Dicle Elektrik kaliteden ödün vermiyor

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş (Dicle EDAŞ),özel tesis olarak da bilinen 3’üncü şahıs tesislerinde standart dışı elektrik malzemelerinin kullanılmaması için sıkı bir denetim başlattı.

Dicle Elektrik kaliteden ödün vermiyor

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş (Dicle EDAŞ),özel tesis olarak da bilinen 3’üncü şahıs tesislerinde standart dışı elektrik malzemelerinin kullanılmaması için sıkı bir denetim başlattı.

Dicle Elektrik kaliteden ödün vermiyor
02 Eylül 2019 - 19:15

Bu amaçla özel tesisleri yapan yüklenici firma temsilcileri ile bir araya gelen Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdür Yardımcısı Nedim Tüzün, bundan böyle kesinlikle standart dışı malzeme kullanmamalarını isteyerek, gerekli uyarılarda bulundu.
Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdür Yardımcısı Nedim Tüzün, uygulamadaki projeleri yürüten mühendis ve temsilcileri ile Diyarbakır’da bir araya geldi. Toplantıda, bu konuda çözüm ortakları olarak gördükleri tüm kesimlerden mevzuatlara uygun davranmalarını isteyen Genel Müdür Yardımcısı Tüzün, uygulama konusunda da destek beklediklerini belirtti. Bu konuda tavizsiz davranılacağını net bir dille anlatan Tüzün, özellikle geçici kabul aşamasında ve sonraki süreçte standart dışı malzeme kullanıldığının tespit edilmesi halinde cezai müeyyideler uygulanacağını kaydetti.
TEDAŞ VE EPDK KRİTERLERİ UYGULANACAK
Toplantıda özellikle özel tesislerde ve 3’üncüşahıslar tarafından kullanılan elektrik şebekelerinde zaman zaman standart dışı malzeme kullanıldığının belirlendiğini belirten Tüzün, ucuza imal etme gerekçesiyle kalitesiz ve standart dışı malzeme kullanılması yüzünden hem vatandaşın mağdur olduğunu, hem de bunların sebep olduğu arızaların yol açtığı elektrik kesintilerinden vatandaşların olumsuz etkilendiğini söyledi. Amaçlarının kullanıcı durumundaki vatandaşları bu sebeple yaşanabilecek olası arıza ve kesintilerden korumak olduğuna da dikkat çeken Tüzün, kullanılan malzemelerin kalite ve standartları konusunda TEDAŞ (Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş.) ile EPDK’nın (Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu) kriterlerinin uygulanacağını da sözlerine ekledi.
Tüzün, abonelerinin tamamının kesintisiz ve kaliteli elektrik enerjisi alabilmesi için uygulamanın sorumluluk alanındaki 6 ilde aynı kararlılıkla takip edileceğini bildirdi.
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • serkan
    8 ay önce
    Hangi kaliteden bahsediliyor. ..Hangi kaliteden bahsediliyor. Sayaç okumalarında sorunlar dağları aştı. Telefonlardan yapılan talepler ve bildirilen sorunlar çözülmüyor. İlgili birimle görüşülmesi isteniyor, ilgili birimin telefonu istenince de verilmiyor, bizzat gelmeniz gerekiyor denilmektedir. Yapılan yazışmalara 18 gündür cevap verilmemiştir.