Beyaz Kalem Akademisi Türkiye birincisi çıkarttı

Şanlıurfa Gazetesi muhabiri Esma Albayrak Beyaz Kalem Akademisinin kurucusu Mehmet amaç ile röportaj yaptı.

Beyaz Kalem Akademisi Türkiye birincisi çıkarttı

Şanlıurfa Gazetesi muhabiri Esma Albayrak Beyaz Kalem Akademisinin kurucusu Mehmet amaç ile röportaj yaptı.

Beyaz Kalem Akademisi Türkiye birincisi çıkarttı
17 Eylül 2019 - 15:45

SİZİ TANIYABİLİRMİYİZ?
  Ben Mehmet Amaç  Beyaz Kalem Akademisinin kurucusuyum.
Amaç; Sedat Kubat adında bir öğrencimiz otopsi yani kendi alanında da Türkiye de birinci oldu.Sadece Türkiye birincileri değil müzik alanın da Türkiye yedincisi Ali Ok, kimya  alanında Türkiye on üçüncüsü Tuba  BOZKUŞ, Resim alanında Türkiye yirmi ikincisi Nurgül Başaran ve daha bir çok bölümden Türkiye’de dereceye giren öğrencilerimiz var. Biz otopsi alanında Türkiye birincisi çıkarmış bir kurumuz. Normalde Ankara,İstanbul  gibi bir ilde bu durum olmuş olsaydı ulusal basın bu kurumları takip ederdi. Bu konuda bizde kurum olarak çok duyurmadık  sanırım fazla alçak gönüllü davranıyoruz.
Öncellikle disiplin ve profesyonellik biz genellikle kendi alanın da olan hocalarımızı kendi alanında eğitim vermektedir. Ekonomik durumun kötü olmasından dolayı bazı eğitim kurumları  AYT alanına girecek olan öğrencilere ve KPSS alanında sınava girecek öğrencilere aynı hocalar ders vermektedir .
  BİZE KURUMUNUZU TANITABİLİRMİSİNİZ?
2017 sezonundan  itibaren Beyaz Kalem akdemi olarak  KPSS kursunda eğitim veriyoruz. KPSS sınavının  yanında DGS VE ALES gruplarında da eğitim veren bir kurumuz. KPSS alanın da öğretmenlik ve memurluk alanların da eğitimler veriyoruz. Kurumumuzla profesyonel bir ekiple çalışıyoruz. Biz zaten sosyal medya hesaplarından  veya kurum hesabından  profesyonel ekibi çabalarını sonuçlarında Türkiye dereceleri çıkararak aldık. Kurum olarak hafta içi ve hafta sonu eğitimler vermekteyiz. KPSS sınavına hazırlanan kitle genelde üniversite mezunu oldukları için evli veya çalışan olabiliyorlar her alanda hizmet verebiliyoruz.
TÜRKİYE BİRİNCİSİ ÇIKARMIŞSINIZ BU KONUDA NE SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?
Biz otopsi alanında Türkiye birincisi çıkarmış bir kurumuz. Normalde Ankara,İstanbul  gibi bir ilde bu durum olmuş olsaydı ulusal basın bu kurumları takip ederdi. Bu konuda bizde kurum olarak çok duyurmadık  sanırım fazla alçak gönüllü davranıyoruz bilmiyorum ama  Sedat Kubat adında bir öğrencimiz otopsi yani kendi alanında da Türkiye de birinci oldu. Sadece Türkiye birincileri değil müzik alanın da Türkiye yedincisi Ali Ok, kimya  alanında Türkiye on üçüncüsü Tuba  BOZKUŞ, Resim alanında Türkiye yirmi ikincisi Nurgül Başaran ve daha bir çok bölümden Türkiye’de dereceye giren öğrencilerimiz var.Türkiye birincisini  Beyaz Kalem Şanlıurfa olarak çıkardık. Birinci olan öğrencimizde İzmir adli tıp  kurumuna atandı istediği yerde orasıydı zaten  biz tek alandan derece çıkaran bir kurum değil her alandan derece çıkaran bir kurumuz.profesyonel bir şekilde işimizi yapan bir kurumuz. Neticelerini de bu şekilde alıyoruz. Bu başarımız tamamen emekle ve  ciddiyetle yaptığımız bir eğitimdir. Biz maalesef Şanlıurfa olarak eğitim sıralamasında yetmiş sekizinci sıradayız burada özel sektörün sıkıntıları var. Biz 2011 yılın da eğitim de yetmiş ikinci sıradaydık yıl 2019 biz yetmiş sekizinci sıraya çıktık  bunu n sebebi özel sektörün ve özel eğitimin profesyonel şekilde verilmemsidir. Tabi mutlakla iyi yapanlar da vardır fakat eğitimi verelerin eğitim alanıyla bilgisi olanların vermesi gerekiyor herkes kendi alanında verdimi verimin daha çok olacağına inanıyorum. Umarım Şanlıurfa’da özel sektör kendine bir çeki düzen versin ki Şanlıurfa’da eğitim seviyesinde çıtaları aşağıya doğru çekelim. Biz beyaz kalem Şanlıurfa olarak bu konuda  elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.
ŞANLIURFALI ÖĞRENCİLERE NE SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?
KPSS ile ilgili öğrencilere tavsiyelerim şöyle genellikle öğrencilerimiz ben videolarla dersi eve götüreyim der fakat en büyük hatayı bu noktada yapmaktadırlar. Çünkü videolar satış amaçlıdır öğrenciye verilmesen bilgi sayısı  az iken  videolar da bu  sayı çok fazla dır bu da psikolojik olarak  öğrencilerin  motivasyonunu düşürmektedir.  Bu işin kesinlikle disiplinle, işin profesyonellerin den ve iyi bir eğitim kurumunun desteği ile  daha verimli olacağını düşünüyorum.çünkü sınava giren öğrenci sayısı çok fazla ve senin onlara fark atman gerekiyor bu farkı atmak için de disipline olarak başarabilirler.
KPSS ÖNCESİ KURUM SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?
Öncelikle öğrenci bir kurum seçeceği zaman öncelikle atama yapmış mı yapmamış mı ona bakacak. Sosyal medyadan araştırırken de ÖSYM nin resmi  belgesiyle  atama yayınlayan kurumları tercih etsinler. Çalıştığı hocaların kadrosunu da araştırmalarını tavsiye ediyorum. Ben buradan şöyle bir bilgi de paylaşmak istiyorum öğrencinin mezun olduğu ille  tayinini kaldırma gibi bir durum var bu bilgiyi de buradan vermek istedim. Biz şehit ve gazi  Aileleri ile ilgili  kurumumuza ücretsiz bir şekilde kayıt olabiliyorlar  bunu da buradan bilmeyen ailelere duyurmuş olduk. Ben sınava  hazırlanan bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum  Allah Ailelerini yardımcıları olsun bu ekonomik durumdan dolayı kendilerinden kısıp öğrencilerin bir yere gelmesini sağlıyorlar.
 BU BAŞARINIZIN SIRRI NEDİR?
Öncellikle disiplin ve profesyonellik biz genellikle kendi alanın da olan hocalarımızı kendi alanında eğitim vermektedir. Ekonomik durumun kötü olmasından dolayı bazı eğitim kurumları  AYT alanına girecek olan öğrencilere ve KPSS alanında sınava girecek öğrencilere aynı hocalar ders vermektedir  bu kesinlikle yanlış bir tutumdur.biz bunu kesinlikle yapmıyoruz. Biz sadece öğrenciye ders anlatarak yapmıyoruz  biz kurum olarak kendi içimiz dede etkinlikler yaparak bu başarı yolunda ilerlemeye çalışıyoruz.
BİZE ZAMAN AYIRDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.
Ben teşekkür ederim.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum