıtmak. Bebeklerimize faydalı olmak, zaten başlığımız anne ve bebek aktivite merkezi, amacımız onların burada rahat bir şekilde aktivite yapmalarını sağlayabilmek.
BABY SPA NEDİR?
Baby spa, her bebeğe özel doldurulan 37 derecelik sıcak suyun içerisinde boyun simidiyle bebeğimizin serbest ve rahat bir şekilde hareket özgürlüğü sağlayan bir aktivitedir. Hidroterapi, suda dans ve masaj kısımlarından oluşur, 3 kısmı tek bir çatı altında topladık biz.

AİLELER BEBEKLERİNİ NEDEN BABY SPAYA GETİRMELİ?

Bebeğin hem motor gelişimin de hem kas gelişimin de, beyin fonksiyonların da, solunumun da ve daha birçok fayda sağlayan etkileri olduğu için getirmeliler. İkinci bir konu ise, yeni doğan bebekler de kolik ve gaz problemleri çok fazla, buna bağlı olarak uyku düzensizliği ve yemek düzensizliği oluşuyor bebekler de biz bu problemleri yüzde 98 oranın da ortadan kaldırıyoruz. Hidroterapinin, masajın bu bebekler de çok fazla etkisi olduğunu görüyoruz ve kesinlikle uyku garantisi veriyoruz.

BEBEKLER BABY SPAYA GELİNCE NELER YAPIYORLAR?

Bebekler buraya geldiği andan itibaren direk olarak spa seans odamıza alınıyorlar, bebeğimizin üzerini değiştiriyoruz bizim burada kullandığımız her şeyi paketli olarak veriyoruz mayo bezini, alt açma örtüsünü, tek kullanımlık paketli havlusunu ve diğer kullandığı birçok şeyi paketli bir şekilde ailemize veriyoruz. Bebeği suya hazırladıktan sonra 15 dakika durgun su da izliyoruz sonrasın da altında ki jet motorları çalıştırarak 20 dakika o şekilde gözlemliyoruz el ve ayak koordinasyonlarını nasıl sağladığını tek tek not ediyoruz ki bir sonra ki seansta veya ondan sonra ki seanslar da gelişimini gözlemleyebilelim diye. Toplam da 35 dakika su da geçiriyorlar, 20 dakika da masajımız oluyor, aile isterse masajı kendisi de yapabiliyor ben kendilerine gösteriyorum onlar bebeklerine uyguluyorlar, isterlerse de masajı ben bebeğe uyguluyorum, total de 20 dakika sürüyor masajımız. Bazı bebekler de, kolik olan bebekler de veya uyku problemi olan bebekler de değinilmesi gereken bazı noktalar var, o noktalara değinerek masajımızı yapıyoruz. Toplam da 1 saat, 1 saat 20 dakika gibi bir süre boyunca merkezimiz de ailemizi ağırlıyoruz, giyinmesi, soyulması, su da geçirdiği dakikalar, masaj sırasında geçirdiği dakikalar toplam da 1 saat 10 dakikayı buluyor.

ŞANLIURFA’YA BABY SPA HİZMETİNİ GETİRME FİKRİ NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Öncelikle bunun gururunu yaşıyorum, iyi ki böyle bir sektör seçtim çünkü gerçekten bebeklerin üzerinde ki etkimiz çok fazla, çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Tabi ki bunun yanı sıra hala baby spayı bilmeyen ailelerimiz de var, amacımız onları bilgilendirmek, onlara ne kadar faydalı olduğunu öğrenmelerini sağlamak. Bizim amacımız hadi deneyelim değildi gerçekten bu konuda Urfa’nın eksik olduğunu görüp, Urfa’ya böyle bir şey tanıtmak istedik ve seçtiğim sektörden ötürü de çok mutluyum. Hem işim bebeklerle burada sadece bebeği seansa aldık, aile ağırladık, gönderdik değil sonrasında hem çok güzel geri dönüşler alıyoruz hem de gerçekten çok güzel dostluklar edindim ben burada.

ŞANLIURFA HALKINA NELER SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?

İnstagram adresimiz de her şeyi paylaştık biz ve paylaşmaya da devam ediyoruz, spanın faydalarını, yararlarını, yaptığımız aktiviteleri, verdiğimiz hizmetleri özellikle hijyeni en ince ayrıntısına kadar instagram sayfamız da paylaşıyoruz. Çünkü isteğimiz, ailelerimizin bir fikri olsun, baby spaya getirdiklerin de en azından bir fikirleri olsun veya ortamımızı görsünler hem hijyen konusunda ki biliyorsunuz zor bir dönem atlatıyoruz ve kesinlikle bu konuda Urfa halkının tamamen bize güvenmesini istiyoruz. Ailelerimiz mesaj yoluyla ya da beni arayarak ben en ince ayrıntısına kadar ailelerimizi bilgilendiriyorum.

SALONUNUZUN TEMİZLİĞİNİ NASIL YAPIYORSUNUZ?

Biz randevularımızı her bebeğe özel olarak gerçekleştiriyoruz, burada hiçbir şekilde önce ki aile ile bir sonra ki aile ile karşılaşma ihtimaliniz yok, saatleri ona göre ayarlıyoruz. Genel de 2 saatte bir veriyoruz çünkü 1 saati zaten aile burada iken geçiyor, geri kalan 1 saatte de ortamın tamamen dezenfekte edilmesi gerekiyor. Sadece jakuzi olarak değil ortamın da dezenfekte edilmesi gerekiyor, bürün ortamı havalandırıyoruz, jakuzi temizliği yapılıyor, bebeğe özel, bebek sağlığına yatkın deterjanlarla jakuzi temizliğimiz yapılıyor. Sonrasın da buharlı temizleyicilerle biz bütün ortamı temizliyoruz, bebeğin, ailenin dokunduğu her yeri en ince ayrıntısına kadar temizliğini yaptıktan sonra bir sonra ki aileyi alıyoruz. Hiçbir şekilde maskesiz, galoşsuz veya dezenfektan kullanmadan aileyi içeriye kabul edemiyoruz. Su her bebeğe özel olarak dolduruluyor, 37 derecelik sıcak su içerisine bırakıyoruz bebeklerimizi, kullandığımız bütün ürünler, seans boyunca bebeğe verdiğimiz, bebeğe kullandığımız bütün ürünler tek kullanımlık paketli bir şekilde veriyoruz ki ailemizin hiçbir şekilde bundan şüphesi olmasın, günlük temizliğimizin yanı sıra bir de haftalık temizliğimiz oluyor, ortam tamamen dezenfekte ediliyor.

ŞANLIURFA HALKI SİZE NASIL ULAŞABİLİR?

İnstagram üzerinden molly baby spa yazarak bize ulaşabilirler isterlerse mesaj yoluyla isterlerse de orada kayıtlı olan telefon numarasıyla arayıp bilgi de alabilirler, randevu da oluşturabilirler.

BİZE ZAMAN AYIRDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

Ben teşekkür ederim.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum