Reklam

Beyazgül Mazbatasını alarak görevine başladı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, vatandaşlarla yoğun katılımı ile İl Seçim Kurulu Başkanlığına giderek mazbatasını alarak Büyükşehir Belediyesinde görevine başladı.

Beyazgül Mazbatasını alarak görevine başladı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, vatandaşlarla yoğun katılımı ile İl Seçim Kurulu Başkanlığına giderek mazbatasını alarak Büyükşehir Belediyesinde görevine başladı.

Beyazgül Mazbatasını alarak görevine başladı
05 Nisan 2019 - 13:52

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, İl Seçim Kurulu Başkanı Deniz Erdeniz’e ziyarette bulunarak Büyükşehir Belediye Başkanlığı mazbatasını aldı.“Şanlıurfa’mız için yeni bir başlangıca, yeni bir döneme giriyoruz” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Aldığımız mazbata Şanlıurfalı hemşerilerimizin bir teveccühü, desteği sonucu yargının tarafsızlığı neticesinde elde edilen bir kazanımdır” dedi.

Beyazgül, 12 Belediye Başkanımız ile birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağız.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül; “İnşallah hem Şanlıurfa’mız için, hem de milletimiz için hayırlara vesile olur. Yola çıkarken halkımızdan yüksek bir oy ile seçilmeyi talep etmiştik ve hamdolsun halkımız bize bu desteği vererek Şanlıurfa’da 12 Belediye Başkanlığı bizlere emanet etti. Şimdi 12 Belediye Başkanımız ile birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağız. Bizim birimlerimiz, dairelerimiz ve kurumlarımızı birlik içerisinde yürüteceğiz. Yola çıkarken her zaman belirttiğimiz gibi en büyük projemiz 2 Milyon insanımızın kardeşliğidir. Bu noktada hiç geriye bakmadan önümüze bakarak yolumuza devam edeceğiz ve Şanlıurfa’nın potansiyelinden, gücünden yararlanarak çalışmalarımıza başlayacağız. Gerek kültürümüzün, siyasetimizin ve bürokrasimizi iyi bir şekilde kullanarak Şanlıurfa’nın tüm gücünü ortaya koymamız lazım. Şanlıurfa kadim bir şehir turizm, sanayi ve tarım potansiyelinin farkındayız ve burayı cazibe merkezi haline getirmek için çalışacağız. Seçim Kurulu Başkanımız Deniz Erdeniz’e ve seçim süresince emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

31 Mart yerel seçimini büyük bir zaferle geçirdik.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız ise, “Çok mutlu bir gündeyiz. Bugün Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın mazbatasını aldık. Allah’a ne kadar şükretsek azdır. AK Partimiz 2002 yılından bu yana ülkemizde büyük bir gelişim ve dönüşüme imza attı. 31 Mart yerel seçimini büyük bir zaferle geçirdik. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere 12 Belediye Başkanımıza başarılar diliyorum, tebrik ediyorum. AK Partimize güvenip durmak yok yola devam, durmak yok hizmete devam diyen aziz hemşerilerime canı gönülden teşekkür ediyorum. AK Partimiz hizmet partisidir. AK Partimiz milletin partisidir. Millet odaklı hizmetlere bugüne kadar nasıl devam ettiysek 2024’e kadar kadarlık 5 yıllık süreçte de durmadan, gece gündüz demeden halkımızın hizmetinde olacağımızı ifade ediyorum. Seçim süresince ne beyan ettiysek, ne vat ettiysek Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere ilçe Belediye Başkanlarımız ile birlikte bunları hayata geçireceğiz. Yeni dönemin Şanlıurfalılara hayırlara vesile olmasını diliyorum. 2015 kongresi ile Sayın Başkanımız ile başladığımız bu süreç rabbimize hamdolsun ki bugün mazbatasını almasının onuru ve gururu içerisindeyiz. Rabbim bizleri mahcup etmesin, Şanlıurfa’mıza hayırlara vesile olsun. Bugüne kadar görev yapan tüm Başkanlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

         Çiftçi görevi Beyazgül’e devretti

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Nihat Çiftçi'den görevi devraldı. Vatandaşların sevgi gösterilerinin yoğun olduğu devir teslim töreninde Başkan Beyazgül "Nihat beyin hizmetlerini ve şehrimiz için gayretini hiç bir zaman unutmayacağız" derken, Nihat Çiftçi ise "Beyazgül'ün hizmeti bir adım daha öteye taşıyacağından eminim" dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, bugün tarihinin en güzel görüntülerinin yaşandığı bir güne daha ev sahipliği yaptı. 31 Mart seçimlerinin ardından Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Zeynel Abidin Beyazgül, sabah saatlerinde mazbatasını almasının ardından öğlen saatlerinde de Büyükşehir Belediyesi'ne gelerek devir teslim törenine katıldı.

Vatandaşların yoğun sevgi gösterileri ve beyaz güller eşliğinde Büyükşehir hizmet binasına gelen Başkan Beyazgül, ilk olarak Engelli Koordinasyon Merkezi Mehter Takımının gösterisini izledi. Gençlerle birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Beyazgül ardından Nihat Çiftçi ile birlikte Büyükşehir Şeref Salonunda basın açıklaması düzenledi.

 

BEYAZGÜL: NİHAT ÇİFTÇİ'YE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Açıklamasına tüm vatandaşları selamlayarak başlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül "Bugüne kadar tevazu ile hizmet eden Nihat Çiftçi'ye teşekkür ediyorum. Kendisi her zaman bizim başkanımız olarak kalacaktır. Bir seçim sürecine girdik ve 'Şanlıurfa'mız için hayırlı olsun', sonrasında da 'Şanlıurfa'mızın gönüllerindeki gibi bir başkanlığı Rabbim bize nasip etsin' şeklinde dualarımız oldu. Tüm AK kadrolarımız gece gündüz çalıştılar. Birçok isimsiz kahramanlarımız süreci memleket ve beka meselesi kabul edip ev ev, kapı kapı gezip anlattılar. Ben onlara da gönülden teşekkür ediyorum" dedi.

 

"BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE OLACAĞIZ"

Başkan Beyazgül konuşmasının devamında "Urfa bizim için önemli. Urfa, kalbimizin sükun bulduğu şehirdir. Urfa'dan ayrıldığımız zaman  'Ne zaman Urfa'ya döneriz" telaşı içerisinde oluyoruz. Bugün Allah bana Peygamberler şehri Şanlıurfa'ya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak hizmet etmeyi nasip ediyor.  Allah'ıma hamdediyorum. Önümüze çıkacak zorluklarda el ele vererek, halkımızın da duasıyla tüm bu sorunları aşacağımıza eminim. Memleketimizin içerisinde bulunduğu koşulları çok yakından takip ediyoruz. Önemli bir coğrafyada yaşıyoruz. Bunun için el birliği içerisinde olmamız çok önemli. Bu nedenle projelerimizin yanında, birlik ve beraberliğimiz esas olduğu için 2 milyon vatandaşımızın kardeşliği de aynı derece önemlidir. 'Halkımıza daha güzel nasıl hizmet ederiz', 'Nasıl bu bayrağı ileriye taşırız' diyerek gayret içerisinde olacağız. Tekrardan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

 

ÇİFTÇİ: BAYRAĞI BEYAZGÜL'E DEVREDİYORUZ

Nihat Çiftçi ise "31 Mart seçimlerini hayırlısı ile sonuçlandırmış oluyoruz. Ve bugün de Büyükşehir Belediye Başkanımızı karşılamak ve devir teslim törenini yapmak üzere kurumumuzdayız. 2001 yılında başlamış olduğumuz AK yolculukta gerek teşkilat olarak gerekse yerel yönetim bazında görevlerde bulunduk. Bugün de alnımızın akıyla, başımız dik bir şekilde bu görevi aynı gelenekten, aynı teşkilattan, parti mensubumuz sayın Zeynel Abidin Beyazgül'e devrediyoruz. Öncelikle kendilerini tebrik ediyorum. Rabbim yar ve yardımcıları olsun. Şanlıurfa'mız yerelde de yine AK belediyecilikte ve yine tüm ilçelerimizde AK Belediyecilik başarısını yaşatmış oldular. AK Belediyeciliğin tüm ilçelere yayılmasında geçen dönemin çok büyük faydası var. Buradan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Görevlerin gelip geçici olduğunun farkındayız. Bunu bilme olgunluğunu ve erdemliliğini bilen bir kadroyuz. Onun için bu vazifeler bir bayrak yarışıdır. Büyükşehir Belediye Başkanımızın Şanlıurfa'mıza iyi derecede hizmet etmesi, başarılı olması, şu an geldiği gibi uğurlanmasını Rabbim'den temenni ediyorum. Tüm çalışma arkadaşlarıma, sivil toplum örgütlerine, AK teşkilatlarımıza ve tüm vatandaşlarımıza tekrar teşekkür ediyorum" diye konuştu.

YILDIZ: TÜM HALKIMIZA HAYIRLI OLSUN

Basın açıklamasının ardından başkanlık makamına geçildi. Başkanlık makamında ise katılımlarından dolayı tüm vatandaşlara teşekkür eden AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız ise "Devir teslim töreninin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Görevi devreden Belediye Başkanımız 2001 yılından bu yana partimizin her kademesinde üstün gayretlerle görevde bulunmuş kıymetli bir isim. Allah kendisinden razı olsun. Zeynel Başkanımıza da hayırlı olsun diliyoruz. Zeynel başkanımız bu bayrağı bir adım daha ileriye taşıyacaktır. Tüm halkımıza hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Konuşmaların ardından günün anısına Başkan Beyazgül, Nihat Çiftçi'ye karşılıklı hediyeler takdim etti. Yine yoğun sevgi gösterilerinin ardından Başkan Beyazgül, AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız ve Büyükşehir yönetim kadrosu Nihat Çiftçi'yi aracına kadar uğurladı.

Uğurlamanın ardından Başkan Beyazgül makamına geçerek Şanlıurfalı hemşehrilerini kabul etti.

   Şanlıurfa Büyükşehir belediyesine gelerek görevine başlayan Zeynel Abidin Beyazgül devir teslim töreninin ardından bir mesaj yayımladı.

Beyazgül,  “Saygıdeğer Hemşerilerim, 17 yıldır samimiyet, gayret ve tevazu ile bu davanın sekteye uğramaması için canla başla çalışan, her zaman liderinin ve AK davasının yanında dimdik duran Şanı Büyük Şanlıurfalılar; Demokrasinin en güzel tezahürlerinden olan bu mutlu günümüzde,  AK Belediyeciliğin bayrak devir tesliminde, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. 31 Mart Yerel Yönetim Seçimleri tüm dünyanın, dostun, düşmanın ve İslâm Âleminin dikkat kesildiği bir seçimdi ve bu seçim hakikaten Bir beka meseleydi. Sizlerde bunun farkındalığıyla sandıklara gidip; bayrak inmesin, ezan dinmesin şuuruyla emaneti ehline teslim ettiniz. Omuzumuzdaki yükün farkındayız. Yılmadık, yorulmadık ve yılmayıp, yorulmayacağız. Hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmadık, kapılmayacağız. Bu kutlu yürüyüşün menzile varacağından bir an olsun şüphe duymadık”

Bundan böyle emanetiniz emanetimizdir.

“Rabbime hamdolsun ki; Türkiye'nin geleceğini şekillendirecek, AK Parti hizmetlerini kalıcı hale getirecek ve hizmetlerin üzerine yeni hizmetler katacak zorlu bir seçimi hemşehrilerimizin gayreti ve Allah’ın inayeti ile %60,8’lik bir zaferle kazandık. Bugün Büyükşehir’in ikinci dönemini başlatmak üzere, projeleriyle Şanlıurfa’mıza güzel hizmetlerde bulunan Sayın Nihat Çiftçi Başkanımızdan hizmet bayrağını teslim aldık. Bundan böyle emanetiniz emanetimizdir. Bir medeniyet tasavvuru ile gelecek kuşaklara sağlıklı bir kent bırakmak için, bugüne kadar yaptığımız çalışmaları, bundan sonra da Büyükşehir Belediyesi çatısı altında sürdüreceğiz. Bu şehre bugüne kadar katkısı olan herkese şükranlarımı ifade etmek istiyorum. Celalettin Beye ve Nihat Beye hizmetlerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum”

“ İL PROJEM ; İKİ MİLYON URFALININ KARDEŞLİĞİDİR”

“İki milyon Urfalının kardeşliği şuuru ile Urfa’mızın her köşesindeki her kardeşimize hiç kimseyi ötekileştirmeden ulaşacağız” diyen Başkan Beyazgül, “Urfa’nın maneviyat şehri, tarih şehri ve turizm şehri olması için tüm değerlerini, tüm Urfalılarla birlikte, beraberce gün yüzüne çıkaracağız. Urfa’yı tüm değerleriyle yeniden ayağa kaldıracak çalışmalarımıza hızla başlayacağız. Bunları yaparken halkla iç içe olacağız ve şehrimizi şahısların menfaatine feda etmeyeceğiz. Sizlerle beraber, sizin için çalışacağız. Şehrimizin öncelikleri, bizim önceliklerimiz olacaktır. Şeffaf, adil ve kurumsal bir belediyecilik ile daha yaşanılabilir bir kent hedefimiz olacaktır. Her şeye açık, işini bilen ve Urfa’yı ileriye taşıyacak bir yönetim göreceksiniz. Tüm kurumları ve şahıslarıyla bu şehrin değerlerinin ortak aklıyla daha ileriye gideceğiz. Bunları yapabilmemizin olmazsa olmazı, disiplinli ve taşları yerli yerince oturup, kurumsallaşmış bir belediyecilikle birlikte başaracağız. Hizmetlerimizi kurumsal standartlarla, ayırım yapmadan ve iki milyon Urfalıyı kucaklayarak gerçekleştireceğiz ve bunu tüm Urfa ile birlikte yapacağız”

Örnek projeleri Urfa’da gerçekleştireceğiz

“Her sivil toplum kuruluşunun projelerini değerlendireceğiz. Projelerimizi ilgili paydaşlarla paylaşıp, beraberce daha iyi ve güzele yol alacağız. Örnek projeleri Urfa’da gerçekleştireceğiz.  Bu yıl Göbeklitepe yılı ve gelecek yıl da Urfa’mızın Kurtuluşunun 100. Yıl dönümü, Bunlar Urfa’ya layık bir şekilde Urfalılarla kutlanacaktır. Samimiyet, Gayret ve Tevazu ile hizmet edeceğiz. Sizlerden de sabır, dua ve destek bekliyorum.  Daha güzel bir Urfa için; tüm vekillerimiz, mülki amirlerimiz, belediye başkanlarımız, kamu kurum ve kuruluşlarımız, Sivil Toplum Kuruluşlarımız ve şehrimizin tüm dinamikleriyle birlikte hareket edip öce Urfa diyeceğiz. 

Gayret bizden Tevfik Allah’tandır”

Bu duygu ve düşüncelerle Tüm hemşehrilerimize, teşkilatlarımıza, milletvekillerimize, şehrimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarına, Sivil Toplum Kuruluşlarına, kanaat önderlerine, Büyükşehir Belediyesi Meclisine ve Muhtarlarımıza şükranlarımız sunuyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı ortağımız Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli ve tüm teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum.  İlk Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Celalettin Güvenç’e ve Sayın Nihat Çiftçi ’ye ve ekibine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Gayret bizden Tevfik Allah’tandır”

Beyazgül, çiçek yerine şehit aileleri derneği ve aşevine bağış yapın

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, kendisine tebrik amaçlı çiçek göndermek isteyen tüm hemşehrilerine teşekkür ederek "Hemşehrilerim çiçek  göndermek yerine Şanlıurfa Şehit Aileleri Derneği'ne veya Şanlıurfa Gönüllü Kuruluşlar Aş Evi'ne bağışta bulunabilirler" diyerek ricada bulundu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, bugün göreve başlamasının ardından gelen tebrikleri kabul etti. Vatandaşlarla birebir yakından ilgilenen Başkan Beyazgül, yoğun görüşmelerinin ardından bir açıklama yaparak kendisine yönelik çiçek göndermek isteyen hemşehrilerinden ricada bulundu.

Sosyal medya aracılığı ile de duyurusunu yapan Başkan Beyazgül, "Değerli hemşehrilerim sizlerden isteğim; tebrik dolayısıyla çiçek  göndermek yerine Şanlıurfa Şehit Aileleri Derneğine ve Şanlıurfa Gönüllü Kuruluşlar Aş evi'ne bağışta bulunabilirsiniz. Hemşehrilerime ve kamuoyumuza en içten saygılarımla" ifadelerini kullandı.

Başkan Beyazgül'ün bu talebi, Şanlıurfalılardan da destek aldı.

rnrnrn

YORUMLAR

  • 0 Yorum