Reklam

Çin, Türkiye'den Fıstık ihracatını resmen başlattı

Çin Halk Cumhuriyeti Türkiye'den Antep Fıstığı ihracatını resmen başlattığını açıkladı.

Çin, Türkiye'den Fıstık ihracatını resmen başlattı

Çin Halk Cumhuriyeti Türkiye'den Antep Fıstığı ihracatını resmen başlattığını açıkladı.

Çin, Türkiye'den Fıstık ihracatını resmen başlattı
07 Temmuz 2019 - 13:45

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Şanlıurfalı Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen de, gerek açıklamalar yaparak, gerekse twetter hesabından “Tarım ürünleri ihracatımızda güzel bir gelişmenin daha müjdesini verelim” diyerek yaptıkları çalışmalar neticesinde Çin’in, Türkiye'den Antep Fıstığı ihracatını resmen başlattığını açıkladı.

ÜLKEMİZ, ÜRETİCİMİZ VE İHRACATÇIMIZ İÇİN HAYIRLI OLSUN

“Tarım ürünleri ihracatımızda güzel bir gelişmenin daha müjdesini verelim” diyen ÇHC Pekin Büyükelçimiz A. Emin Önen, “3 Eylül 2016'da Türkiye/Çin arasında 'Antep Fıstığı için Bitki Sağlığı Gereklilikleri Protokolü' imzalanmış, ancak bazı teknik şartlar sebebiyle Çin’e Antep Fıstığı ihracatımız resmî olarak başlayamamıştı. Yaptığımız çalışmalar neticesinde Çin, Türkiye'den Antep Fıstığı ihracatını bugün resmen başlattı. Çin'in 2018 yılında kabuklu/ kabuksuz 352,5 milyon dolarlık Antep Fıstığı ithal ettiğini bilmek önemli. Ülkemiz, üreticimiz ve ihracatçımız için hayırlı olsun” dedi.

TÜRK-ÇİN DOSTLUK VAKFI BAŞKANI PEKİN'DE

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, Pekin'de bulunan Türk-Çin Dostluk Vakfı Başkanı Hasan Çapan'ı Büyükelçilikte kabul ederek istişarelerde bulundu.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜNE DAVET

ÇHC Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle Büyükelçilikte düzenlenecek anma etkinliğine, bütün vatandaşlarımızı davet etti.

 ‘HAYALİMDEKİ ÇİN’ RESİM YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER BÜYÜKELÇİLİKTE

Pekin Büyükelçimiz Emin Önen, T.C Milli Eğitim Bakanlığının desteğiyle Uluslararası Bilimsel ve Kültürel Araştırmalar Vakfı  ve Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği tarafından düzenlenen “Hayalimdeki Çin” resim yarışmasında dereceye giren öğrencileri Büyükelçilik konutunda kabul etti.

Büyükelçi Önen, yarışmada ödül kazanan 10 öğrencinin 10 gün boyunca Çin'in farklı şehirlerini ziyaret edeceklerini söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum