CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şanlıurfa'da

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve bir çok milletvekili Gaziantep ilinden Karayolu ile Şanlıurfa’ya geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şanlıurfa'da

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve bir çok milletvekili Gaziantep ilinden Karayolu ile Şanlıurfa’ya geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şanlıurfa'da
09 Aralık 2021 - 19:00

Şanlıurfa’ya 25 Kasım 2021 tarihinde yapacağı ziyaret ekonomik durum nedeni ile ertelenen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Şanılurfa’da 2 günlük ziyaretinin ilk gününde Balıklıgöl, Göbekli tepe ziyaretleri ile Sivil toplum örgütleri ve muhtarlar ile bir araya geldi.
Kılıçdaroğlu ; , Şanlıurfa'da yerel yönetimleri kazandıkları takdirde elektriği bütün çiftçilere bedava vereceklerinin sözünü verdi.
         Şanlıurfa'nın 13 milletvekili bulunduğunu ancak CHP’nin Şanlıurfa’da bir milletvekili olduğunu, bunun içinde kendilerini kabahatli gördüklerini ve vekil sayılarını artırmak istediklerini belirtti.
Türkiye'nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yoktur. Bütün sorunları çözülebilir, kapasitesi, yetişmiş insan gücü vardır. Sanayicisinin önüne engel çıkarmayın, vallahi dünyayı doyurur.
Çiftçi elinde dolar tutmuyor ki devlete dolar verip kazansın. Dolar baronları veriyor, bir sürü faiz alıyor. Allah'ın izniyle bunların tamamını tereyağından kıl çeker gibi temizleyeceğim ve Türkiye'yi kurtaracağım. 84 milyonu, Londra'daki bir avuç tefeciye teslim etmek bize yakışmaz.
 
            Şanlıurfa CHP Milletvekili Aziz Aydınlık, CHP Şanlıurfa Milletvekili Hayrettin Cidir ve CHP İl Başkan Yardımcısı Cahit Coşkun, bazı Sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri  ve Partili yetkililer ile birlikte  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ilk olarak tarihi balıklıgöl ve çevresini ziyaret etti. Tarihi Balıklıgöl Hakkında CHP İl Başkan Yardımcısı Cahit Coşkun tarafından bilgi verildi. Kılıçdaroğlu'na dilek tutan ancak sizde kalsın deyip balıklara yem attı.Balıklıgöl’de balıklara yem atıp bölgedeki esnafı ziyaret etti. Hazreti İbrahim Peygamberin doğduğuna inanılan mağarayı ziyaret etti. Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler  Daha sonra tarihi çarşılarda faaliyette bulunan snafı ziyaret edip sorunlarını dinledi.
            Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet Şanlıurfa CHP İl başkanlığınca yapılan proğramında bulunan yerleri ziyaret ettikten sonra  tarihi ören yeri  Göbeklitepe’ye gitti. Yaklaşık 12 bin yıllık geçmişe sahip Şanlıurfa’daki Göbeklitepe’de tarihi yapılar hakakında  ve bölge hakkında rehberber bilgi Verdi. CHP Şanlıurfa yetkililer ve Beraberindeki  Milletvekilleri ve partililerle birlikte bölgeden ayrıldı.

            Meslek Odaları, STK, Muhtarlar Buluşması
Kısa adı CHP olan Cumhuriyet Halk Partisi  Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , Şanlıurfa'daki  meslek odaları, Sivil toplum örgütleri ve muhtarlar ile Urfa City AVM’deki  Mehmet Akif İnan Konferans Salonu'nda bir araya geldi.,
Kısa adı CHP olan Cumhuriyet Halk Partisi  Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu buraya yaptığı konuşmada ; Şanlıurfa'nın Kurtuluş Savaşı'nda Gaziantep ile olağanüstü çaba gösteren, tarih ve kültürüyle dikkati çeken bir şehir olduğunu ,Şanlıurfa'nın Türkiye'nin önemli bir tarım kenti olduğunu, Tarım, stratejik sektördür. Arabanız, buzdolabınız olmayabilir ama günde üç sefer yemek yeme zorundasınız, evlatlarınızın karnını doyurmak zorundasınız. Hayvanınız varsa hayvanınızın karnını doyurmak zorundasınız. Beslenmek zorundayız hepimiz. O nedenle tarım sadece Türkiye'de değil tüm dünyada stratejiktir ve bütün dünya başka bir ülkeye el avuç açmayayım diye tarıma, çiftçiye özel destek verir." Çiftçinin en büyük sorununun elektrik olduğunu, Şanlıurfa'da yerel yönetimleri kazandıkları takdirde elektriği bütün çiftçilere bedava vereceklerinin sözünü Verdi.
Cumhuriyet Halk Partisi  Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ;Sanayicinin, tüccarın faizi indi mi? Yok. Bir faiz kavgası gidiyor. Merkez Bankası'nın bankalara açtığı kredinin faizi inmiş, çiftçi, esnaf yararlanamadı. Faiz konusunda ciddi mücadele yapacaksan, Londra'daki tefecilerden para almayacaksın. Faiz konusunda iyi mücadele yapacaksan, kendi vatandaşından borçlanacaksan Türk Lirası olarak borçlanacaksın. Kendi vatandaşından dolar olarak borçlanıyorsun. Çiftçi elinde dolar tutmuyor ki devlete dolar verip kazansın. Dolar baronları veriyor, bir sürü faiz alıyor. Allah'ın izniyle bunların tamamını tereyağından kıl çeker gibi temizleyeceğim ve Türkiye'yi kurtaracağım. 84 milyonu, Londra'daki bir avuç tefeciye teslim etmek bize yakışmaz. Dostlarımızla beraber Allah'ın izniyle çekip çıkacağız. Yeni bir siyaset anlayışını, ahlaki bir siyaset anlayışını getirmek zorundayız.Çiftçiye mazotun yata ve gemiye verilen fiyattan verilmesi gerektiğini anlatan Kılıçdaroğlu, yüksek maliyetler nedeniyle üretimde zorlanan çiftçinin desteklenmesi gerektiğini belirtti.
Cumhuriyet Halk Partisi  Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ,Partisinin ülkedeki sorunları çözmede kararlı olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Türkiye'nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yoktur. Bütün sorunları çözülebilir, kapasitesi, yetişmiş insan gücü vardır. Sanayicisinin önüne engel çıkarmayın, vallahi dünyayı doyurur. Önünü görsün, baksın, nasıl olacak. 'İstikrar olsun yatırım yapayım.' diyor. İstikrar yok, esnaf malını satıyor, aynı malı alacak yerine koyacak parayı bulamıyor. Çünkü fiyatı ikiye katlanmış, istikrarı sağlayacağız. Şanlıurfa'nın 13 milletvekili bulunduğuna da değinen Cumhuriyet Halk Partisi  Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kentte partisinin bir milletvekili olduğunu, bunun içinde kendilerini kabahatli gördüklerini ve vekil sayılarını artırmak istediklerini kaydetti. Cumhuriyet Halk Partisi  Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu daha sonra basına kapalı olarak toplantıya iştirak edenlerin sorularını cevapladı ve sorunları dinledi.
            Cumhuriyet Halk Partisi  Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu iki günlük Şanılurfa proğramında ; Gençlik Buluşması, Kanaat Önderleri ile Toplantı,Geleneksel Esnaf Duasına katılacak,Tarihi Ayakkabıcılar Çarşısı Ziyaret edecek, Manifaturacılar, Terziler, Aktarlar, Göncüler, Ayakkabıcılar, Kunduracılar, Oda Başkanları ve Çarşının Yaşlı Heyeti ile Dernek Binasında Sohbet edip sorunları dinledikten sonra Diyarbakır iline gidecek.
 
 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum