rn DELL Android tabletini Türkiyede tanıttı

Intel Atom işlemci teknolojisine sahip Yeni DellVenueAilesi, günlük ihtiyaçlara cevap verirken, kompakt, stil sahibi ve zarif tasarımlarıyla da taşınabilirlik açısından en iyi seçe

rn DELL Android tabletini Türkiyede tanıttı

Intel Atom işlemci teknolojisine sahip Yeni DellVenueAilesi, günlük ihtiyaçlara cevap verirken, kompakt, stil sahibi ve zarif tasarımlarıyla da taşınabilirlik açısından en iyi seçe

rn DELL Android tabletini Türkiyede tanıttı
24 Şubat 2014 - 00:15

Intel Atom işlemci teknolojisine sahip Yeni DellVenueAilesi, günlük ihtiyaçlara cevap verirken, kompakt, stil sahibi ve zarif tasarımlarıyla da taşınabilirlik açısından en iyi seçenekler arasında yerini aldı.
İş, iletişim ve multimedya ihtiyaçları için tabletlerin önemi, günden güne daha fazla artıyor. Tablet seçiminde birçok farklı kriter tercih sebebi olurken, güçlü donanım, taşınabilirlik, performans gibi özellikler öne çıkıyor. İlk Android tabanlı tablet serisiyle bu segmente giriş yapan Dell, Venue serisinin 7 ve 8 inçlik ürünlerini, tüm bu ihtiyaçları karşılayacak özelliklerle,Türkiye pazarına sunuyor.
Dell Akdeniz Ülkeleri Ürün ve Planlama Müdürü Ufuk Tosun, Dellin ilk Android tabanlı tablet serisi Venue ile ilgili olarak; Kişisel bilgisayar ve mobil teknolojiler segmentinde kullanıcılarımız için her zaman en üst düzey ürünleri sunarak yakaladığımız başarıyı, tabletler düzeyinde Venue Ailesi ile birlikte, üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz. Pazara sunduğumuz ilk Android tabanlı tablet ailesi olma özelliğine sahip olan Venue serisi; performans, kalite, kolay kullanım, bağlantı ve paylaşım yetenekleriyle, tüm kullanıcı ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermeyi amaçlayan, kompakt ürünler. Güçlü İntel Atom işlemcileri ile performans açısından da öne çıkan yeni Android işletim sistemli Dell Venue Ailesi, sınıfının iddialı ürünleri arasındaki yerini alacaktır dedi.
Intel Türkiye Satış Müdürü Ediz Altunise Dellin yeni nesil kompakt tablet serisi ile ilgili olarak; Dellin ilk Android tabanlı tablet serisi Venue ye yüksek performanslı İntel Atom işlemcisi ile güç vermekten son derece mutluyuz. Global iş ortağımız Dellin yeni nesil Venue ailesi tabletlerinin, daha önce birlikte pazara sunduğumuz Dell ürünleri kadar beğenileceğine ve pazara yön vereceğine yürekten inanıyoruz dedi.


YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜK VE PERFORMANS BİR ARADA
Dell Venue Ailesinin yüksek çözünürlüklü ekranı, tüm iş ve medya ihtiyaçlarına fazlasıyla cevap verecek nitelikte. Uzun yolculukları HD kalitesinde filmlerle renklendirebileceğiniz gibi, yolda göz atmanız gereken bir sunumu VenueAilesinin göz alıcı ekranında görüntüleyebilirsiniz. HD oyunlar için de ideal olan serinin IPS LCD WXGA ekranı, 1280x800 çözünürlüğe sahip.
Yeni Venue serisinin 9,5 mmden daha ince gövdesi ile Venue 7 için 314,6 gram ve Venue 8 için 372,25 grlık ağırlık ölçüleri, onları ideal birer yol arkadaşı haline getiriyor. Dell Venue 8de yer alan 5 Megapiksel ana kamera ve 2 megapiksel ön kamera, video görüşme ve fotoğraf başta olmak üzere görsel ihtiyaçlarınızı karşılamaya hazır. Venue 7de ise VGA ön kamera ve 3 megapiksellik arka kamera donanımı yer alıyor. Bağlantı açısından da kullanıcılarını mutlu edecek olan Dell Venue Ailesi, 802.11b/g/n Wİ-Fİ kablosuz erişiminin yanı sıra, Bluetooth 4.0 ve GPS alıcısıyla en güncel bağlantı seçeneklerini sunuyor. Ayrıca GPS ve konum tabanlı servislerle çevrimdışı olduğunuzda dahi konumunuzu kolayca belirleyebilirsiniz.
Depolama kabiliyetleri ile de öne çıkan Dellin minimal tabletleri, Venue 7 modelinde 16 GBlık dahili hafıza ile gelirken, Venue 8 modelinde 32 GBlık depolama alanı da seçenekler arasında yer alıyor.Ayrıca her iki model de 32 GBa kadar artırılabilir bellek kapasitesine sahip. Serinin yerleşik kablosuz teknolojisi sayesinde, tablet bilgisayarınızdaki HD videoların ve fotoğrafların büyük ekrana kablosuz akışını gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız, satın alacağınız uyumlu bir ortam adaptörü ve HDMI bağlantılı bir HD ekran.
Dellin akıllı tabletlerinin bağlantı yetenekleri bununla da sınırlı değil. Kişisel bulut platformu PocketCloud 2.0 desteğine de sahip olan yeni Venue Ailesi, bu sayede tüm dosyalarınıza dilediğiniz yerden erişmenizi ve içerik paylaşmanızı sağlıyor. Tüm bunları yaparken ihtiyaç duyacağınız yüksek performansı ise serinin 2 GHz çift çekirdekli, az enerji tüketen, güçlü İntel Atom işlemcisi Z2580 ile elde edeceksiniz.
Dell Venue Ailesi, sınıfının en güçlü ses performanslarından birini sergileyen dahili hoparlörlere sahip. 3,5 mmlik ses çıkışı ile birlikte, dilediğiniz kulaklık ve ses ekipmanını cihazla birlikte kullanmanız da mümkün.Birçok ses ve video formatını sorunsuz şekilde destekleyen Dellin kompakt ve akıllı tabletleri, Android Jelly Bean 4.2 işletim sistemi ile geliyor.Uzun pil ömrü, güçlü medya ve bağlantı özellikleri, zarif ve kompakt görünümüyle aradığınız her şey Dell Venue Ailesinde bir arada.


YORUMLAR

  • 0 Yorum