Bölücüler ve hainler hiçbir zaman kazanamayacak

Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesi Dergili köyü kırsalında Jandarma ve Emniyet Özel Harekat unsurlarının müşterek olarak PKK/KCK terör örgütüne yönelik gerçekleştirdiği operasyon sonucu 1 polis şehit oldu. 2 polis yaralandı ve 2 terörist de etkisiz hale getirildi.

Bölücüler ve hainler hiçbir zaman kazanamayacak

Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesi Dergili köyü kırsalında Jandarma ve Emniyet Özel Harekat unsurlarının müşterek olarak PKK/KCK terör örgütüne yönelik gerçekleştirdiği operasyon sonucu 1 polis şehit oldu. 2 polis yaralandı ve 2 terörist de etkisiz hale getirildi.

 Bölücüler ve hainler hiçbir zaman kazanamayacak
19 Mayıs 2019 - 14:13

Erin; Bu operasyonlar neticesinde iki vatan haini etkisiz hale getirildi. Bu müdahale sırasında canını hiçe sayan Şükrü kardeşim gibi vatan evlatları olduğu sürece Allah’ın izni ile sırtımız yere gelmeyecek, bu bayrak ilelebet en büyük yerlerde dalgalanmaya devam edecektir.

Tipioğlu; Bölücüler ve hainler hiçbir zaman kazanamayacaklar, kendi karanlıklarında eriyip gidecekler,  kendi bataklıklarında kuruyacak ve kendi kanlarında boğulacaklardır.

 

Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesi Dergili köyü kırsalında Jandarma ve Emniyet Özel Harekat unsurlarının müşterek olarak PKK/KCK terör örgütüne yönelik gerçekleştirdiği operasyon esnasında çıkan çatışma sonucu büyük bir kahramanlık ve cesaret örneği gösteren Özel Harekat Şube Müdürlüğünde görevli Komiser Yardımcısı Şükrü Can KAYADİBİ şehit oldu. Evli ve iki kız babası olan şehit Komiser yardımcısı Kayadibi’nin, çocuklarının biri 4 yaşında diğeri ise 5 aylıktı.  Çıkan çatışmada her 2 terörist de etkisiz hale getirilirken 2 polis de yaralandı. 

Şehit Kayadibi Memleketine Uğurlandı

 Şehidimizin naaşı Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinden alınarak İl Emniyet Müdürlüğü ŞUTİM Ek Hizmet Binası bahçesine getirildi. Yapılan törenin ardından memleketine uğurlandı.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen tören, şehitler için saygı duruşu ve şehidin özgeçmişinin okunmasıyla devam etti.

Bu operasyonlar neticesinde iki vatan haini etkisiz hale getirildi

Törende konuşan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, “Şükrü kardeşim gibi vatan evlatları olduğu sürece Allah’ın izni ile sırtımız yere gelmeyecek. saat 02:30 civarında memleketimizin birliği, bütünlüğü ve istikbalimiz için zaman gözetmeksizin büyük bir fedakârlık ve özveri ile görev yapan kolluk kuvvetlerimizce tespit edilen hedeflere yönelik operasyonlar gerçekleştirildi. Bu operasyonlar neticesinde iki vatan haini etkisiz hale getirildi. Bu müdahale sırasında canını hiçe sayan Şükrü kardeşim gibi vatan evlatları olduğu sürece Allah’ın izni ile sırtımız yere gelmeyecek, bu bayrak ilelebet en büyük yerlerde dalgalanmaya devam edecektir. Şükrü Can kardeşimiz ölümlerin en güzeli ile müşerref oldu. Hepimizin kısa bir hayat sürdüğü bu dünyada bu hayatı nihayetlendirmenin en şereflisi ile ebediyete peygamber efendimize komşu oldu.” dedi.

Hainlere anladıkları dilden cevap vermeye devam edeceklerini sözlerine belirten Şanlıurfa Valisi Abdullah  Erin, “Açık ve net bir şekilde ifade etmem gerekiyor ki; vatanımızın birliği bütünlüğü, milletimizin birliği ve istikbali için bu millet bütün varlığı ile sonuna kadar mücadele edecektir. Allah’ın izni ile bu terör şebekelerini, bu terör mensuplarına ve bunları destekleyenlere, bunlara arka çıkanlara anladıkları dilden derslerini bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. Varlığımız, bağımsızlığımız ve özgürlüğümüz, birliğimiz ve bütünlüğümüz Allah’ın izni ile bundan sonra da daim olacaktır ve daha da güçlenerek daha yüksek makam ve mertebelere gelecektir. Ailemizin acısını ıstırabını elbette anlamaya çalışıyoruz ve ortak olmaya çaba sarf ediyoruz. Şehidimize Allah’tan rahmet, geride kalan ailesine, sevenlerine ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum” şeklinde konuştu.

Bölücüler ve hainler hiçbir zaman kazanamayacaklar.

Şanlıurfa Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu da yaptığı konuşmada, “Bayrak için, vatan için, mukaddesat için bütünlüğümüz için canını feda eden Şükrü Canlar olduğu sürece, ölürsem şehit kalırsam gazi anlayışı ile yola çıkan; vatanı, barağı ve milleti için gözünü kırpmadan göğsünü siper edip canını vermeyi göze alan yiğitler olduğu sürece, terör örgütlerin maşaları, terör örgütleri, hainler, namussuzlar onları himaye edenler, destek verenler hiçbir zaman emellerine nail olamayacaktırlar. Vatan müdafaası ülkemizin birlik ve beraberliği için verilen şehitler ve dökülen kanlar, hiçbir zaman karşılıksız kalmamış ve kalmayacaktır da. Bölücüler ve hainler hiçbir zaman kazanamayacaklar, kendi karanlıklarında eriyip gidecekler,  kendi bataklıklarında kuruyacak ve kendi kanlarında boğulacaklardır. Bu topraklarda asırlardır var olan kardeşlik hukukunun ve barış ikliminin bozulmaması için dün olduğu gibi bugün de yarın da, aziz Türk milletin hizmetinde ülke bütünlüğünü hedef alan saldırılara karşı var gücüyle çalışmaya ve bu uğurda gerekirse canlarımızı feda etmeye devam edeceğiz” dedi.

Konuşmalarn tamamlanması ile Şanlurfa  İl Müftüsü Mehmet Taştan tarafından yapılan duanın akabinde Şehit Komiser Yardımcısı Şükrü Can KAYADİBİ, mesai arkadaşlarının omuzlarında tekbirler eşliğinde havaalanına götürülmek üzere cenaze aracına taşındı. Şehit Şükrü Can Kayadibi Gap Havaalanından memleketi Ankara’ya uğurlandı.

ANKARA’DA TÖREN DÜZENLENDİ

Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesi Dergili köyü kırsalında Jandarma ve Emniyet Özel Harekat unsurlarının müşterek olarak PKK/KCK terör örgütüne yönelik gerçekleştirdiği operasyon esnasında çıkan çatışma sonucu büyük bir kahramanlık ve cesaret örneği gösteren Şehit Özel Harekat Şube Müdürlüğünde görevli Komiser Yardımcısı Şükrü Can KAYADİBİ için Ankara’da Ahmet Akseki camiinde  cenaze töreni düzenlendi.Tarım Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve siyasiler katıldı. Şehid Karşıyaka polis Şehitliğinde defn edildi.

POLİS EVİNDE TAZİYE EVİ DÜZENLENDİ

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğünce; Şehit komiser Şükrü Can Kayadibi için polisevi büyük salonda üç gün boyunca sabah 09.00-17.00 saatleri arasında taziye evi düzenlendi. Polisevinde yapılan taziyeye Şanlıurfa alisi  Abdullah ERİN, 20.Zırhlı Tugay Komutanı Oktay AĞBUGA, Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan ÖZTOPRAK, Jandarma Komutanı Eyüp Sabri KİRİŞÇİ ve vatandaşlar katılarak Kur’an-ı Kerim okunması ve dua edilmesinin ardından Şanlurfa İl Emniyet Müdürü Veysal TİPİOĞLU’na başsağlığı dileklerinde bulundular.

Vali Erin yaralı polisleri ziyaret etti.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin Halfeti’de PKK’lılara yönelik operasyonda yaralanan iki polis memurunu hastanede ziyaret etti.

 

Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesi Dergili köyü kırsalında Jandarma ve Emniyet Özel Harekat unsurlarının müşterek olarak PKK/KCK terör örgütüne yönelik gerçekleştirdiği operasyon esnasında çıkan çatışma yaralanan 2 polis memurunu Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ziyaret etti,

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin,; Halfeti’de hain terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonda yaralanan polis memurlarımız Mahmut AYKAL ve Ramazan KAYA'yı ziyaret ederek sağlık durumlarıyla ilgili bilgi aldık.dedi

YORUMLAR

  • 0 Yorum