Cemre Sürücü Kursu deneyimli personeli ile Şanlıurfalılara kaliteli hizmet sunuyor (video)

Şanlıurfa’da 4 yıldır deneyimli personeli ile yaklaşık 2 bin kişinin ehliyet aldığı Cemre Sürücü Kursu kaliteli hizmet vermeye devam ediyor.

Cemre Sürücü Kursu deneyimli personeli ile Şanlıurfalılara kaliteli hizmet sunuyor (video)

Şanlıurfa’da 4 yıldır deneyimli personeli ile yaklaşık 2 bin kişinin ehliyet aldığı Cemre Sürücü Kursu kaliteli hizmet vermeye devam ediyor.

Cemre Sürücü Kursu deneyimli personeli ile Şanlıurfalılara kaliteli hizmet sunuyor (video)
21 Ağustos 2020 - 18:02

Cemre Sürücü Kursu Yönetim  Kurulu Başkanı Mücahit Çakmak Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada Firmamız 4 senedir ehliyet kursunda deneyimli personeli ile hizmet vermektedir. Ehliyet almak isteyen bütün öğrencilerimizi Cemre sürücü kursuna bekleriz kalite hizmet güven her türlü şekilde yardımcı oluruz. Bayan usta öğretici eşliğinde bayanlara  erkek usta öğretici eşliğinde ise erkeklere eğitim veriyoruz. Kalitemiz ve hizmetimiz biz kalitemize ve hizmetimize güveniyoruz müşterilerimizde bu şekilde kalitemize ve hizmetimize güvendiği için ve böyle bir yolumuzun olduğu bu şekilde değerlendirebiliriz.

 SRC, Psikoteknik ve  A1, A2, B, B1 ,BE,D, D1, DE  sınıf ehliyet almak isteyenleri bekliyoruz.
Çakmak; Cemre Eğitim Öğretim Kurumları olarak SRC, Psikoteknik ehliyetleri alabilecekler, A1, A2, B, B1 ,BE,D, D1, DE  olmak üzere ehliyet almak isteyenler için sınıflarımız mevcuttur.   SRC 1,  SRC 2 , SRC 3 , SRC 4 VE  SRC 5 belgelerimiz ticari araç belgelerimiz mevcuttur. Ticari araç kullananlar için psikoteknik değerlendirme merkezimiz mevcuttur. Bu tür genellikle trafiğe yönelik ehliyete yönelik çalışmalarımız vardır. Bu şekilde çalışmalar yürütmekteyiz . Yani 4 yıllık süreçte ortalama iki binin  üzerinde bir ehliyet verdik, Öğrencilerimizde bizden memnun olarak ayrıldılar. Hamdolsun yani bir sıkıntı yaşamadık bizi görmek isteyen kursumuzu görmek isteyenleri kurumumuza bekleriz bir çay içmeye .dedi.

Bayanlara Bayan usta öğretici erkeklere ise erkek usta öğreticiler direksiyon kursu veriliyor
                 Çakmak; Dönemsel olarak kayıtlar alınmaktadır. Kayıtlar bittikten sonra 10 günlük süreç içinde ders programı gereği teorik ders programı veriyoruz. Teorik ders programı bittikten sonra Milli Eğitim Müdürlüğünün MEB esnaf randevu sisteminden sınava randevu alıyoruz. Randevu aldıktan sonra öğrencimiz sınav giriş belgesi ile Halk Eğitim Merkezine gidip sınava giriyor. Sınava girip başarılı olduktan sonra bir 10- 15  gün içinde milli eğitimin belirlediği tarih ve saatte direksiyon sınavları yapılmaktadır. Tabi bu süreçte öğrencilerimize direksiyon eğitimi  bayanlara  bayan hoca nezaretinde erkeklere ise erkek hoca nezaretinde direksiyon eğitim veriyoruz. Başarılı oldukları süreçte ise sertifikaları 2 gün içinde milli eğitimden onaylanıp  ondan sonra sisteme düştükten sonra Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünden randevu alınarak ve gereken harçlar yatırılarak ehliyetlerini almaları için başvuruda bulunmaları gerekiyor. Ondan sonra ehliyetleri adreslerine kendi evlerine gönderiliyor.

E-Sınav; elektronik ortamda ve bilgisayarlar aracılığıyla yapılan sınavlardır.
Çakmak ; E-Sınav, basılı evrak kullanılmaksızın sınav uygulama ve değerlendirilmesine ilişkin her türlü işlemin elektronik ortamda ve bilgisayarlar aracılığıyla yapıldığı sınavlardır. Sınavlar bilgisayar başında yapılıyor ve özel e-sınav yazılımıyla sorulara ileri-geri yapılarak seçeneklere işaretleme usulüyle cevap veriliyor. E-Sınavın gelmesiyle daha önceki sınavlar arasında çok fark var. Eskiden  bir 3 aylık süreç vardı 3 ayda 1 sınava giriyordu 3 ay bekliyordu ondan sonra milli eğitimde direksiyon sınavları yapılıyordu. Onlarda 1 ay sürüyordu.  4 aylık süreçte ehliyet almaya hak kazanıyordu. Sınavda kalanlar için ise bu süreç daha da uzuyordu.  6 ay 7 ay 8 ay 9 ay belki de daha fazla ama e sınav sisteminde bu hızlandırıldı e sınav sisteminde her ay sınava giriyoruz. Her ay kaldığı sınavdan 10- 15 günlük süreç içinde randevu alıp bir daha sınava giriyor sınavdan sonra 1 ay 1.5 ay içinde ehliyet almaya hak kazanıyor.

5 çeşit SRC belgesi vardır.
 
SRC belgesi, 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu’na göre karayolu taşımacılığında yük ve yolcu taşıyan araç sahiplerinin almakla yükümlü oldukları mesleki yeterlilik belgesidir. Karayolu Taşıma Yönetmeliği’ne göre; yük, kargo ve yolcu taşıyan araçlar ticari araç olarak ifade edilmektedir. Bu araçları kullanan sürücülerde; Sürücü belgesi, Mesleki yeterlilik belgesi (SRC belgesi) ve Psikoteknik rapor bulunmak zorundadır.
  SRC sınıfı ehliyet için devletin belirlemiş olduğu ticari araçlar için ;  SRC1 Uluslararası Yolcu Taşımacılığı, SRC2 Yurt İçi Yolcu Taşımacılığı, SRC3 Uluslararası Eşya-Kargo Taşımacılığı, SRC4 Yurt İçi Eşya-Kargo Taşımacılığı ve SRC5 Tehlikeli Madde Taşımacılığı çeşitleridir. Bunları ticari araç kullanana arkadaşlarımıza lazım oluyor genellikle arkadaşlarımız başvurur ayda 1 defa sınav yapılır ayın 15 inden 15 ine ise bizim kayıt dönemlerimiz var ondan sonrada 1 aylık süreçte sınava girilir.

Psikoteknik belgesini 1 saat içinde sisteme düşürüyoruz.
Psikoteknik belgesi, kişilerin bedensel ve psikolojik durumlarının sürücülük yapmaya elverişli olup olmadığını gösteren, psikolog ve simülatör eşliğinde gerçekleştirilen 1 saatlik bir testin akabinde verilen bir belgedir. Başka bir tabir ile psikoteknik belgesi kişinin bahsi geçen işe uygun olup olmadığını gösteren bir belgedir. Psikoteknik belgesi, Sağlık Bakanlığı denetiminde onaylı kurumlar tarafından verilmektedir.
Psikoteknik belgesi de ticari araç kullananlar için devletin vermiş olduğu psikiyatrist değerlendirme testidir. Cihazımız var psikoloğumuz var . Bu şekilde gelip  bir saat içinde gelip teste girip 1 saat içinde hemen hazır olup psikiyatriste onaylattırıp sisteme düşürüyoruz.

Deneyimli personel ve kalite geri dönüşleri sağlıyor
Çakmak; Olumlu geri dönüşler oluyor. işte çevresindeki arkadaşlarına ahbaplarına bizi tavsiye ediyorlar tanıdıklarına bizi öneriyorlar bu şekilde bir artısı oluyor.

 Şanlıurfalı vatandaşlarımızı çay içmeye bekliyoruz.
Cemre Sürücü Kursu olarak faaliyet gösterdiğimiz Adresimiz ;Akbayır Mah. Mehmet Hafız Bul. Arafat Ap. Sitesi No: 18b Karaköprü / Şanlıurfa olup, Şanlıurfalı hemşerilerimiz 0 (414) 347 93 63 no’lu telefonu arayarak kurslarımız hakkında detaylı bilgi alabileceklerini belirten Mücahit Çakmak, vatandaşlarımızı çay içmeye bekliyoruz.dedi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum