"Bülent Börek" Şanlıurfalılara böreği sevdirdi

Şanlıurfa’da faaliyette bulunan Bülent Börekçilik Şubesine Şanlıurfalılar yoğun ilgi gösteriyor.

"Bülent Börek" Şanlıurfalılara böreği sevdirdi

Şanlıurfa’da faaliyette bulunan Bülent Börekçilik Şubesine Şanlıurfalılar yoğun ilgi gösteriyor.

13 Ekim 2020 - 18:17
Reklam

Bülent Börek Şanlıurfa işletmecisi Ali Taşkıran Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ; Bülent Börek’in işletmecisiyim. Urfa’da birinci şubemizi açtık. İkinci şubemizi de yakında açıyoruz. Tüm Türkiye’de 180 e yakın bayiimiz var bu aydan aya artıyor periyodik olarak kurumsal bir şekilde çalışıyoruz çok düzenli bir şekilde çalışan bir firmadır. Tabii ki Bülent Börekçilik börek anlamında kendisini çok iyi geliştirmiş bir firma 3 çeşit Akdeniz peynirinden oluşan böreğini halka sunuyor. İnsanlara sunuyor misafirlerimizi bekliyoruz. Bu anlamda misafirlerimiz böreğimizi çok çok beğeniyor. Ciddi anlamda çok düzenli ve disiplinli bir şekilde çalışma sağlanıyor. Aynı şekilde eğitimler verilmeden mağazalar açılmıyor bu anlamda ciddi anlamda çok güzel çalışan performansı sağlanıyor hem Bülent börek dükkanında hem imalat yerindeki disiplin zaten ciddi anlamda halka yansıyor.
                Bülent Börekçilik Türkiye’de 180 Şube’de istihdama katkı sağlıyor
Taşkıran ; Şuan itibariyle 180’den fazla  şubemiz var .  Aydan aya artıyor işte her ay belli bir sayı ile artıyor bu personel olarak ta şubelerde değişiyor . Mesela şuan Şanlıurfa için konuşacak olursal burada 5 ile 8 arası bazen 9 oluyor bazen 10 oluyor yoğunluğa göre değişiyor çalışan arkadaşlarımız oluyor. Disiplinli düzgün ve kaliteli hizmet verebilmek için personel sayısı yoğunluğa göre değişiyor: Türkiye açısından konuşacak olursak bu tahmini bir sayı olacaktır 1000 den fazla bir çalışan sayısı var bu sadece şubelerdeki çalışan sayısı değil lojistiktir üretimdir merkezi yönetimdir bunları da hesaba katarsak 1000 den fazla bir çalışanımız var hepside çok görgülü ve tertipli bir şekilde çalışıyor ki çalışmasaydı böyle bir düzen ve 180 sayısına ulaşılmaz ve böyle bir firma olmazdı diye düşünüyorum.
Müşteri memnuniyeti bizi mutlu ediyor
                Taşkıran ; sözlerle değil de buyrun gelin şubemize bülent böreğin tadına bakarak aslında cevap vermenizi istiyorum. Gelin buraya buraya zaten geldiğiniz zaman buraya gelen bir kişiye zaten ikramımız olarak tadımlık veriyoruz. Adana böreği sormaya geliyor vatandaş ona bir dilim verince adamın çok hoşuna gidiyor ya bana 1 porsiyon versene yolda giderken yerim yada eve giderken çocuklara da götüreyim hanıma götüreyim babama götüreyim falan ikinci gelişinde bana yarım kilo verirmisiniz fiyatını soruyor öyle bir fiyat olur mu derken ya üst katta babam oturuyor yada alt katta babama götüreyim derken bu çoğalıyor. Ya müşterimizin yada misafirimizin diyelim bu anlamda tadına bakarak bülent böreğin tercih etmesi tamamen memnun kaldığı içindir. Biz burada yaklaşık 8 aydır açığız bülent börekçiliği çalıştırıyoruz 8 aydır da devamlı müşterilerimiz geliyor artık onlarla arkadaş gibi olduk artık örnek veriyorum Ahmet bey, Mehmet bey değil de Hamit abi Mehmet abi hoş geldiniz pozisyonuna düştük açıkçası biz devamlı çok burada olmayınca 1 hafta burada olmayınca 2.ci hafta ya hayırdır nerdesin gibi bir samimiyet oluyor. Bu gerçekten çok hoşumuza gidiyor lezzet ve samimiyetle hizmetle güzel bir hizmetle birleşince bu ciddi anlamda gelen müşterilerimizi bir daha geri gitmemesini sağlıyor ve bu anlamda bir yere gitmemesini sağlıyoruz biz hem aldığımız eğitimlerden hem de müşterilere misafirlere  göstermiş olduğumuz ilgiden dolayı biz memnunuz onlarda memnun güzel bir alışveriş yapıyoruz.
Taşkıran ; Öncelikle titizlik temizlik ve disiplin var demiştim daha önce şimdi bülent böreği ilk aşamada nasıl yaptılar . Çok fazla bir bilgim yok ama Akdenizin adını türünü bilmediğimiz 3 çeşit peynirden bir börek yapılıyor kıymalı böreğimizde var tabi ki ama daha çok peynirli böreğe yöneldiğimiz için ve peynirli böreği çok güzel yaptığımız için insanlar gerçekten bunun tadını çok seviyor ve aynı zamanda sıcak yedikleri zaman bu ayrı güzel oluyor ve insanlar 1 kez tadına bakınca bazen öğlen yemeğinde bile börek yemek istiyor akşam börek talep edenler bile oluyor anlatamam tatmanız lazım.
                Börek değil Bülent Börek diyoruz
Taşkıran ; Tabi bülent börekte daha öncede belirttiğim gibi eğitim almadan o disiplini görmeden merkezdeki o çalışma koşullarını görmeden şubelerde işe başlamıyoruz. Aynı şekilde orda görmüş olduğumuz eğitimleri İstanbul merkezde görmüş olduğumuz eğitimleri burada çalışan diğer çalışma arkadaşlarımıza aktarıyoruz gösteriyoruz o şekilde çalışıyoruz merkezi sistemdeki çalışma sistemi neyse diğer şubeler de de çalışma şekli aynıdır bu tek tip modüle stoklu olduğu için her yerde aynı görüntü aynı renk aynı kalıp haline getiriyor insanların bu hoşuna gidiyor  Börek değil Bülent börek diyoruz neden çünkü bu bülent böreğin tadı da geldiğiniz bu aile ortamındaki sıcaklıkta insanların geri dönüşümden bize karşı olan geri aktarımdan biz anlayabiliyoruz  ki gerçekten insanlar memnun kalıyor. Bizde bu insanların memnun kalışından bizde gerçekten memnun kalıyoruz buda bizim hoşumuza gidiyor yani ailenizde yeni gibi görebilirsiniz bazı arkadaşlarımız  gün günlerini evde değil de burada yapabiliyorlar bu ciddi anlamda bizim çok hoşumuza gidiyor ya emanet olarak Bülent böreğe bırakın biz oradan alabiliriz diye bazı muhabbetler oluyor. Bu samimiyetin burayı sahiplenişin göstergesidir benim görüşüm odur Bülent börekten börek yemeyecekseniz almayacaksanız bile bize bir selam verin size bir tadımlık verince zaten onu bir daha yemeye geleceksiniz. Dedi.
                Urfanın gelenekleri farklıdır ama Bülent börekçilik onu kısa sürede değiştirdi
Müşterilerden Serkan Demirkol;  Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ; İş gereği sürekli seyahat halindeyiz Bülent börekçiliği sürekli il dışında görüyoruz ve onları tadıyoruz ve Şanlıurfa’da da yeni bir tat,  urfanın gelenekleri farklıdır ama Bülent börekçilik onu kısa sürede değiştirdi çok Şanlıurfanın tabiriyle sabahtan patlıcan biber yerine Bülent börekçiliği tercih ediyoruz. Tabi kii bülent börekçilikle herhangi bir bağlantımız olmamasına rağmen ve bende halk olarak Bülent börekçiliği her zaman tatmalarını tavsiye ediyorum dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum