Reklam

Bize kuvvet veren şey mesleğimizi severek yapmamızdır.

Şeker; Bir insan nasıl güneşte dayanamıyorsa bir çiçekte öyle dayanamaz hemen etkilenir. Bir çiçek güneş ışığına maruz kaldığı zaman hemen solar rengi atar.

Bize kuvvet veren şey mesleğimizi severek yapmamızdır.

Şeker; Bir insan nasıl güneşte dayanamıyorsa bir çiçekte öyle dayanamaz hemen etkilenir. Bir çiçek güneş ışığına maruz kaldığı zaman hemen solar rengi atar.

Bize kuvvet veren şey mesleğimizi severek yapmamızdır.
30 Ağustos 2019 - 17:16

Papatya Çiçekçilik ve Pet – Shop işletmecisi Mehmet ŞEKER Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada;  Öncelikle tüm Şanlıurfalıların bayramını en içten dileklerimle kutluyorum ve hacılarımız da geliyorlar yapılan ibadetlerini Allah kabul etsin. Bayram da malumunuz çiçekçiler ara ara açık olurlar bizim de genellikle pet- shop olduğu için bayramın ilk gününde ve ikinci gününde dükkanımızı tekrar açtık hayvanların sularına ve yemlerine baktık. Sabah sekiz akşam dokuz  gibi çıkıyorduk dükkan da bizimde bayramımız bu şekilde geçti. Genel itibariyle satışlarımız çok iyi gidiyor yapılan satışlardan memnunuz. Kesme çiçeklerimiz daha iyi gidiyor, kesme çiçekler de genelde kız isteme, nişan çiçeği olarak gidiyor.
Şanlıurfa gibi sıcaklık derecesi epey yüksek olan bir şehirde çiçekler güneş ışınlarından ve kapalı ortamdan korunmalıdır
Şeker; Bir insan nasıl güneşte dayanamıyorsa bir çiçekte öyle dayanamaz hemen etkilenir.  Bir çiçek güneş ışığına maruz kaldığı zaman hemen solar rengi atar. Şanlıurfa gibi sıcaklık derecesi epey yüksek olan bir şehirde çiçekler güneş ışınlarından ve kapalı ortamdan korunmalıdır. Bir iki günlük tatilleriniz de klimanızı uyku moduna koyarsanız çiçekleriniz zarar görmez. Balıklarda da bizim haftalık yemlerimiz var o yem balığı bir hafta boyunca idare ettiriyor ama kuşlarda böyle bir şey söz konusu değil kuşlarınızı giderken bir akrabanıza bırakmak size fayda sağlar.
Pet –shopta olması gereken tüm hayvanlar mevcuttur
Şeker Biz de bir pet –shopta olması gereken tüm hayvanlar mevcuttur. En çok satışını yaptığımız muhabbet kuşları oluyor çünkü;  fiyatı diğerlerine göre daha uygun bakımı da kolay olduğu için halkımız rağbet ediyor bunun yanı sıra kanaryalarımız var onların da satışı bu aralar durgunlaştı. Kuşların bakımı ise sürekli temizliği yapılmalıdır bit girebilir, altında ki pisliği de sürekli yapılmalı ve kuşlar arada havalandırmak gerekiyor.Balıklar, yazın suları serin ve sık sık suları değiştirilmelidir. Akvaryumlarına sularının serin olmasını sağlamak için buz parçaları da atabilirsiniz. Kışın da akvaryumların sobaları var sobasını açtığımız da suları sıcak oluyor. Akvaryumun sürekli dipi de temizlenmelidir.
bakımlarını yaparken bedenen yoruluyoruz hem çiçeğe hem kuşa hemde balığa aynı anda aynı yerde bakmak emek isteyen bir iştir.
Şeker, Bu dediğinizi dışarıdan gelen toptancı arkadaşlarımız da çok şaşırıyorlar. Üçünü  bir arada yürütenler var ama böyle tertip ve düzeni bir arada tutmakta zorlanıyorlar. Pet- shop olan dükkanlar da genelde bir koku vardır ama  bizim dükkanımızın içine girdiğiniz de böyle bir koku söz konusu bile değil çünkü bizde temizlik, tertip ve düzen hepsi bir aradadır. Bunun içinde üçünü birlikte yürütmek gerçekten zor çünkü üçü de risk ve kayıptır. Bizim işimiz gerçekten kolay değil bakımlarını yaparken bedenen yoruluyoruz hem çiçeğe hem kuşa hemde balığa aynı anda aynı yerde bakmak emek isteyen bir iş birde müşteriye temiz sunmak kolay değil. Mesleğimizi yaparken bize kuvvet veren şey mesleğimizi severek yapmamızdır.Gelen müşterilerimiz dükkanımıza gelince kendilerini cennet bahçesin de sanıyorlar  bu kadar tertip içinde olması yönünde de bizi tebrik ediyorlar. Genel itibariyle müşterilerimiz bizden memnun oluyorlar. Dedi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum