Reklam

Canpolat, Haliliye Belediyesinin 100 Gününü Anlatı(Video)

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, göreve başladığı günden itibaren geçen 100 gün içerisinde yaptığı çalışmaları basın toplantısında anlattı.

Canpolat, Haliliye Belediyesinin 100 Gününü Anlatı(Video)

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, göreve başladığı günden itibaren geçen 100 gün içerisinde yaptığı çalışmaları basın toplantısında anlattı.

Canpolat, Haliliye Belediyesinin 100 Gününü Anlatı(Video)
12 Temmuz 2019 - 18:01

Basın Toplantısına Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Kamil Güler, NTV Muhabiri Kadir Çelikcan, Değişim Gazetesi sahibi Mahmut Kakız, Damga Gazetesi sahibi Mehmet Ağaslan, Gazeteci Fuat Erülbül, Medya Urfa Gazetesi genel yayn yönetmeni  Nedim Atilla,  İHA temsilcisi Şinasi İnan, Doğan Haber Ajansı Bölge Müdürü Hasan Kırmızıtaş, DHA Şanlıurfa Temsilcisi Ali Leylak, Akit Gazetesi muhabiri Tahir Toşandal, GAP Gündemi Gazetesi sahibi Veysel Polat,.GAP Dergisi sahibi Mehmet Ali Arslan ile yerel ve yaygın medya mensupları katıldı.

Büyükşehir ve Haliliye Belediyesi Meclis Üyesi Faruk Bayuk, belediye başkan yardımcıları, birim müdürlerinin de katıldığı 100 gün içerisinde yapılan çalışmaların anlatıldığı video gösterimi ile başlayan basın toplantısında, Haliliye Haliliye Belediyesinin başkan yardımcılarından, müdürlerine ve personellerinin mesai mefhumu gözetmeden çalıştıklarını ve canla başla çıktıları bu yolda hizmetlerini misiyle arttırarak, devam ettireceklerini söyleyen Başkan Canpolat, yeni projeleri halkın hizmetine sunacaklarını vurguladı.

 

Kadri Eroğan caddesinde hizmet binası otele dnüştürülecek

Karşıyaka Mahallesindeki Gastronomi Merkezi, Haliliye Meslek Edindirme Merkezi, Hanımlar Lokali, Kütüphane ve Kafeterya yapım işinde projelendirmeye başladıklarını ifade eden Başkan Canpolat, Kadri Eroğan Caddesindeki belediye hizmet binasının otele dönüştürülmesi konusunda çalışmaları başlattıklarını ifade etti.

Karşıyaka Mahallesinde ihtiyaç duyulan semt pazarı, halı saha, basketbol sahası, çok amaçlı salon ve havuz yapımında da projelendirmeye başladıklarını anlatan Başkan Canpolat, kamulaştırma alanı yaptıkları bölgelerde parklar yapacaklarını söyledi.

Yeni zabıta karakolu yaparak, hizmetlerin daha hızlı olmasını sağladıklarını ve kurdukları garaj amirliği ile de tasarrufa geçtiklerinin altını çizen Başkan Canpolat, 3 yeni yüzme havuzunu faaliyete sunduklarını ve Ahmet Yesevi ile Sırrın Mahallelerindeki Milletevi projesinde bina düzenlemeleri yaptıklarını anlattı.

Haliliye Belediyesinin tüm birimlerinin iç içe olduğu yeni hizmet binası için de proje çiziminin devam ettiğini belirten Başkan Canpolat, ilaçlama ve temizlik filolarını da genişleterek, hizmette sınırları arttırdıklarını vurguladı.

UNDP protokolü ile 3 milyon Türk Lirası hibenin Haliliye’ye kazandırıldığını ve geri dönüş anlamında çalışmalara başladıklarını söyleyen Başkan Canpolat, yapılan peyzaj düzenlemeleri ile ilçedeki yeşil alanları da ilçe sakinlerinin hizmetine sunduklarını belirtti.

 

Merkez ve Kırsal’a hizmetler devam ediyor

Merkez mahallelerde kilitli beton parke döşemelerinin tam hız devam ettiğini ve asfalt çalışmalarında da hazırlıklarını tamamladıklarını kaydeden Canpolat, kırsal mahallelerde de yol yapım çalışmalarının hummalı şekilde yürütüldüğünü ,Kırsalda 11 mahallede çok amaçlı kültür evi temeli attıklarını inşaatı yarım kalan 10 çok amaçlı kültü evinin de tamamlanmasını sağladıklarını ifade etti.

                       

Yeni kurslar başladı

İlçedeki kadın destek ve aile eğitim merkezlerinin de sayısını arttırdıklarını anlatan Canpolat, çocuklara yönelik de yeni kursları faaliyete sunduklarını anlattı.

Başkan Canpolat, konuşmasının son bölümünde yeni eğitim kursları ve kütüphanelerin aktif hale getirilerek gençlerin hizmetine sunulduğunu söyledi.

 

Yapılan diğer çalışmaları da detayları ile anlatan Başkan Mehmet Canpolat, basın toplantısının son bölümünde gazetecilerin sorularını cevapladı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum