CHP Haliliye ve Eyübiye ilçe yönetimlerinde belirsizlik

CHP İl Yönetimi Haliliye ve Eyübiye İlçe Yönetimi görevden alarak yerlerine yenilerini atadı. Mevcut yönetimler ise Geçici Kurulun Kararı Bağlayıcı olmadığını görevlerinin başlarında olduklarını belirttiler.

CHP Haliliye ve Eyübiye ilçe yönetimlerinde belirsizlik

CHP İl Yönetimi Haliliye ve Eyübiye İlçe Yönetimi görevden alarak yerlerine yenilerini atadı. Mevcut yönetimler ise Geçici Kurulun Kararı Bağlayıcı olmadığını görevlerinin başlarında olduklarını belirttiler.

CHP Haliliye ve Eyübiye ilçe yönetimlerinde belirsizlik
25 Haziran 2022 - 23:01

CHP İl Yönetim Kurulu CHP Haliliye İlçe Başkanı Halil Alagöz ve Eyübiye CHP İlçe Başkanı Ahmet Açmaz'ı görevlerinden aldı ve mevcut başkanlara tebliğat gönderdi. Yerlerine ise yeni yönetim kurulu atadı.

Haliliye CHP ilçe Başkanlığına Mehtap Rastgeldi getirildi.
 

CHP İl Başkanlığı görevden alma sonrasında ise 24 Haziran 2022 günlü il yönetim kurulu toplantısında; Haliliye ilçe başkanlığına Mehtap Rastgeldi, ilçe Yönetim kurulu üyeliklerine ise Hüseyin doğru, Mustafa Öcan,Hüseyin kılıç ve Belkıs islam’ı atadı.
 
Eyübiye CHP ilçe Başkanlığına Mehmet Adnan Öncel getirildi.
 

CHP İl Başkanlığı görevden alma sonrasında ise 24 Haziran 2022 günlü il yönetim kurulu toplantısında; Eyübiye ilçe başkanlığına Mehmet Adnan Öncel, Yönetim Kurulu üyeliklerine ise Nuri Gümüşlü,Mehmet Alışkan, İbrahim Algın ve Sinan karatekin getirildi.

Alagöz ve Açmaz Geçici Kurulun Kararı Bağlayıcı Değildir

Cumhuriyet Halk Partisi Haliliye İlçe Başkanı Av. İbrahim Halil Alagöz ve Cumhuriyet Halk Partisi Eyyübiye İlçe Başkanı Ahmet Açmaz, Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Geçici kurulu tarafından dün kendilerine tebliğ edilen görevden alındınız kararının Parti tüzüğüne aykırı olduğunu belirerek, kararın bağlayıcı olmadığını söylediler.
 
Cumhuriyet Halk Partisi Haliliye İlçe Başkanı Av. İbrahim Halil Alagöz ve Cumhuriyet Halk Partisi Eyyübiye İlçe Başkanı Ahmet Açmaz, bugün Parti İlçe binasındaki makamlarına giderek görevlerinin başında olduklarını Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Geçici kurulu kararının bağlayıcı olmadığını ifade ettiler.
 Biz görevimizin başındayız.
Alagöz ve Açmaz, yaptıkları açıklamada : Dün Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Geçici Kurulu tarafından bize görevden alındığımıza dair yazı gönderildi. Cumhuriyet Halk Partisinin tüzüğüne göre İl geçici kurullarının İlçe Başkanlarını görevden alma yetkileri yoktur. 21 Şubat 2022 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi MYK Kararıyla Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Geçici Kurulu Parti tüzüğümüze göre, İl Başkanlığını 45 gün içerisinde olağan üstü kongreye götürmek üzere atanmıştır. İl geçici kurulunun görev 45 günlük görev süresi de sona ermiştir. Görev süreleri dolmasına rağmen 2–3 aydır hukuksuz bir şekilde görevde bulunan İl geçici kurulunun bizi ve diğer İlçe Başkanlarımızı görevden alma yetkileri olmadığını ifade etmek isteriz.
İl ve İlçe Başkanlarını ve Yönetim kurulunu Partimizin tüzüğüne göre, yetkili kurulumuz olan Merkez Yönetim Kurulu alabilir. Dolayısıyla dün Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Geçici Kurulunun almış olduğu karar bağlayıcı değildir. Biz görevimizin başındayız. Partimize bugüne kadar yapmış olduğumuz hizmetlerimizi devam ettiriyoruz” dediler.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum