Demirkol'a Milat Gazetesinden ziyaret

Milat Gazetesi Genel Koordinatorü Yavuz Ceylan ve Milat Gazetesi Şanlıurfa Temsilcisi Mehmet Kamil Güler Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’u ziyaret etti.

Demirkol'a Milat Gazetesinden ziyaret

Milat Gazetesi Genel Koordinatorü Yavuz Ceylan ve Milat Gazetesi Şanlıurfa Temsilcisi Mehmet Kamil Güler Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’u ziyaret etti.

Demirkol'a Milat Gazetesinden ziyaret
13 Ağustos 2018 - 17:09

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirol ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Belediye olarak göbekli tepenin tanıtımına büyük önem verdiklerini. Çölyak hastaları için gıda kolilerinin yanında fırın ihtiyaçlarının da giderileceğini ve  ilçede önemli projeleri gerçekleştirdiklerini belirtti.

Haliliye Belediyesince yapılan projeler içinde; Yaşlıların bakımları için 48 yataklı Yaşlı Bakım Evi projesini hayat geçiren Haliliye Belediyesi, proje kapsamında yaşlıların ihtiyaç duyacağı tüm detayları da içinde barındıracak merkezi gerçekleştiriyor.

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’un vizyon projesi olan kadınların sosyal hayata katılımı ve aile ekonomisine katkı amacıyla istihdama yönelik kurslar almasını sağlamak amacıyla Haliliye Belediyesi Kadın Yaşam Merkezi hayata geçiriliyor. 12 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan Kadın Yaşam Merkezinde; yemekhane, ofisler, yarı olimpik yüzme havuzu, fitness salonu, basketbol ve voleybol sahası, kafeterya, çok amaçlı salon, kreş, el ürünleri mağazası, atölye, sergi salonu, konferans salonu, okuma salonu ve derslikler bulunacak.  Kadınların hem eğitim alıp, hem de vakit geçirecekleri bir yaşam merkezi olacak olan Kadın Yaşam Merkezi, kent genelinde bu alanda duyulan ihtiyacın da karşılanmasını sağlayacak.

Öte yandan Haliliye Belediyesi tarafından Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Osmanbey Kampusunda Araştırma Hastanesine giden hastalar için yaptırılan kadın ve erkekler için iki ayrı bölümden oluşan misafirhane, 5 yıldızlı otel şeklinde dizayn edildi. Toplamda 354 metrekare halının döşendiği misafirhanede 6 klima, 2 televizyon, 2 buzdolabı, 2 su soğutma dolabı yer alıyor. Kadın ve erkekler için ayrıca, lavabo ve duş alanları yer alıyor. Hasta yakınlarının rahat oturmaları için de 100 küp yastık ile 128 metre sırt yastığı alana döşendi. Park ve Bahçeler Müdürlüğünce de, misafirhane çevresinde peyzaj çalışması da yapıldı.

Sırrın Mahallemizde, vatandaşlarımızı çocuklarını bırakmaları için Kreş ve Gündüz Bakım Evi projesi hayata geçirildi.             Bahçelievler bölgesinde  gençlerin eğitim ve kültürel amaçlı kullanacağı Haliliye Belediyesi Eğitim ve Gençlik Merkezi projesi hayata geçirildi. 32 merkez mahallenin 19'unda, Muhtar Evi projesi  tamamlandı. Nüfusu 300'ün üzerinde olan 34 kırsal mahallede, Çok Amaçlı Kültür Evi projeleri tamamlandı. Osmangazi Mahallesinde 10 bin metrekare alan üzerine yapılan kültür merkezinde,konferans salonu, kütüphane, fuaye ve sergi alanı, atölyeler, fitness salonu ve yüzme havuzunun olacağı konferans salonunda araç trafiğinin önüne geçmek için de kapalı otopark yer alacak.Devteşti Mahallesinde 2 bin 500 metrekare alan üzerinde başlattığı Olimpik Yüzme Havuzu Projesi önemli bir ihitiyacı karşılayacak.

Milat Gazetesi Genel Koordinatörü Yavuz Ceylan, Göbeklitepe’nin tanıtımının yapılması ile bölgenin turizmine önemli bir katkı sağlayacağını belirterek Kültür Merkezi,Kadın ve gençlere yönelik çalışmalar, Muhtar evleri, Kültür evleri ,Tıp fakültesi yanında misafirhane  ve Çölyak hastalarına destekler kamuoyunun dikkatini çeken çalışmalardır.dedi.

Milat Gazetesi Şanlıurfa temsilcisi Mehmet Kamil Güler ise Çölyak hastalarının tanıtımında Haliliye Belediye başkanının önemli katkısı oldu. Çölyak’ı kamuoyu bilmezken Demirkol gıda paketleri yardımı yaptı. Daha sonra fırın yapımı için çalışmalar başlattı. Daha sonra diğer kurum ve kuruluşlarca bu hastalara destek arttı. Harran Üniversitesi Araştırma Hastanesi giden hastalar için misafirhane yaptırdı.Yaklaşık 30 km.uzaklıkla hastaların refakçileri için imkan sağlandı.Yaşlılara, gençlere ve kadınlara yönelik çalışmaların yanında gençleri Çanakkale’ye gönderdi. Ramazan boyunca iftar ve sahur sofraları ile halk ile bütünleşti.dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum