Dedaş ve her yerde kuyruk

Polat; millet elektrik parasını ödemek için bu soğukta saatlerce kuyrukta bekliyor.

Dedaş ve her yerde kuyruk

Polat; millet elektrik parasını ödemek için bu soğukta saatlerce kuyrukta bekliyor.

Dedaş ve her yerde kuyruk
18 Şubat 2020 - 19:20

Demokrat Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Polat sosyal medyada yaptığı paylaşımda ; Bu gün Ahmet bahçıvan iş merkezi Dedaş' ta evin ve patinin elektrik parasını ödemek için saat 15' te gittim sıra fişim 1462 benden önce 205 kişi var.1saat 15 dakika sonra sıra bana geldi.
Dar bir yer sadece 4 tane vezne var millet nefes alamıyor dışarı kaçıyor içeri ve dışarı da kalabalık millet soğukta kuyrukta tir tir titriyor gelen her kişi de faturaların yüksekliğinden figan ediyor.Faturalara baktım ekseriyeti 300 TL. üzeri 400, 500 , 600. 700 tl yazıktır millet vatandaşlık görevini yapıyor borç ediyor ve ya boğazından kesiyor getirip elektrik parasını ödüyor hiç olmazsa böyle çile çektirmeyin daha geniş ve vezne sayısı fazla olan bir yer de imkan sağlayın.
Akp 18 yıldır 1980 öncesi merhum Ecevit' in dönemini istismar ediyor o zamanda kuyruklar vardı diyor.O zaman Kıbrıs savaşından dolayı ABD' nın ambargosu vardı dışarıdan ham madde getirilemiyor idi .Sonra 1980 de Demirel azınlık hükümeti kurdu Merhum Özal' I devlet planlama başkanı ve başbakan Müsteşarı yaptı.Ve 24 ocak 1980 kararları aldı serbest piyasa ekonomisine geçti dolar serbest edildi dışarıdan ham maddeler getirildi ve fabrikalar üretim yaptı 6 ay içersinde her şeyde kuyruk ve yokluk kalktı ve millet her şeyi bulur ve alır hale geldi.
Fakat darbeciler" ihtilal olgunlaşın" diye kanı durdurmadılar ve anarşiyi körüklediler ve 12 eylül darbesini yaptılar.Her zaman 1980 öncesi kuyrukları istismar eden AKP'nın 18 yıllık iktidarında her tarafta kuyruk var.Daha geçen sene vatandaş iki kilo soğan ve domates , patates almak için metrelerce kuyruklarda bekliyor idi.40 sene sonra her yerde kuyruk var.Hastanede, posta hanede, Dedaş' ta her yerde kuyruk var.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum