Doğal besinlerden beslenmeye özen gösterin (video)

Yıldırım, . İnsanlara önerim, ellerinden geldikçe doğal besinlerden beslenmeleridir ve paketlenmiş ürünlerden olabildikçe uzak durmalar.

Doğal besinlerden beslenmeye özen gösterin (video)

Yıldırım, . İnsanlara önerim, ellerinden geldikçe doğal besinlerden beslenmeleridir ve paketlenmiş ürünlerden olabildikçe uzak durmalar.

Doğal besinlerden beslenmeye özen gösterin (video)
06 Haziran 2022 - 15:16

          Yıldırım, Kilo verirken öncelikle bedenimizi tanımamız gerekiyor daha sonrasında en önemli olan sabah kahvaltımız, sabah kahvaltımız büyük bir önem taşıyor bedenimizin ihtiyacı olan besinleri biz sabah kahvaltısın da alıyoruz.
            Öğle ve akşam öğünlerinde de doğru beslenmeyi seçerek günlük almamız gereken protein miktarını tamamlamış oluyoruz.
Bunlardan sonra en önemli tercihimiz de su tüketimi, günlük olarak düzenli bir şekilde su tüketmemiz      gerekiyor, her 25 kiloya 1 litre oranın da su düşmektedir.
            Şanlıurfa ilimiz Doğu bölgesinde bulunduğundan dolayı mutfak kültürü açısından çok zengin ağırlıklı olarak et ve ekmek tüketilmekte bu da yanlış beslenmenin başında geliyor.
            Hızlı verim alabilmek için de tarım ilacı ve gübre çok fazla kullanılmakta bu yüzden bizim de GDO’lu ürünler tüketimimiz artmaktadır. Sağlıksız besinler tüketmemizin yanında da kilo problemi hızlı bir şekilde artıyor ve bunun önüne de geçemiyor hale geliyoruz.

          Ceren Firdevs Yıldırım Şanlıurfa Gazetesine yaptığı açıklamada ;  21 yaşındayım, 2 yıldır Uluslararası bir şirketin beslenme danışmanlığını yapıyorum. Kilo verirken öncelikle bedenimizi tanımamız gerekiyor daha sonrasında en önemli olan sabah kahvaltımız, sabah kahvaltımız büyük bir önem taşıyor bedenimizin ihtiyacı olan besinleri biz sabah kahvaltısın da alıyoruz. Bizim de insanlara sunduğumuz doğru beslenmenin sabah kahvaltısı yönünde, bu yüzden sabah kahvaltısı kilo kontrolün de önemli bir rol oynamaktadır. Düşük kalorili ve yüksek besin içerikli bir öğünle başlamayı tercih ediyoruz, biz de insanlara bu kahvaltı sunuyoruz, her insanın kilo başına 1 gram protein alması gerekiyor biz bu kahvaltıyla birlikte insanlara 20 gram protein sunuyoruz. Öğle ve akşam öğünlerinde de doğru beslenmeyi seçerek günlük almamız gereken protein miktarını tamamlamış oluyoruz. Bunun yanında ana öğünlere dikkat ettiğimiz gibi ara öğünlerimize de dikkat etmeyi tercih ediyoruz çünkü ara öğünler ne işe yarar derseniz, kan şekerimizi düzenliyor ve metabolizmanın sağlıklı çalışmasını sağlıyor. Bunlardan sonra en önemli tercihimiz de su tüketimi, günlük olarak düzenli bir şekilde su tüketmemiz gerekiyor, her 25 kiloya 1 litre oranın da su düşmektedir.

         AĞIRLIKLI OLARAK ET VE EKMEK TÜKETİLMEKTE BU DA YANLIŞ BESLENMENİN BAŞINDA GELİYOR.

           Yıldırım, Şanlıurfa halkına şunları söylemek isterim, Şanlıurfa ilimiz Doğu bölgesinde bulunduğundan dolayı mutfak kültürü açısından çok zengin ağırlıklı olarak et ve ekmek tüketilmekte bu da yanlış beslenmenin başında geliyor.

           GDO’LU ÜRÜNLER TÜKETİMİ ARTMAKTADIR

            Yıldırım, Bilinen bir gerçek var ki dünya nüfusu hızlı bir şekilde artmakta bu yüzden artan nüfusa oranla insanlara hızlı bir şekilde besin yetiştiriliyor. Hızlı verim alabilmek için de tarım ilacı ve gübre çok fazla kullanılmakta bu yüzden bizim de GDO’lu ürünler tüketimimiz artmaktadır. Sağlıksız besinler tüketmemizin yanında da kilo problemi hızlı bir şekilde artıyor ve bunun önüne de geçemiyor hale geliyoruz. İnsanlara önerim, ellerinden geldikçe doğal besinlerden beslenmeleridir ve paketlenmiş ürünlerden olabildikçe uzak durmalarıdır.dedi.
 
ÖZEL HABER
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum